JanuldaN JanuldaN komentáře u knih

Výpověď Výpověď Whitney G. (p)

Kniha přečtena za jeden večer - nešla odložit :-) Ústřední postavy sympatické, uvěřitelné. Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá.

07.12.2020 3 z 5

Božská mrcha Božská mrcha Christina Lauren

Dovětek k Božskému Bastardovi. Myslím si, že ho autorky mohly zakomponovat do první knihy - stačila by jedna delší kapitola navíc. Takto byla kniha trošičku o ničem - bez většího děje. Každopádně ráda jsem se opět setkala s Chloe a Bennettem :-)

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

K celé Božské sérii: Všechny knihy jsou čtivé. Oceňuji, že je příběh odvyprávěn z ženského i mužského pohledu. Za mě je Božský bastard nejlepší - ústřední pár je sympatický, líbí se mi jejich dialogy, jak se "kočkují". Na druhé příčce se umístil Božský hráč - příběh se odehrává v New Yorku. Byla jsem rada za Willa a Ziggy, protože jejich postavy byly trochu něco jiného - nešly hned tzv. "na věc", oba se vztahu celkem dlouho bránili a nevěděli co chtějí. Bronzovou medaili získal Božský cizinec - přestože jsem měla Maxe i Saru ráda, neoslovila mě jejich největší záliba - veřejná místa. Na stejné - poslední - příčce mám Božského milence a Božského. Zde se přesouváme na jiný světadíl - Evropa - konkrétně město Londýn. Ženské postavy obou dílů byly sympatické, akční a vtipné. Zde trošičku pokulhávali mužští hrdinové - oba rozvedení s mnoha problémy. Ale i tak jsou tyto dva díly slušně napsané.

Ideální čtení, když se vám vůbec nechce přemýšlet a potřebujete se pobavit, odreagovat. Příběh odsýpá. Sice jsou některé situace přitažené za vlasy, ale to k žánru patří.

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Božský Božský Christina Lauren

Top závěrečné epilogy.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Do Božského bastarda jsem se rozhodla pustit poté, co jsem si přečetla Výpověď od Whitney G. - jelikož řada komentářů tady na databázi knihy srovnávala. Nakonec jsem nezůstala jen u prvního dílu. Přečetla jsem všech pět + jednu "novelu" navíc: Božskou mrchu. Božskou potvoru jsem číst začala, ale po první kapitole se nemůžu donutit číst dál.

Normální lidi Normální lidi Sally Rooney

Moje první zkušenost s autorkou. Na začátku jsem si musela hodně zvykat na styl vyprávění - věcné popisy, nepřikrášlená realita, bez přímé řeči. Když jsem se ale začetla, knihu jsem neodložila. Syrové vyprávění o lásce, přátelství, zradě, zklamání, míjení se, lži, studiu... Zkrátka autorka nám vykresluje čtyřletý úsek životní cesty dvou normálních mladých lidí.

07.12.2020 4 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

"Ta nejhlasitější slova jsou ta, která prožíváme."
Po Graysonově slibu jsem se pustila do dalšího dílu série, a to do prvního. Opět se jedná o příjemnou, oddechovou romanci, která přináší svému čtenáři velkou dávku emocí. Autorka si evidentně libuje v trpitelských mužských postavách. Stejně jako Grayson měl i Archer těžké dětství, zažil tragédii, život se mu sesypal. Když knihu čtete, je vám až hlavních postav líto. Nevím, jestli tak autorka už zbytečně moc "netlačí na pilu". Příběh se totiž stává méně uvěřitelný. Lhala bych však, kdybych řekla, že jsem si Archera nezamilovala.
Příběh je vyprávěn ze dvou úhlů pohledů - Bree a Archera, přičemž většinu "odvykládá" Bree. Za sebe bych však byla radši, kdyby více promlouval Archer. Musím říct, že tentokrát jsem se na začátku nemohla začíst a posledních padesát stran jsem si říkala, zda některé scény nebyly zbytečné. Každopádně kniha se po rozvleklejším úvodu dobře četla a na odpočinek a odreagování od reality je skvělá!
Pozn. na slovo "opanoval" jsem se po této knize stala háklivá :-)

19.11.2020 3 z 5

Graysonův slib Graysonův slib Mia Sheridan

Vinice, slunce, ovocný sad, růže, hloh, láska, překrásná čarodějka a nádherný drak. Mé srdce plesá :-) Tolik bolesti, odpuštění, intrik, nenávisti, podvodu, náklonosti... Zkrátka koktejl emocí. Ústřední hrdinové si toho hodně protrpěli. Nádherná romantická knížka, která se dobře a rychle četla. Moje první od autorky a určitě nebude poslední. "Kde je skutečná láska, je vždy i skutečná naděje.“ Epilog potěšil. 4,5*

17.11.2020 5 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kelly Oram

Konec jednoho je začátkem druhého. Co bylo krásnou pohádkou je skutečným životem. V druhém díle oblíbení hrdinové naráží na úskalí "obyčejného" hollywoodského partnerského života. Důležitým tématem je sebepřijetí. Sledujeme jejich boj, odhodlání, ale i strach a nevyhnutelné pády. Jediné, co je silné a trvalé, je láska. Musím říct, že jsem se po recenzích a komentářích druhého dílu bála, ale zbytečně. Příjemné, oddechové čtení.

