JaneTrafy JaneTrafy komentáře u knih

Město draků Město draků Kelli Stanley

Když jsem dostala tuto knihu, tak jsem se na nic těšila jako malá holka. O Japonsko se moc zajímám, i když toto se odehrávalo v Americe. Ale nakonec zklamání. Očekávala jsem od toho víc. Dlouhé a nudné pasáže v kapitole. Občas by neuškodilo kapitolu zkrátit. Jak vzpomíná atd. bych vynechala. Ano byla by to tenčí knížka, ale myslím, že dobře napsaná, čtivá a napínavá. Sice na sprosté řeči jsem zvyklá, ale tady toho bylo až moc. Do knihy jsem se začetla až po půlce, ale zase ne tak úplně. Ráda čtu celé dny, ale tato kniha mi nějaký ten trvala, jak mě nebavila. Ale přesto jsem to přečetla celé a veliké zklamání. Tuto knihu rozhodně znovu číst nebudu.

26.03.2019 3 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Sice mi trvalo dlouho, než jsem to přečetla, ale stálo to za to. Kniha mě chytla už od samého počátku. Chvilkami i mně bylo do breku. Ale postupně mi pár věcí došlo, přesto konec velice překvapil. Tady se nedá nic vytknout. Úžasný spisovatel, úžasný de, úžasné postavy. Prostě vše úžasné a tuto knihu mohu jenom doporučit.

03.03.2019 5 z 5

Stín krále lebek Stín krále lebek James Rollins (p)

Kniha je super. Moje první kniha od Jamese Rollinse a moc krásně píše a moc se mi tato kniha líbila. Je tu minulost, současnost a nevyřešené otázky, na které chce čtenář znát odpovědi. Je i druhý díl, tak snad tam se najdou ty otázky. Baví mě ta historie, takže jsem za tyto ukázky historie ráda. Něčemu jsem se přiučila. Jakea a Mariku jsem si oblíbila hned a jako správná milovnie, bych je ráda viděla v páru, ale jsou to ještě děti, tak jsem ráda za jejich velké přátelství, které mezi nimi vzniklo. Když jsem zjistila proč Bach'uuk je u Mariky a jejího otce tak i jeho jsem si oblíbila. Mazaný jak liška, ale statečný jako medvěd. Nebo jak se to říká. Určitě si přečtu nejen druhou knížku této ságy, Ale určitě i jiné knihy od tohoto autora. Musím říci, že knihu doporučuji, i když je to zaměřené spíše na dorost, ale třeba mě to nevadí ato je mi už tolik let. :D Plný počet hvězdiček. :)

18.02.2019 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Knížka mě zaujala hned od začátku a nemohla jsem od ní odtrhnout zrak, jak mě pohltila. Jak umíral jeden člen akademie za druhým. Jak to vrah plánoval takovou dobu. Jak byl trpělivý. To jsem na vrahovi obdivovala. Naštěstí posledního nezabil. Ale překvapení pro mě nebylo odhalení poslední "oběť". Moc krasně napsané. Líbilo se mi, jak na začátku kapitoly bylo napsáno, kdo dostal Nobelovu cenu za Literaturu. Přesto nedává plný počet hvězdiček, protože úplně dokonalé to nebylo. :)

14.02.2019 4 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Kniha je chytlavá už od začátku. Je tu plno zvratů, akce, napětí. Což se mi u těchto kriminálek líbí. Dokonce jsem se i pletla v ohledu na to, kdo je vrahem. Podezřívala jsem nesprávnou osobu. Ale přesto jednu věc jsem věděla přesně. Přesto byl konec šokující. Nebo pro mě určitě ano. Ale přesto tu byla jedna věc, která mě mrzela. Jinak jsem si myslela, že cca 100 stran ke konci bude nudný, protože jsem si myslela, že je případ u konce. Ale naštěstí jsem se pletla. Což jsem byla ráda. Knihu vřele doporučuji. :)

13.02.2019 4 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

Příběh byl moc pěkný. Moc se mi líbilo, jak do toho všeho byla zapojena psychologie. Příběh je už od začátku napínavý. Byla jsem překvapena a to ne jen jednou. Winter i Tepletonovu jsem si hodně oblíbila. Tuto knihu mohu jenom doporučit. Určitě někdy se k této knize vrátím. :)

26.01.2019 5 z 5

Kraj padavých větrů Kraj padavých větrů Jörg Maurer

Nebyl to špatný příběh. Jen na začátku jsem se tak trochu ztrácela. Ale později to bylo lepší a víc a líp jsem se orientovala. Je to takové oddychové. Tady se ví, co kdo dělat, což mi vadilo. Jsem ráda, když vrah není do poslední minuty určen. :)

20.01.2019 2 z 5

Midasovy vraždy Midasovy vraždy Pieter Aspe (p)

Tak nebylo to špatné. Ale nic pro mě. Celá kniha mě nudila. Sice byla záhada, kdo stojí za jakou vraždou či atentátem, ale jinak se tam toho moc nedělo. Znám lepší díla.

