Jezdci z Arizony

Jezdci z Arizony https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45949/bmid_jezdci-z-arizony-cYx-45949.jpg 4 39 7

Román z Divokého západu - příloha měsíčníku Pacific Expres. Dobrodružný román odehrávající se na "horké hranici" mezi Arizonou a starým Mexikem. Syn rančera je poslán na studie na Východ, má však otcovu krev a dlouho na studiích nevydrží. Láká ho Západ a boj za svobodu a spravedlnost,a takopouští studie a pod cizím jménem bojuje proti lupičům koní.... celý text

Canniosh
16.07.2022 3 z 5

Nebýt mého nostalgického vztahu k tomuto sešitovému vydání, tak bych se k tomuto westernu určitě nevracel. I když, po přečtení vidím, že bych udělal chybu, protože byť se jedná o naivní dílko určené tehdejším náctiletým hošíkům, tak pořád má dodnes skvělou atmosféru. Docela mě překvapilo, jak obrovské bitvy jsou součástí příběhu, přece jen jsem čekal více komorní průběh děje, ale nakonec to nebylo na škodu. Whupiii.

kokrokr
29.08.2020 4 z 5

Asi nejlepší kovbojka Boba Hurikána.

stoun25
24.03.2019 5 z 5

Už je to dávno co jsem četl tenhle časopis po tátovi. A teď jsem ho znovuobjevil a dýchl na mne atmosférou dětství a divokého západu. Krásný..

špulo
06.04.2018 5 z 5

Poctivý western zrovnateľný s tvorbou Zane Greya. Jediný od Boba Hurikána, ku ktorému som sa dostal. V detstve som ho čítal niekoľko krát. A veru by som si to aj zopakoval. Len, kde by tak mohol byť?! Idem hľadať...

Jara 56
19.10.2013 4 z 5

Sice neznám dnešní rodokapsy, ale na těchto starých a zvláště na westernech Boba Hurikána jsem vyrostl a dodnes s k nim rád vracím, počínaje Torontem, Pobožným střelcem a Návratem pobožného střelce, rozhodně nekonče Jezdci z Arizony, jsou to krásně napínavě a romanticky psané (jak my starci říkáme) kovbojky, které strčí do kapsy mnohé americké westerny a díky autoru za ně.

Francoa
24.03.2012 4 z 5

Bohudík jeho rodokapsy většinou stále jsou lepší než mnohé westerny nejen amerických autorů,nebo i těch dnešních rodokapsů.Bylo znát,že se v žánru docela vyznal.

antragus
02.02.2011 1 z 5

Bohužel tohle z mého pohledu kvalitou nemá ani na dnešní Rodokapsy. I když to asi ve své době znamenalo pro mnohé víc.

westerny

Bob Hurikán (p)