15.11.2020 4 z 5

Cinder & Ella Cinder & Ella Kelly Oram

Krásná, romantická knížka plná emocí. Silná hlavní hrdinka, která si prošla peklem získá lásku nádherného, rozumného hollywoodského prince. Máte špatnou náladu? Tahle knížka vám ji zvedne! Ovšem pozor, možná vás i rozpláče - tragédie, smutek, bolest, ztráta milované osoby, pochroumané zdraví, obavy, šikana... A přesto žili šťastně až navěky.

15.11.2020 5 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Odpočinková, zamilovaná, čtivá kniha. Arizona, Carter a jejich dialogy - boží! Popichování, humor, dopisy, láska, přátelství... Krása. 3,5*

13.11.2020 3 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou J. Lynn (p)

Jsem ráda, že autorka opustila školní kampus. Zamilovala jsem si hospodu U Mony a její zaměstnance (Callu, Roxy, Jaxe, Nicka) a také pravidelné hosty (Reece, jeho bratra). Tento díl nám odkrývá temné podsvětí plné drog, alkoholu, zrad, násilí a podvodu. Musím říct, že hlavní hrdinka Calla si toho za svůj život vytrpěla opravdu hodně. Byla jsem ráda, že jí autorka přiřkla sexy, hodný mužský protějšek a napsala šťastný konec.

12.11.2020 3 z 5

Vzdej se mi Vzdej se mi J. Lynn (p)

Reece je vážně zlatíčko! Roxy zábavná a temperamentní. Oba ústřední hrdiny - jejich charaktery, jsem si zamilovala. Co mě však na této sérii mrzí, je vyprávění pouze z pohledu hlavních hrdinek. Ráda bych se podívala i do hlav jejich mužských protějšků... Rychlé, zábavné a sexy čtení :-)
„Pusť se a vzdej se mi, zlato, a já tě chytím. Pronesu tě tím. Ty to jen
musíš risknout.“

12.11.2020 3 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Trošičku vybočuje ze série, není zde kriminální rovina, což mi vůbec nevadí. Naopak je tento díl lidský, přirozený, nenásilný... (1. díl - znásilnění, 2. díl - vražda, násilí na ženách, 3. díl - podsvětí, drogy, krádeže, vražda, 4. díl - přepadené ženy, stalking, 6. díl - přepadení, postřelení; uf, bylo toho zkrátka dost)
Závěr potěší všechny příznivce Avery a Camerona. Příjemné, nenáročné čtení.

12.11.2020 3 z 5

Plamen v nás Plamen v nás J. Lynn (p)

Nevěřím tomu, ale tento díl se mi z celé série líbil skutečně nejvíce. Jsem ráda, že autorka děj zasadila sedm let poté, co se odehrály události v předchozí knize. Spisovatelka nám tak dala možnost nahlédnout do světa oblíbených hrdinů, kteří jsou již dospělí - ženatí/vdané, někteří mají děti... Ústřední pár tohoto dílu by si "pokračování" také zasloužil - alespoň kratičký epilog. Každopádně kniha byla čtivá. Nechyběla zde láska, odpuštění, strach, vztek, naděje - zkrátka plno emocí, které na čtenáře působí. Hlavní hrdinka Jillien byla silná žena, která si toho v životě spoustu protrpěla. Lásku vyzrálého Brocka si skutečně zasloužila. Oba hrdinové si toho museli dost prožít a tím dospět, změnit se, než si k sobě konečně našli cestu.
SPOILER: Musím říct, že když jsem knihu četla a byla tak v 7/8, napadlo mě, jestli se autorka v posledním dílu neodchýlí od happy endu, který svým knihám doposud dávala. Zakončit sérii tak, že by Brock skutečně Jillien chtěl jen z pocitu viny by najednou bylo nečekané a originální. V jednu chvíli jsem se k takovémuto konci i částečně přikláněla, kdyby Brockova upřímnost Jillien řekněme osvobodila. Ale nakonec jsem byla ráda, že se J. Lynn držela ve svých "zajetých kolejích". Nejspíše by mi to totiž zlomilo srdce :-) Každopádně skutečná škoda toho neexistujícího epilogu. Možná by byl k této knižní sérii zajímavý spin-off.

12.11.2020 4 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Čtivé, oddechové, sladké, zábavné a trošičku i dramatické. Roztomilá ústřední dvojice - oba jsem si zamilovala. Na rozdíl od prvního dílu, zde spolu postavy normálně komunikují. Ale! - Někdy až příliš nepravděpodobné a ne moc uvěřitelné. Na mě bylo v příběhu velké množství vážných problémů - každá postava něco skrývala a tak nějak mi to přišlo překombinované. Každopádně krásné, oddechové čtení.

04.11.2020 3 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe J. Lynn (p)

Čtivá, milá, zábavná kniha s hezkým příběhem. Cameron sympatický, Avery milá. Musím ale říct, že ke konci knihy mě Avery trošičku štvala :-) "Proč s Cameronem pořád odmítala mluvit o svých problémech?!"
Kniha mi hodně připomínala Off-Campus Elle Kennedy - kombinaci Návrhu a Omylu - charakterově hlavní hrdinka Omylu, která měla problémy ústřední ženské postavy v Nárhu. I Ted Bundy se zde vyskytoval. Postavy Elle Kennedy však o svých problémech umí mluvit...

02.11.2020 3 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Stejně jako Náhradní kluk - nenáročné, milé, zábavné... Akorát jsem měla na začátku knihy problém se začíst.

02.11.2020 3 z 5