02.01.2019 2 z 5

Zločin na polární stanici Zebra Zločin na polární stanici Zebra Alistair MacLean

Kniha do půlky je pro me nudná. Nic moc zajímavého se tam nedozvíme. Ale zhruba po půlce se dějí se začínají dít věci. To jsem do toho byla ponorena. A konec zakončen komickou scénou neměla chybu. Nedá se říci ze bych knihu doporučila ale od te půlky jsem to hltala jedním dechem. Hold ta první půlka vše zkazila

23.12.2018 2 z 5

Dědictví kostí Dědictví kostí Dolores Redondo

Moc zajímavá knížka. Chvíli mi trvalo, než jsem se v tom vyznala. Vyšetřování se mi hodně líbilo, ale soukromí komisařky mi tam trošku vadilo. Nic proti ní jsem neměla a oblíbila jsem si ji, ale přesto to soukromí mi vadilo. Aspoň ze začátku. Ale příběh byl krásně sepsán. A i když hodnotím jen čtyřmi hvězdami, moc se mi líbila.

21.11.2018 3 z 5

Jediná pravda Jediná pravda Olle Lönnaeus

Knížka nebyla špatná, ale trvalo mi, než jsem se do děje vložila. Sice až ke konci jsem tušila, kdo je vrahem, ale to jen díky pár slovům. Jinak je to zajímavý příběh, ale když mě zaujal něco za půlkou, tak nemohu dát víc hvězdiček než jen tři.

27.09.2018 3 z 5

Pekelná krev Pekelná krev James Rollins (p)

Kniha je úžasná jako předchozí dvě. Akce, napětí, vzrůšo celým coulem. Nemohu si stěžovat. Sice mi chvíli trvalo, že jsem se začetla, ale za to mohlo chování jednoho z hlavních hrdinů, ale později se to zlepšilo, když jsem začínala všemu rozumět. A další postavu jsem si oblíbila. Nedá se hodnotit než plným počtem :)

13.09.2018 5 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Ze začátku me kniha moc nezaujala. I když o napětí nebyla nouze. Skoro od půlky knihy me to chytlo. Zajímavý příběh. Robin i Strika jsem si oblibila. I když v jedno chvíli mi vadila samotná akce Robin. Mrzelo me ze ty dva spolu nezůstali nedali se dohromady. Vraha jsem měla mezi podezřelé i když jsem si myslela ze on to nebude. Měla jsem hned několik teorií a nakonec me čekalo překvapení. Ale i když se mi tato kniha líbila hodnotím čtyřmi hvězdičkami

07.07.2018 4 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Kniha se mi líbila. Vraha jsem uhádla dřív, než byl prozrazen. Nebo spíš jsem ho podezřívala. Jen mě zklamalo, že v půlce byl vrah jasný, že to on unáší ty ženy a zabíjí je. Mám ráda, když se jméno vraha neví do poslední stránky knihy. Ale musím zase pochválit, jak autor popisoval jeho/její jednání. Určitě si od něho něco přečtu. :)

15.06.2018 4 z 5

Koruna démonů Koruna démonů James Rollins (p)

Jako každá jeho knížka je i tato kniha dokonalá. Napínavá už od začátku do konce. Kdo je ten zrádce bylo pro mě překvapením. Do něho/ní bych to nikdy neřekla. To se přiznám, že jsem kulila oči jako péro z gauče. A na konci málem ukápla slzička. Prostě dokonalost. :)

09.06.2018 5 z 5

Bič Bič Dick Francis (p)

Knížka se mi moc líbila. Byla plná napětí, akce i překvapení. Hlavně ten konec byl napínavý a já to hltala jako divá. Mohu to klidně doporučit. :)

29.05.2018 5 z 5

Vůně krve Vůně krve Ulrike Schweikert

Knížka není špatná. Líbila se mi. Hlavně náš upírek. Ale vadilo mi to, že jsem se občas ztrácela, když se měnily místa či časy. Musela jsem se vracet, abych to pochopila. Vraha jsem nakonec uhodla. Měla jsem tři podezřelé a jeho/ji jsem podezřívala nejvíce. :)

28.05.2018 4 z 5

Hříchy Havany Hříchy Havany Peggy Blair

Knížka mě zaujala. Ke konci jsem tušila kdo by případným vrahem mohl být. Ale bylo tam pár situací, které mě překvapili, které jsem netušila. Tuto knihu mohu s klidem doporučit. :)

26.05.2018 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Kniha mě zaujala už od prvního okamžiku. Do konce knihy jsem netušila, kdo tím únosce a vrahem je. I když pak jsem tušila, že to bude někdo od policistů, ale kdo přesně to jsem netušila. Moc se mi to líbilo. Bylo mi těch rodin líto. A taky se mi líbilo, jak každý dostal to, co si zasloužil. Svůj trest. Tuto knihu mohu jenom doporučit. :)

22.05.2018 5 z 5

Černý řád Černý řád James Rollins (p)

Další senzační knížka. Nic tam nechybělo. Napínavé od začátku do konce. Některých záporáků mi bylo líto. Ale zasloužili si to. Prostě nemám slov. Dokonalost :)

27.03.2017 5 z 5