Janičta Janičta komentáře u knih

Smrtící žár Smrtící žár Patricia Briggs

Další kniha kterou je radost číst.
Ovšem je pár věcí které mi tak úplně nesedí.
Annu a Charlese mám jako postavy ráda, to bez debat. Jenže už mi přijde ohrané jak je z Anny každý, ať už vlkodlak nebo člověk, nakonec paf protože ona je omega a všichni se s ní rádi baví a všichni mají potřebu jí vyhovět atd, atd.. Jistě, dělá to z ní to co je (omegu), ale to už víme od prvního dílu.. ve čtvrtém to snad už netřeba pořád omílat... říznější Mercy mi sedí víc než "ptáčátko" Anna.
Další věc je, že pokud už máte od Briggs něco načteno, rozuzlení tohoto příběhu vás asi moc nepřekvapí, jelikož vám to ťukne a postavu si zařadíte na seznam podezřelých hned jak se s ní potkáte (a možná vás, stejně jako mě, trochu překvapí, že takový protřelý vlk jako Charles se nad touto postavou ani moc nepozastaví - nemůžu říct proč.. to už bych hodně spoilerovala).
Jinak je to ovšem klasická Briggs, která míchá vařečkou ve světě vlkodlaků, fae, lidí a dalších potvůrek a vždycky uvaří něco akčního, čtivého a zábavného :-)

02.11.2015 4 z 5

Micah Micah Laurell K. Hamilton

Krátký díl... Hurááá :)
Bylo velmi osvěžující číst příběh jen dvou lidí. A konečně se tam řešilo i trochu něco jiného než: S kým budu spát? Já sním nechci spát! Ale já s ním musím spát!.... atd...
Líbilo se mi to, i když to nezměnilo můj pohled na Anitu... tak holka mě začíná pěkně štvát. Urejpaná až běda... Jestli v brzku nedospěje a nenechá některé nedůležité věci prostě plavat, místo aby do nich nesmyslně ryla, asi začnu mít s touhle serií problém a to patří mezi mé oblíbené!
Vysílám další modlitbičku, aby se další díl dal snést...
PS: Já vím že opakující se popisy postav jsou důležité pro lidi, kteří náhodou sáhnou po knize která spadá dějově do např. do poloviny série, ale jestli ještě jednou budu muset číst , jaké má u které košile Micah oči asi mi praskne hlava

18.01.2014 4 z 5

Kushielova střela Kushielova střela Jacqueline Carey

Asi na 20 straně jsem si říkala, že takhle kniha by potřebovala proškrtat, protože nic rozvláčnějšího jsem už dlouho nečetla.
Jak já jsem se mýlila! Příběh se krásně rozvinul a byl velmi poutavý. Spousta politikaření a intrik - to já můžu :-) Jen velký příval jmen, která vypadají podobně mě trochu mátl a občas jsem nevěděla kdo je kdo, ale to mi na skvělém zážitku z knihy neubralo!

07.01.2014 5 z 5

Inkubovy sny Inkubovy sny Laurell K. Hamilton

Tuhle sérii mám ráda, ale díl od dílů je to bohužel horší.
Detektivní zápletka, která jinak oživovala děj v knize a díky které to nebylo jen o chlapech, se kamsi vytratila. Je tu něco na začátku, trochu uprostřed a na na konci, ale je toho zatraceně málo.
Chlapy jsou dobrý, ale ne když omíláte vlastně pořád to samé kapitolu za kapitolou, díl za dílem...
Už jsem si "zvykla", že Anita vůbec nepotřebuje spát nebo jíst a to klidně víc jak 24 hodin a při tom povraždí nějaké ty nestvůry a utrpí pár velmi krvácejících zranění a pak nakrmí pár upírů.
Kde ta holka na to bere energii (a krev) vůbec nechápu, ale to už je autorčin problém (nicméně pro mě je to rušivé... nelogické, každý se někdy vyčerpá a Anita s sebou švihne do postele obyčejně až na konci knihy...)

