Janizoun Janizoun komentáře u knih

Tak nevím, čtu hodně zklamaných komentářů..., mně se tato kniha moc líbila. Je to trochu jiná "káva" , ale dle mého názoru velmi zdařilá. Jsem ráda, že tuto knihu mám ve své knihovně a není to jen tím, že jsem fanynka Harryho Pottera, ale kniha se prostě povedla. Za mě určitě knihu doporučuji.

27.08.2022 5 z 5

Vánoční prasátko Vánoční prasátko J. K. Rowling (p)

Pohádka, příběh o lásce k "Věcem" a přátelství.
Kuba má odmala své oblíbené prasátko - Pašíka, které se mu ne jeho vinou ztratí a tak dostane jako náhradu nové, které je stejné, ale není, protože Pašík byl už otrhaný, zašívaný..., ale v tom bylo pro Kubu jeho kouzlo, už ledacos spolu zažili. Štědrý den je jediný kouzelný den, kdy se Kuba může dostat do "Země ztracených" a svého Pašíka se může pokusit i s novým Vánočním prasátkem najít.
Zda se mu to povede, koho všechno potkají a jak toto hodně napínavé dobrodružství dopadne, to se dočtete v této krásné dětské knížce.
Mé děti i mě příběh o prasátku moc bavil a z této knížky se právě stala, další naše zamilovaná knížka.

14.12.2023 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Dala jsem na jednu z mých oblíbených čtenářek, které tímto děkuji za objevení tohoto čtení "zuzana2599" a knihu si koupila. S úmyslem pod stromeček, ale nedalo mi to a rovnou jsem se pustila do čtení.
Krásná obálka, nádherná vazba knihy a uvnitř romantika, Paříž, krásné povídky, krásné čtení, které jsem v tento čas přesně potřebovala číst.
Knihu mohu také jen doporučit.

04.12.2023 5 z 5

Dětem Dětem Josef Lada

Další nádherná knížka, která patří mezi mé oblíbené a líbí se i mým dětem.
Krásné vyprávění, krásná česká říkadla a v nich i krásné české jména, krásné bajky, úžasné kresby, krásné střední Čechy a Hrusice.
Tuto knihu nelze nemilovat, stejně tak jako pana Josefa Ladu.

Naše Káča

Honza jede
Honza jede z kopečka,
vrzají mu kolečka,
Honza jede, nemá koně,
Honza jede, táhne za ně.

01.11.2023 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Krásná knížka, která mě zaujala před třiceti lety. Tenkrát v devadesátých letech se otevřely pomyslné dveře do světa a plánovala jsem si kam se všude podívám... Uplynulo tolik let a do světa jsem se zatím možnost neměla podívat, ale vlastním spoustu knih, tak tam vyrážím aspoň touto cestou :-)
Pana Jana Wericha zbožňuji a tuto útlou knížku jsem si s chutí připomněla a po letech se k ní vrátila. Mám třetí vydání této knihy z roku 1963 a strašně se mi líbí černobílé fotografie, které podtrhují celkovou atmosféru v krásné zemi Itálii. Pan Werich úžasně vypráví, kde všude se svou dcerou Janou byl a jak návštěva měst a památek probíhala. Určitě se ke knize zase jednou vrátím.

11.09.2023 5 z 5

Boříkovy lapálie Boříkovy lapálie Vojtěch Steklač

Další mé oblíbené knížky z mládí, Bořík, Marek, Aleš, Mirek, Čenda, ty kluky a knížky "žeru" ještě dnes :-) A četla jsem je i svým dětem.
Pan Vojtěch Steklač a jeho knihy jsou další má srdeční záležitost. Doporučuji dospělým i dětem. Vždyť je to fajn a krásný počteníčko :-)

23.08.2022 5 z 5

Zahrada Zahrada Jiří Trnka

Zahrada je krásné, milé, úsměvné a dobrodružné čtení.
V této knize poznáme pět kluků kamarádů, kteří mají odvahu a ve staré zahradě se seznámí s trpaslíkem, zlomyslným kocourem a přechytralou velrybou.
Kniha, která nemá chybu. Dětem se moc líbila, často se i při poslouchání smály, tak není moc vhodná jako čtení před spaním. Moje děti pořád žadonily, že chtějí ještě a ještě číst, tak jsem ty moje rarachy touto knížkou před spaním spíš rozdováděla :-)
Úžasná kniha, kterou doporučuji i pro dnešní generaci dětí.

