Hra s čísly

Hlavní protagonisté příběhu jsou bratři Derryové. Starší Jonathan je středoškolský profesor fyziky. Je ženatý, bezdětný, miluje střelbu a zbraně. Mladší William chodí do výběrové školy, má rád koně a od mládí touží stát se žokejem. Oba jsou velmi skromní, mírumilovní a mají smysl pro fair play. Až do chvíle , kdy jim náhoda postaví do cesty zločin, žijí jako mnoho jiných lidí. Při svém střetu s bezohledností a násilím majitele herny a jeho syna však musí zmobilizovat síly a riskovat skutečně všechno. Svět počítačů, který jim byl donedávna cizí, se pro ně stává nebezpečím s mnoha tvářemi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/835/hra-s-cisly-835.jpg 4.4153
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

Twice shy (1981)

Kniha Hra s čísly

hana4834

Zatím nejhorší kniha co jsem od autora četla

pingu1

Skvělá detektivka, která nesmí chybět v mé knihovně :-)

sarkaditt
09.06.2018

Třetí Francisovka, co jsem četla a za mě zatím nejlepší. Naprosto mě nadchla, dobře se četla, příběh měl spád. Určitě díky této knize ještě sahnu po dalších od tohoto spisovatele.

Jaruš7
09.06.2018

Autorovo přirozené téma - Dostihové zákulisí se svými záludnosti.
Všeobsahující citace.
Citace : "Představil jsem si, jak bez radosti a metodiky vydělávám miliony."
"Jediná naše záchrana je docílit aby (XY protivník) zbohatl."
Smírčí finty do kterých zasahuje každý, kdo má možnost na ní něco změnit, se bez krve daří odkládat jen do jisté doby, pak už na ní dojde.
Hodnoty pro život se zde přímo vlní, a jde o to, jaký je kdo plavec.
Bezva.

Eidalon
08.04.2018

Dick Francis je znám především střední a starší generaci (psal v období 1962 – 2010) jako spisovatel výborných detektivních románů z dostihového prostředí. Napsal přes 40 knih a tam, kde dnešní autoři používají akci, technologie se Francis musel spolehnout především na svůj vypravěčský um a schopnost zaujmout tématem, zápletkou a stavbou příběhu.

Román Hra s čísly se opět odehrává v dostihovém prostředí, hlavní zápletkou je ovlivňování sázení dostihů pomocí výpočetní techniky. Zvláštností jsou zde dva hlavní hrdinové, bratři Derryové a vyprávění příběhu v první osobě. První část knihy je to Jonatan a v druhé části příběhu Wiliam Derry.

Obě dvě roviny dělí 14 let, ale jsou spojeny jedním motivem se společnou linkou. Zajímavá je i sonda do výpočetní techniky, která je z dnešního úhlu pohledu úplně na počátku (začátek 80 let). A zatím co „odborné výrazy z oblasti IT“ dnes již hodně zastaraly, chování a charakteristika postav je stále stejná. Touha po moci, bohatství a uznání je tím ústředním motorem celého děje a zápletky.

Kniha se opět čte velmi dobře, ale reáliemi je dneska již jinde. Dávám nadprůměrné tři hvězdy.

Disease
21.09.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších.

TomK
20.06.2017

I když je mi prostředí dostihů velkou neznámou, v této knize jsem se do něj velice rád podíval, napsané formou, která mi vyhovovala a i když jsem pár výhrad k příběhu měl, jako např. velké napětí se bohužel u mne nedostavilo, rád jsem zkusil něco nového :) Příjemné čtení.

Jara 56
04.03.2015

Klasický Francis, krásná čtivá detektivka.