Závěr: Prosím, prosím, prosím, ať se ty další díly točí i kolem něčeho jiného, než fůry chlapů a sexu... začíná to lézt na nervy...

03.12.2013 3 z 5

Předurčený Předurčený Benedict Jacka

Kniha je klasická urban fantasy - jednoduchá oddechovka. Pokud nemáte přehnaná očekávání, bude to dobré počtení :-).
Autor si zvolil ne zrovna jednoduchou postavu věštce - u někoho kdo vidí do budoucnosti musíte dávat pozor, aby se to všechno nezamotalo, pravidla byla pořád stejná a z postavy se nestal vševědoucí machr, kterého nakonec zabije to, že vdechne mouchu. Na to jak se s tím autor popasuje, jsem opravdu zvědavá.
Postavy jsou sympatické, fungování magie srozumitelně vysvětleno - nemáte kde se zamotat. Děj je nenucený a zápletka uvěřitelná. Dobrý start.

10.04.2020 4 z 5

Tajemství Temného hvozdu Tajemství Temného hvozdu V. Mahaněnko (p)

Tenhle díl mě zas tak moc nezaujal. Ale oceňuji, že se vlastně pořád něco dělo a děj tak nepřešlapoval na místě.

Co se mi ale moc nelíbilo, byl velký počet hráčů s vysokým levelem, co si z Mahana klidně udělají rohožku. Logicky to přijít muselo, protože tak slabá postavy musela dostat pomoc v podobě silnějších a zkušenějších, jinak by zmíněná logika prostě vyletěla z okna. Slaboučký mraveneček prostě nemůže zdolat titány. Ale tím byla hlavní postava vlastně ochuzena o možnost prosadit se, protože musí hrát podle toho co mu silnější nechají. Jsem hodně zvědavá jestli si s tím Mahan nějak poradí.

Mahan má konečně svůj klan. A já tam nikomu nevěřím ani nos mezi ušima :D Z kraje to byli jeho bývalí spoluvězni(kteří byli odsunuti na okraj), kteří mě udržovali v jakési naději, že se šaman bude mít o koho opřít. Ale nakonec? Ne a ne a ne. Celé mi to nějak smrdí. Kolem šamana se toho hodně děje.
Úkoly co mění celou hru a někteří jsou tam hlavně kvůli tomu, aby byl šaman pod kontrolou. A jen co dostanou co chtějí, poputuje šaman na pár hodin navštívit Šedé pláně.

Mimo jiné moc nechápu (už od první knihy), jak spolu fungují reálný a herní svět. Proč trestaní vězni mají možnost, stát se třeba lupičem a pracovat na vlastnostech, jako je třeba Podlost? Jak jim to pomůže k nápravě, když jsou ve hře zavření třeba několik let a vlastně se stále dopouštějí kriminální činnosti?
Hra má v hráčích prý probouzet to nejlepší, ale místo toho najdete celkem dost manipulátorů (čistě pro vlastní prospěch), chamtivců a celkově bídáků?
Jasně, že to nemůže být úplně bez nich, protože koho by bavilo hrát v ráji plném prdících jednorožců že?
Ale hraje prezentována určitým způsobem a já ho nikde moc nevidím. Zato vidím lidi, co jsou evidentně na vysokých postech i v reálu, navzájem se znají a vlastně se domlouvají jak bude Barliona fungovat. Jsem fakt zvědavá co z tohohle nakonec vyleze...

28.12.2019 4 z 5

Úkol přežít Úkol přežít Vasilij Michajlovič Machanenko

Váhala jsem mezi 3 a 4* a vyšlo z toho tak trochu slabší 3,5*

Nemyslím, že musíte mít nějaké extra znalosti z her. Já je taky nemám a pochopila jsem "vo co de". Nijak zásadně jsem v tom neplavala a to jsem "levelovala" postavu možná někdy v dětství. A to se se skutečným hraním vůbec nedá srovnat. Něco je v knize vysvětlené, něco čtenáři logicky dojde.

