Bubáci a hastrmani

Veselé vyprávění o hastrmanu Brčálovi a strašidlu Mulisákovi a o jejich radostech i starostech s výchovou potomků – Pulce a Bubáčka. Oba otcové by už chtěli po pár set letech poctivého řemesla na odpočinek, ale synkům se do učení dvakrát nechce, a stále vyhledávají jiné kratochvíle a zábavu…

https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/50411/bubaci-a-hastrmani-ipT-50411.png 4.6213
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Kniha Bubáci a hastrmani

georginaa

Veškeré pohádky z ilustracemi od Lady jsou památečné a myslím, že všichni na ně rádi vzpomínáme. Pro nás je to klasika a rádi je mají hlavně dospělí, kteří čtou svým dětem.

janina66

Naprosto krásné. Nedávno jsem hlídala synovečka, tak jsem mu část knížky před spaním přečetla. Vzpomněla jsem si, kdy já sama jsem ji jako malá četla.

Krásná kniha pro děti, která čtenáře - a nejen ty malé ;-), pohladí po duši. Vždyť kdo z nás by nechtěl žít ve světě, které zabydlily milé pohádkové bytosti, kde je možné se proletět na koštěti nebo i na něčem jiném :-). A kde vládne nádherná pohádková sounáležitost. Všechny příběhy v této knize byly zajímavé, veselé a někdy dokonce i trochu napínavé. A Mulisák, Brčál i jejich kluci Bubáček a Pulec jsou jedním slovem skvělí! No a já jsem moc ráda, že jsem v jejich přítomnosti mohla strávit aspoň několik málo dní. Knize mého oblíbeného Josefa Lady dávám samozřejmě všech pět možných hvězdiček a doufám, že se bude líbit i vám ;-).

Kontryhelka

Klasika, která nepotřebuje žádné další komentáře. I filmové zpracování je velice pěkné. A krásné kresby Ladovy. Balzám pro oči.

jprst
25.11.2020

Jedna z knih, které se v naší rodině postupně stěhují od generace ke generaci následující. Trochu mě děsí otázka jednoho z mých vnoučat ve stylu, zda se podrobnosti dají vyhledat na internetu.

ViolettaCh.
17.11.2020

Další krásné pohádkové vyprávění s nádhernými ilustracemi z pera pana Lady. Jen máloco vyvolá tak krásné vzpomínky na dětství.

ArwenAragorn
01.11.2020

Moc hezké pohádky s úžasnými ilustracemi pana Lady.

Greenfingers
06.09.2020

Před mnoha lety jsem svým dětem pravidelně četl z knížek mistra Lady: Bubáci a hastrmani patřili mezi jejich zamilované hrdiny. Dlužno dodat, že jsem je měl taky rád.