22.01.2024 5 z 5

Pučálkovic Amina Pučálkovic Amina Jindřich Plachta

"Pučálkovic Amina" mě až do teď, než jsem si přečetla pěkné komentáře mých oblíbených knižních čtenářů minula a tak jsem to musela napravit a začala jsem tuto krásnou knížku číst rovnou i svým ratolestem. Nejdříve jsem si při prvních stránkách říkala, že to asi nebyl příliš dobrý nápad, že to je spíš knížka určená starším dětem, mládeži, ale nejen mně, ale i mým dětem se příběh moc líbil a každý večer jsme čekali jak se bude odvíjet dál.
Příběh poštovního tajemníka, jeho manželky Andulky, jejich dětí a Aminy, je milé, humorné vyprávění z dávných časů, které pobavilo nejen mě, ale i dnešní generaci dětí.

10.01.2024 5 z 5

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

V novém roce, jen co se otevřou dveře knihkupectví, si vybírám první novoroční knížku a bylo tomu i letos. Můj výběr byl tentokrát jasný, pomohlo tomu skvělé hodnocení mých oblíbených čtenářů. Vyhrál Stephen King a jeho "Cyklus vlkodlaka".
Dvanáct měsíců - dvanáct úplňků, kdy bestie vyráží za svou obětí. Vraždí lidská bytost, netvor, nebo vlkodlak?
Tato na pohled opravdu krásná, útlá knížka, je nejen napínavá, čtivá, ale má naprosto úžasné ilustrace.
Povedené dílo už z osmdesátých let, jsem přečetla jedním dechem a moc se mi líbilo.

03.01.2024 5 z 5

Pohádky Křemílka a Vochomůrky se dětem moc líbí. Nečetli jsme tedy poprvé a stále ty dva skřítky " žerou":-) Při čtení se mi pokaždé vybaví vzpomínky, jak jsem jako malá holka, poslouchala Křemílka a Vochomůrku na gramofonové desce... A stále ji mám :-)

30.08.2023 5 z 5

Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Proč bychom se nepotili aneb Jak se chodí po horách Zdeněk Šmíd

Druhý díl odehrávající se na horách, mě opět velmi pobavil a krásně jsem si čtení užila. Po přečtení tohoto dílu, bych nejraději vyrazila na hory :-)
Tyto knihy jsou krásně napsané. Opravdu vykouzlí úsměv na tváři, jak pěkně píše v komentáři n.ezn.amy a mně kniha dala do oka i nostalgickou slzu, při vzpomínce na mé mládí.

17.04.2023 5 z 5

Super kniha, super čtení. Ač neplavec :-) , pobavila jsem se, zasmála..., prostě tento typ knih miluju :-) Krásně knihu vystihl komentář od n.ezn.amy, který mě na toto čtení netušíc nalákal. Opět díky a jdu na další díl ;-)

13.04.2023 5 z 5

Tři Tři Valérie Perrin

Tuto knihu jsem si vybrala díky zdejšímu doporučení mé velmi oblíbené uživatelky, protože jsem vytušila, že "jedeme na stejné vlně" ve čtení :⁠-⁠) Tušení bylo správné, dobře jsem udělala, že jsem si jí bez obav rovnou zakoupila. Kniha se mi moc líbí, tak jí hned půjčím i mé mamce :⁠-⁠) Tato kniha se čte sama. Kdo má rád opravdu silné příběhy, tak pro toho je přesně tato kniha. Víc neprozradím, ale ihned tuto knihu doporučuji všemi deseti, já jsem si po dlouhé době, opravdu krásně početla.