K obsahu.
Celkově mě to docela chytlo. Chvíli mi trvalo, než jsem se sžila s hlavním hrdinou. Někdy má totiž dlouhé vedení a ačkoliv si myslím, že je inteligentní, neumí to prodat a to ho brzdí. Kniha nemá zavratné tempo, ale teprve seznamuje čtenáře s principy a fungováním Barliony. Což lidi co mají herní zkušenosti asi moc bavit nebude. Mě jako laika to ale naladilo na popisovaný herní svět.
Ps: mám rada křečka a žábu. Vždycky mě rozesmějí :D

15.11.2019 3 z 5

Zloděj Zloděj J. R. Ward (p)

Ward psát umí. Má sice pořád stejnou kostru příběhu na kterou navěšuje různé charaktery (a to knihy zachraňuje), ale dobře se to čte a člověk se i pobaví.

Už delší dobu ale autorka doslova zahlcuje knihy vedlejšími linkami, ve kterých se hlavní dvojice často až ztrácí. Assail na to taky doplatil. Záporák pro hlavní dvojici byl v tomhle díle nemastný neslaný, vlastně úplně k ničemu. Opět to bylo šup šup a hotovo...
Vedlejší linky? Mám V ráda, ale tady byl podle mě, v pozici která jeho charakteru moc nesedí. Myslím, že Wardka nemusí se svými postavami tak emočně zametat. To nemůže být aspoň jeden pár v pohodě? Prostě našli jsme se a cajk?
Lassiter vždycky něčím zaujme, ten nezklame :-)
To, že se rodí nový nepřítel je osvěžující :-)

Závěrem: Doufám, že autorka svůj styl "jedna (údajně) hlavní linka, hlavní vedlejší linka, vedlejší linka, méně podstatná vedlejší linka a navrch ještě nepodstatnější vedlejší linka" trochu upraví - v knihách se řeší zbytečně moc postav.

25.07.2019 4 z 5

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Lepší než předchozí díl....celé to dává lepší smysl - ano i červená knihovna musí mít něco jako hlavu a patu :-) Předchozí díl to úplně nesplňoval, tenhle celkem ano :-)

09.03.2019 3 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Nic moc.
Kniha se čte rychle. Nic složitého.
Ale je to ale celkem splácané - šité horkou jehlou?
A vychází z toho celkem prázdné dílko.

01.03.2019 3 z 5

Vyvolená Vyvolená J. R. Ward (p)

Přemýšlela jsem kolik * dát. 3 je málo, neboť Phuryho kniha pro mě byla mnohem, mnohem horší. 4* jsou možná trochu moc.
Kniha je dobrá, o tom žádná. Napsaná živě, čtivě, nechybí emoce, zápletka, humor... Ward klasika.
Všechno se ale děje trochu opřekot, hlavně změny vztahů mezi některými postavami, za mě to nemá moc logiku - skřípe mi to, skříííípe

