Hra s čísly

Hlavní protagonisté příběhu jsou bratři Derryové. Starší Jonathan je středoškolský profesor fyziky. Je ženatý, bezdětný, miluje střelbu a zbraně. Mladší William chodí do výběrové školy, má rád koně a od mládí touží stát se žokejem. Oba jsou velmi skromní, mírumilovní a mají smysl pro fair play. Až do chvíle , kdy jim náhoda postaví do cesty zločin, žijí jako mnoho jiných lidí. Při svém střetu s bezohledností a násilím majitele herny a jeho syna však musí zmobilizovat síly a riskovat skutečně všechno. Svět počítačů, který jim byl donedávna cizí, se pro ně stává nebezpečím s mnoha tvářemi. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/83_/835/hra-s-cisly-835.jpg 4.4115

Twice shy (1981)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Olympia

TomK

I když je mi prostředí dostihů velkou neznámou, v této knize jsem se do něj velice rád podíval, napsané formou, která mi vyhovovala a i když jsem pár výhrad k příběhu měl, jako např. velké napětí se bohužel u mne nedostavilo, rád jsem zkusil něco nového :) Příjemné čtení.

Jara 56
04.03.2015

Klasický Francis, krásná čtivá detektivka.

Finskej
09.02.2014

Drtivá většina Francisovek se tak či onak točí kolem (anglického) dostihového sportu. (A celého souvisejícího byznysu, pochopitelně.) Autor musel být skutečně vynikajícím znalcem. Ale je fascinující, jak z velice různých úhlů pohledu a s jak velice různými, více či méně zaujatými a zúčastněnými, hrdiny k tomu dokázal přistoupit. A hrozně dobře se to čte. Skoro bych se přimlouval, aby kromě "literatury oddychově-zábavné" začal tento autor jednou být vykládán i jako "literatura kulturně-fenomenálně-naučná" :-)

gabrimi
30.03.2013

Tato kniha i toto vydání, bylo mé první setkání s Dickem Francisem. Chytla mne natolik, že jsem pak pátrala co dalšího napsal a stala se tak jeho věrnou čtenářkou. Nemůžu jinak než doporučit.

rakakan
20.03.2013

Dick Francis se mnou trávil mateřskou dovolenou. A že byla se třemi dětmi dlouhá! Myslela jsem si, že mám všechny jeho knihy, ale díky databázi knih jsem zjistila, že mi ještě nějaké chybí a dokonce, že mám jeden titul 2x. Databáze je super, jen jsem na ni měla přijít dříve. Bude mi dlouho trvat, než všechny knihy uložím do knihotéky :D

vitavita
06.03.2012

Přečetl jsem knihu na dvakrát - velmi dobrá.