Janinkniznisvet Janinkniznisvet komentáře u knih

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Knihu hodnotím 5. Příběh byl napínavý od začátku dokonce a taky hodně smutný. Co udělá psychika dítěte a co všechno si nese z dětství je strašné. Matku hlavní hrdinky a její rodiče bych poslala hodně hluboko. Bylo mi líto hlavní hrdinky, čím vším si musela projít.

29.02.2024 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Skvělá kniha. Doporučuji si jí vzít jako maturitní četbu

31.03.2023 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Psychologická knížka a každý si něco vezme

08.07.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezký a silný příběh.
U tohohle příběhu jsem si představovala situace jaké se tam odehravali. Všem ho doporučuji, kdo ho ještě nečetl

08.05.2020 5 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Zajímavá moderní poezie. Musím říct, že se hezký četla. Vadilo mi jen, že se u knihy plýtvalo místem. Jako dvě věty na jednu stránku, za mě je to plýtvání místem

04.04.2023 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Nejlepší kniha roku. Silný emotivní příběh, který by si měl přečíst každý. Jako bolest musel prožívat sám autor. To co on zažil si nikdo z nás nemůže představit.

15.07.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha Lístopad je emotivní kniha. Na knihu nikdy nezapomenu. Příběh byl tak silný. Rozhodně nejlepší kniha roku.

08.07.2023 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Knížka je plná emoci. Líbílo se mi vzpominky Liny.Knížka se četla rychle, děj rychle ubíhal. Několikrát se mi chtělo plakat. Musela jsem si knížku dávkovat.

23.01.2021 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Další přečtená kniha od autorky. Zajímavé téma pro knihu si autorka vybrala, Španělsko mám ráda, španělský se malinko učím. Příběh, který byl silný. Musím říct že,nedokážu si představit žít v té době, co museli všechno Španělé prožívat muselo to být hodně těžké. Kapitoly byly krátké a dobře se četly. Knihu mužů jen a jen doporučit

04.07.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Nejlepší kniha za rok 2020. Nešlo se od čtení odtrhnout. V noci se mi zdály hnusné sny a taky se budila díky této knížce. Byly pasáže kdy mi bylo až špatně.Knize se nedá nic vytknout. Všem ji doporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Hodně zajímavá kniha. První kniha, kterou jsem četla od autora. Líbilo se mi jak se střídal děj

01.04.2023 5 z 5

Vražedná lhůta Vražedná lhůta Andreas Gruber

Knížku jsem četla v rámci knižní štafety. Musím říct ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst ale pak to nabralo grády a nemohla jsem se odečtení odtrhnout. Líbilo se mi jak příběhy jednotlivých hrdinů se spojují a jak to všechno dává smysl. Kniha byla hodně napínavá, z některých scén mi bylo zle a z některých mi bylo smutno. Knihu si rozhodně přečtěte. Já se těším až přečtu další díl.

13.03.2022 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Dlouho jsem nečetla tak moc skvělou knížku. Líbilo se mi jak příběh byl vyprávěn z úhlu vícero postav. Byly tam hodně smutné pasáže. Závěr knížky byl tak rychlý a nejvíce smutný.

24.11.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Kniha má krásné ilustrace, má krásné myšlenky. Rychle se to četlo. Škoda, že je krátká.

15.01.2022 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knížka jako na míru. Úplně jsem se viděla v hlavní hrdince. Taky bych chtěla vlastní knihkupectví

09.01.2021 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Silný příběh

28.04.2020 5 z 5

Cop Cop Lætitia Colombani

Opravdu silné čtení. Tři hlavní hrdinky prožívají opravdu silné příběhy.

01.03.2021 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nejlepší kniha za rok 2021.V hlavních hrdinech jsem si našla i kus sebe. Některé pasáže byly pro mě hodně osobní a těžké. Nejvíce se mi líbilo, jak si psali ručně dopisy a pak ty e-maily. Objevila se tam i nevěra, kterou já nesouhlasím. Moc se mí líbilo, jak je příběh výpraven. Knížku jsem měla v rámci jedné štafety, za to moc děkují, že jsem se mohla zapojit. Určitě si přečtu i druhý díl. Knihu mohu doporučit.

06.02.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Úplně poprvé jsem si uživala čtení. Je to skvělý díl díky jedné scéně mám ráda Snejpa. Hermiona je mi nejblíž. Všem určitě doporučí.

01.01.2021 5 z 5

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Každé další léto
Carley Fortune
Můj názor:
Kniha, která vás při čtení nepustí. Silný příběh o lásce Persy a Sama jsem věřila od začátku knížky a přátelství jsem věřila ještě víc. Sledujeme zde dvě časové linky, jedna se odehrává v přítomnosti a druhá je z před dvanácti léty, bylo to přesně poskládané, že všechno na konci sedělo. Persy a Sam dělali chyby stejně, nikdo je neděl víc nebo míň aspoň za mě. Při čtení jsem prožívala všechno s hlavními hrdiny. Kniha má všechny emoce, které cítíme bolest, lásku , vinu do konce i touhu.
Děkuji @knihydobrovsky a @kate_valter , že jsem si knihu mohla přečíst ještě před oficiálním vydáním.
Všem knihu odporují.
5/5