janina pako - Příspěvky

Imámova dceraImámova dceraH. Shah

Knihy s podobnou tématikou čtu docela ráda, ale tato kniha ve mě zanechá tak nějak hrůzu, co se děje ještě dodnes. určitě knihu doporučuji, je otřesné jaké vládnou podmínky v jiné kulturní společnosti. Nedokážu so představit, že by tímto měla procházet moje dcera a já proti tomu nic neudělala. Dávám pět hvězdiček

10.11.2015

Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Na doporučení od kamarádky, moc se mi líbila a doporučuji. Je to oddechové čtení na letní prázdniny. dávám ****

27.07.2014

Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

tento díl se mi líbil . a už se těším na další. Na prázdniny výborné čtení

27.07.2014

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Moc se mi líbila, nádherné čtení na léto.

17.08.2014

AbájaAbájaM. Rauch

Kniha se mi velmi dobre četla, ale nechapu, jak mu mohla odpustit a vratit se zas k nemu. Pak nechat sebe a hlavne deti od nej bit,ublizovat, tyrat . Obdivuji deti, ze dojazaly pred soudem o tom vvsem vypovidat. Knihu doporucuji

25.06.2017

Padesát odstínů svobodyPadesát odstínů svobodyE. L. James (pseudonym)

Začala jsem číst i tento díl a také se mi líbí, je to oddechové čtení

Kamara - hrdá amazonkaKamara - hrdá amazonkaB. Fiolka

Kniha je pěkná, dobře se čte. Kamara je dívka, která si jde za svým cílem a za svobodou. Líbí se mi, jak kniha ukazuje na rozdílný život v Mykénách a v Egyptě.

13.05.2016

Bez matky ne!Bez matky ne!M. Al-Mer

Je az neuveritelne, jak se muze otec chovat k dceri, co vsechno dokaze vymyslet za tresty a kvuli nicemu, jen aby si kolikrat dokaxal, ze on je ten vudce a ze on o vsem rozhoduje. Nechapu i ty jeho zeny, jak se k nim choval a ze byly vsechny slepy laskou. Jeste, ze se Meryl rozhodla ho udat. Je mi lito, ze ji nikdo nepomohl, i kdyz tp z rodiny vedeli vsichni.

28.07.2016

VězeňkyněVězeňkyněM. Oufkír

Do knihy jsem se nejprve nemohla zacist, ale pak to stalo za to. Obdivuji celou rodinu, jak to zvladali ve vezeni, jak se tam museli o sebe postarat a zvladt to, jak se dostali ven tunelem, ktery si sami prokopali holyma rukama. Veljy obdiv

27.09.2016

Okamžiky štěstíOkamžiky štěstíP. Hartl

Knihu jsem přečetla hned, je to oddechová kniha a docela mě pobavila, První jsem četla příběh Veroniky, který končil svatbou, druhý pak příbeh Jáchyma, jsem zvědavá na další pokračování.

29.08.2017

DěvčátkoDěvčátkoS. Preston

Kniha se mi líbila, obdivuji autorku, že to dokázala sepsat a mrzí mě, že mamka viděla jen peníze na hru a táta jí ublížil také a ještě v tom podporoval rodinného přítele. Nikdo ji nepomohl, poprala se s tím sama. Každý ji řikal "nikdo ti neuvěří".

28.01.2018

Malý pražský erotikonMalý pražský erotikonP. Hartl

Knizka se mi dobre cetla, je to oddechove vtipne cteni . Pan Hartl je opeavdu dobry spisovatel a uz se tesim na dalsi knihu.

25.02.2018

FreyaFreyaJ. Hildebrandt

knížka se mi moc líbila, úžasný dej

Moje malá SáraMoje malá SáraF. Brin

velmi hezky napsaná, ale bohužel smutná

30.07.2014

Cena mého životaCena mého životaT. Okpara

moc pěkná knižka, ale krutý osud dívky. Ještě, že byli spravedlivě potrestáni Okparovi

Za zlatými mřížemiZa zlatými mřížemiC. R. Egbeme

ráda čtu knihy s touto tematikou, zkraje nic moc, ale pak se nešlo odtrhnout.