SPOILERY! ! ! !
Udivuje mě jakou rychlostí a klopýtavou nonšalancí je Xcor téměř blahořečen.
Na začátku ještě všichni uvažují, jak by ho co nejefektivněji namleli pěkně na jemno, aby ho mohli nacpat do burgerů.
Ne že bych to jemu a Layle nepřála (byť mi Vyvolené nikdy k srdci nepřirostly...), ale takhle podané mi to prostě nesedí.
Hodně mě překvapilo, že byť se ženy z domu zachovaly jako obranný val a Layly se zastaly, tak s ní žádná z nich nevedla takový ten rozumný rozhovor typu: "Víš určitě co děláš? Málem jsi k nám domů - k našim dětem a našim můžum, přivedla smrt. Všichni jsme tu mohli umřít, jen kvuli tobě, vždyť se jim skoro podařilo zabít krále". Ale třeba mi v knize chybí nějaké stránky že?
Smír s Bastardy je fajn, ale nastěhovat si je rovnou domů? No já nevím...
Držím palce Vishousovi, zrovna pro něj nejsou ty emoční věci snadné, být pořád sám i když technicky vzato sám není, to je težké.
Chybí mi jeho vize a ta scéna a Rhampem se mi líbila.. high-five! :D
Q&B - Q je neřízená střela a asi s tím bude mít ještě potíže, ale Blay je asi jediný kdo s ním nakonec dokáže nějak pohnout. Maličko mi vadí, že Blay jednou nohou v takové té ženské pozici. Jako by ta ženská stránka ve vztahu musela být zastoupena i když jde o dva muže.
Lassiter a jeho nový job? No snad má upíří rasa jestě nějakou naději :D
Trez a Therese? jak už jsem psala, Vyvolené mě nechávají chladnou, mám raději "holky z masa a kostí" takže já jim fandím.

14.01.2018 4 z 5

Bestie Bestie J. R. Ward (p)

Lehké, vtipné a poutavé čtení, jako vždy.
Opět se přidala nová postava... jsem zvědavá jak se to vyvine... :-)
Nevím jestli je tak velké množství postav ku prospěchu. Někteří se už dlouho nedostaly ani k většímu štěku.. Phury, Butch... a další, jsou tam sotva vidět a už mi začínají chybět. Na druhou stranu jsem si oblíbila Assaila. (Bodla by kniha o Lassiterovi, tuším že by to byla pecka :D)
Jinak hlavní linka - Rhage a Mary - je krásná, je možná až trochu moc cukrkandlová. Jsem s tím na vážkách.
Takže se těším na další díl :-)

13.01.2017 4 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

To, že je autor každou knihou lepší a lepší snad už netřeba znovu psát :)
Děj je plynulý a postavy zajímavé.
S Eziem se jen nerada loučím, byla to opravdu skvělá postava. Trochu mě mrzí, že s ním autor nezačal až ve fázi, kdy už byl takhle vypsanější... to by teprve byly pecky :-)
Uvidím, jestli se mi až takhle zalíbí někdo z dalších assassínů.
Teď už se snad můžu na další díly jen těšit.

30.09.2016 5 z 5

Oči mrtvých Oči mrtvých Stacia Kane

Bavilo mě to :-)
Chess není typická hrdinka, která přetéká ctnostmi... Téměř vše u ní směřuje k mít nebo nemít... v jejím případě drogy.
Občas mám při čtení pocit, že díky její závislosti se v tom autorce lépe "plave", protože díky tomu, jak často je Chess mimo, jí toho může dost utéct a ona o to pak natáhnout příběh.
Ano, Chess se v tom většinu knihy jen tak plácala, ale když šlo do tuhého, stálo to za to, ke konci se děj v knize dost zlepšil :-)
Těším se na další díl

04.07.2016 4 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Kniha se mi dobře četla.
Do děje přibývají závažná témata. Už to není jen o mlácení nestvůr, ale spíše o tom, jak to v zaklínačově světě celé dopadne. Ciri je zajímavý charakter a doufám že se Geralt zase rychle sebere :-) Povídky má Sapkowski skvělé, ale i knihy jsou podle mě výborné.

09.06.2016 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Docela jsem se bavila.
Trochu mě zarazilo, že skoro nikoho nenapadlo přemýšlet co za tím vším vlastně stojí. Nikdo se nedívá trochu víc do hloubky.
Vztah Tris a Tobiase je na začátku a rovnou prochází jednou zkouškou za druhou a to ve velmi vypjatém období kdy se mění celá společnost. I když se hádají, tak si podle mě vedou docela dobře :-)

PS: nejvíc mě dostalo, že Mírumilovní jsou mírumilovní hlavně proto, že jsou skoro nonstop sjetí... x-D x-D

04.06.2016 4 z 5

Posedlost Posedlost J. R. Ward (p)

Obsahuje spoilery!