08.10.2022 5 z 5

Jarek Nohavica Jarek Nohavica Dana Čermáková

Jarek Nohavica zpěvák - písničkář z Ostravy. Ostrava!!! patří mezi město, které mě kdysi dávno okouzlilo a rodí se tam nejlepší české pěvecké hvězdy.
Knihu jsem objevila díky mému oblíbenému čtenáři "konicekbily" a byla jsem zvědavá na tohoto barda, krále folku a knihu o něm.
Není to vůbec špatné čtení, rozhovory a spoustu informací, jsem spokojená, ale na pět hvězd to u mě není.

16.03.2024 4 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Příběh ženy, která zoufale touží po lásce, ale potýká se s hypersexualitou - s diagnózou F52,7, která jí ztěžuje život. Stěhuje se, utíká, ale neuteče před sebou, ani před svou závislostí na sexu, po kterém tolik touží. Její sexuální pud je natolik silný, že vyhrává nad ní samotnou.
Z příběhu jsem vyčetla obrovskou touhu, chtíč, posedlost, ale i marnost, bezradnost nad sama sebou.
Tento příběh má mé nejvyšší hodnocení, byl pro mě zajímavý, velmi čtivý a perfektně napsaný.

15.02.2024 5 z 5

Bubáci a hastrmani Bubáci a hastrmani Josef Lada

Brčál, Mulisák, Pulec, Bubáček, Marjánka, Vašík..., tuhle partu snad musí každý znát :-) Kdo ne, je na čase si tuto knížku přečíst. Mým dětem i mně se kniha moc líbí a má naše doporučení.

"Už to mám, co tam chybí! Strašidlo, pardyje puškvorec, strašidlo tam chybí! A to se věru divím, že se tam už dávno nějaké strašidlo neusadilo! Vždyť je to místo pro strašidlo jako stvořené." A hastrmanova tvář se rozšklebila radostným úsměvem a žabí oči se ještě více vykulily.
"Pardyje rákos, to by bylo něco pro kamaráda Mulisáka z Černých Voděrad! ...."

07.09.2023 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

Tento thriller je velmi zajímavý a mně se moc líbil. Není to předvídatelná kniha a je hodně překvapivá. Přesně knihu vystihla v komentáři má oblíbená uživatelka "Šánka" , tak jí tímto i děkuji za další skvělou četbu, která mi díky ní neunikla.

27.06.2023 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Tak tento spisovatel mě mile překvapil a všechny tři "Frostovky" jsem četla jedním dechem. A musela jsem si je pořídit i do své knihovny :-) Knihy se moc líbily i mé mamce a ta je náročný čtenář :-)
Po delší době krása v tomto žánru. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další díly. Nezklamala mě ani jedna ze tří knih. Za mě super.

22.08.2022 5 z 5

Světové pohádky Světové pohádky * antologie

Známé i méně známé pohádky nabízí tato pohádková knížka, která je stále velmi čtivá a to už čtyřicet devět let.
Nejen dětem, ale i mně se čtení líbilo.
Pohádky jsou pro čtení na dobrou noc delší, tak doporučuji číst dětem spíš přes den, ale čtení je to moc pěkné.
Tři vlasy děda Vševěda, Jak šel synek do světa, aby se naučil bát, Mlsná dívka, Princ Chocholouš, Slavík..., celkem dvacet pět pohádek a k tomu krásné ilustrace, to se skrývá v této nestárnoucí dětské knížce.

28.03.2024 5 z 5

Pohádky a povídky pro malé čtenáře Pohádky a povídky pro malé čtenáře Jarmila Hřebejková

Má oblíbená knížka - učebnice, z které jsme si ve škole četli a líbí se stále nejen mně, ale líbí se a oslovila i mé děti.
Básničky, říkadla, příběhy, hádanky, krásné ilustrace. V knize je ke čtení jak tiskací, tak psací písmo.
Škoda, že dnes už ve škole nejsou tak krásné učebnice.

17.03.2024 5 z 5