30.07.2014

Se silou lviceSe silou lviceE. Abdelhamid

Obdivuji ženy, že vždy dokážou takto zapojovat. Moc hezké čtení

17.08.2014

Dcera AfrikyDcera AfrikyI. M. Hilliges

Do knihy jsem se ze začátku nemohla pořádně zakousnout, ale skoro od polovic jsem to přečetla skoro najednou, kdyby byl čas, doporučuji, pohodové čtení na dovolenou

15.03.2015

Znesvěcená hrobkaZnesvěcená hrobkaE. Peters (pseudonym)

Nejak jsem se nemohla do teto knihy zacist, e nakonec jsem to na dvakrat prece jen docetla. Uz jsem cetetla lepsi. Nakonec se mi docela libila.

07.02.2016

Moje nová svobodaMoje nová svobodaZ. Esmaeli

Kniha se líbila, ukazuje na to, jak se žije v Afgánistánu a popisuje, co si všecno zažili při cestě do jiné země do Německa. Jak vše bylo těžké, než se tam dostali. Dívka jde za svým snem, naučit se psát, číst, být trošku vzdělaná a žít jiný život, než ten,který by musela žít ve své rodné zemi.

26.06.2016

OdvlečenáOdvlečenáS. Hayes

Knihu jsem precetla jednim dechem, moc se mi libila a doporucuji. Obdivuji divku, jak vse zvladla a dokazala bojovat jak s pritelem Kasem, ze ktereho mela hruzu, ze neco udela spatne a bude za to trestana, tak se poprala i se situaci na ulivi, kdy musela brat zakaznika za zakaznikem, aby vydelala dost penez. Dokazala se vratit zpet do normalniho zivota, i kdyz jeste se strachem.

07.07.2016

Černobílé idoly i jiníČernobílé idoly i jiníA. Cibulka

Velice zajimava kniha i sem se zasmala

14.10.2016

Černobílé idoly i jiní 2Černobílé idoly i jiní 2A. Cibulka

Moc krasna a zajimava kniha, povedla se panu Cibulkovi.

03.11.2016

Byla jsem princeznouByla jsem princeznouJ. Pascarl

Očekávala jsem od knihy mnohem vic. Ale nakonec jsem ji precetla. Nekde je nudna a zbytecne zdlouhava. Doufam, ze se ji podari setkat se svymi detmi Iddinem a Shas a doufam, ze si nektere mlade holky vezmou priklad, jak by mohly dopadnout. Zaroven i obdivuji, ze nasla odvahu zustat v Australii a zit s detmi tak nejak poklidny zivot, nez ji je unesl.

12.02.2017

Čas zapomněníČas zapomněníS. Guskin

Velmi zajímavá kniha, nikdy bych nevěřila, že si může někdo pamatovat svůj předchozí život, hlavně teda děti, jak pak poznají, že to byl on, že tam bydlel, že měl rád t a to. Zároveň obdivuji maminky, nechtěla bych být v kůži anio jedné. Nedovedu si to představit. Knihu doporučuji

25.04.2017

Prvok, Šampón, Tečka a KarelPrvok, Šampón, Tečka a KarelP. Hartl

Bezva kniha na odreagovani vsem doporucuji, moc se mi libila. Uz se tesim na dalsi knihu od tohoto autora

11.07.2017

Ranní rosaRanní rosaN. Al-Ahdal

kniha je docela dobře napsána, obdivuji malou jedenáctiletou holčinu, jak zvládla se postavit všem a odmítnout sňatek a vlastně odejít od rodiny a jít za svými sny. Nevím, jestli by to dokázala nějaká jiná hoilčička tady u nás.

12.07.2017

Dívky z trajektuDívky z trajektuL. Theils

Kniha se dobre cetla. Ze zacatku jsem se nemohla zacist , ale konec vyborny. Novinarka byla hodne odvazna.

18.12.2017