Pučálkovic Amina

Humoristické vyprávění o trampotách s nalezeným štěnětem, z něhož nakonec vyroste žirafa. Děti pana poštovního tajemníka Pučálky našly na místě bývalého cirkusu štěně a teprve po mnoha ztřeštěných příhodách a dobrodružstvích zjistí rodina, že doma přechovává žirafu. Kromě směšných a zábavných historek ukazuje autor i na lidské nectnosti a slabosti a snaží se zdůraznit myšlenku, že člověk má za každých okolností zůstat vůči druhému člověkem....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12226/pucalkovic-amina-12226.jpg 4.4146
Humor, Literatura česká
Vydáno:, Artur

Kniha Pučálkovic Amina

Jirinamac

Krásný humor mě dostal do vzpomínek na dětství, když jsem tuto knížku četla prvně. Podle komentářů tady, myslím, že tyto knížky bohužel děti nebaví.

Damato
23.11.2018

Já u téhle knihy, jako malá proseděla pár nocí, když jsem ji ale četla mým klukům, nejásali- jak jsem čekala. Teď jsem ji vzala do parády znovu a začali ji číst vnučkám - a nejen že se líbí jim, smějeme se u toho i my s dědou, nesmírně laskavá a milá knížečka, která určitě pobaví nejen malé čtenáře.

SSTknihy
19.06.2018

Roztomile absurdní příběh o jedné malé žirafě, ze které se stala velká a čím více rostla, tím více se projevovaly charaktery všech kolem ní. Pan Plachta byl skvělý herec a očividně i výborný spisovatel. Škoda, že toho nenapsal pro děti víc.

Tereza.K91
23.11.2017

Pučálkovic Aminu mám moc ráda a konečně jsem jí mohla přečíst synovi

micha-ella
11.11.2017

Dobrá knížka pro děti.

ditul
06.11.2017

jako malá jsem tuto knížku měla moc ráda ;)

Gordonlord
18.08.2017odpad!

Vím, že knihy se nemají pálit, ale u takovýchto rádoby-laskavých, sentimentálních zvratků by se měly činit výjímky.

Litocha
06.07.2017

Po výborném začátku knížka začala ztrácet dech, líbil se mi pak až úplný konec.