Překvapivý zvrat. To bylo největší překvapení této knihy.
Začátek byl podle mě trochu slabší, ale pak se to rozjelo.
Nigelova smrt mě hodně překvapila. Ač bylo jeho počínání vysvětleno (z pohledu Deviny) stejně mi to nepřijde moc logické. Vždyť Nigel s Devinou bojoval stovky let a teď to "zalomí" kvůli jedné darované výhře. Možná tím měl nakopnout Jima... Je mi líto Colina, andělská linka v příběhu se mi líbila. Doufám, že archandělé dopadnou na konci dobře.
Jinak Jim dost vybledl, Adrian vybledl, Devina je poloviční.... Nebýt toho šoku s Nigelem a Sissy, která vidí svatozáře(co to asi znamená?:-)), hodnotila bych to hůř.
U serie mě teď drží hlavně to, že jsem kdysi někde četla, že se Padlí andělé tak trochu propojí s Bratrstvem (nejspíš přes Lassitera). Jsem na to zvědavá a pořád ještě zbývají minimálně dva díly.
Doufám, že bude další díl lepší a bude mít propracovanější hlavní linku.

19.06.2014 3 z 5

Polibek stínů Polibek stínů Laurell K. Hamilton

První třetina knihy nebyla nic moc.
Zejména proto, že autorka má jeden typ hrdinek. Alespoň co se vzhledu týká. Malé, bledé, prsaté.
Jestli si léčí nějaký komplex, mohla by si vystačit s Anitou. Její záliba v mužích s dlouhými vlasy je zde dohnaná trochu do extrému. Takže jsem tu první třetinu strávila hlavně přemýšlením, jestli to myslí vážně.
Druhou třetinu už se zápletka stala zápletkou a začalo mě skutečně zajímat co se děje, ale někdy jsou popisy poněkud zdlouhavé.
Poslední třetinu už jsem četla jedním dechem a jsem zvědavá jak se chlapci vybarví v dalších dílech.
Merry není povahou jako Anita (díky bohu). Víc přemýšlí než něco udělá, ve věcech emocí se tak moc nepitvá.
První díly Anity se mi ovšem také líbily, ale teď to hodně spadlo. Uvidím, jak se povede tato série.

08.05.2014 3 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

2,5 hvězdičky (zaokrouhleno na 3)
Líbí se mi, že i druhý díl je stejně čtivý jako první. I když ten se mi líbil víc. V tomto díle mi hlavní hrdinka lezla většinu knihy krkem, ale další postavy to tak nějak vyvážily. Zvraty, nové objevy, napětí, akce (v tomto pořadí) v knize nechybí, čehož jsem se po prvním díle trochu obávala. Na tomto díle je patrné, že se ten pravý děj teprve rozvíjí a autorka nás na to pomalu připravuje.
Jinak je to pro mě kniha spíš na oddech, protože při troše přemýšlení se dá uhodnout co se bude dít dál. Proto doufám, že v dalších dílech budou zvraty stejně časté, jako tomu bylo doposud :-)

09.06.2013 3 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Dám radu těm kdo se chystají knihu číst, ale váhají - nenechte se odradit tím začátkem, postupně to bude jenom lepší :-)
Začátek knihy se mi nelíbil, je takový jednoduchý, vše se děje snadno a bez vážnějších zádrhelů - je to takové až povrchní. Ve zbytku knihy se ukáže že některé věci se děli tak snadno z nějakého důvodu a to ten první dojem hodně vylepší.
V druhé části knihy už se to mele a ději nechybí spád a napětí. Celkově je kniha hodně čtivá a nenáročná. Skvěle jsem si u ní odpočinula. Těším se až začnu s dalším dílem.

07.06.2013 3 z 5