JaneH JaneH komentáře u knih

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Klasická červená knihovna. Nejedná se o náročné čtení, přesto vás kniha dokonale vtáhne do děje.
Jen ke konci mi kniha přišla jako takové jedno velké klišé, proto jsem ji odložila a bohužel už nedočetla. Občas to bylo na mne až moc předvídatelné.
Styl psaní se mi ale moc líbil.

29.11.2022 3 z 5

Tajemství Tajemství Radka Třeštíková

Po předchozím doporučení jsem si ke knize vytvořila mapu postav a díky tomu jsem se v ději lépe orientovala. Nebudu vám ale lhát - občas jsem se také ztrácela, přestože jsem se snažila číst i mezi řádky. Dle mého je to typická "třeštíkovina", která prostě nesedne každému. I když mám po dočtení v hlavě spoustu otazníků, nemůžu knihu hodnotit vyloženě záporně. Přestože mám k ní několik připomínek, styl psaní mi vyhovoval a četla se mi nakonec docela dobře.

23.04.2022 3 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Hezká oddechovka se silným příběhem. Občas mi celý děj ale přišel trošku naivní. Zejména co se poslední třetiny knihy týče.

03.04.2022 3 z 5

Možná jednou Možná jednou Colleen Hoover

Na knížku jsem se hodně těšila. Teď jsem ji přečetla a nevím, co si mám myslet. Nechci říkat, že by mě úplně zklamala. Bavila mě, ale rozhodně jsem u její četby nezažila takový ten wow efekt. Jedná se o takovou oddechovku, která neurazí, ale ani vás nijak nenadchne.

25.02.2018 3 z 5

Zamilovala jsem se do příběhu knihy. Do toho zázračného světa, do podivných dětí, do jejich schopností. Dokonce jsem tajně začala doufat, že někde takový svět vážně existuje.
Doporučuji přečíst. Skvělá četba!

25.12.2016 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Trvalo mi, než jsem se do děje začetla. Nakonec se mi ale příběh moc líbil. Je to takové pohodové čtení třeba na dovolenou :).

25.09.2023 4 z 5

Zachraň se Zachraň se Mona Kasten

Dovolím si nesouhlasit s pár komentáři pode mnou, protože druhý díl Maxton Hall mne strhl daleko víc než díl první. Líbilo se mi, že autorka ukazuje příběh Lýdie a začínáme se pomalu seznamovat i s Ember. Dějová linka Ruby a Jamese se mi líbila. Naprosto jsem rozuměla, že si Ruby snažila nejprve držet takový odstup. Každopádně i James tady ukazuje zase trošku víc ze své citlivé duše. Rubyinu rodinu jsem si naprosto zamilovala.
Oslovení tatínek/maminka mi opět tahalo za uši. To je jasná chyba překladatelky. Mimo to jsem ale s knihou nadmíru spokojena.
Snad jen ten konec - úplně mě to zničilo. To že Ruby dokáže přijít o všechno po čem roky touží a dře na tom. Ta její bezmoc a beznaděj. To mi trhalo srdce. Věřím tomu, že v závěrečném díle ale vše dobře dopadne.

12.02.2023 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Kniha se mi líbila. Autorka píše velice čtivě, proto vám ani nepřijde, že jste přečetli více jak 400 stran. Jedná se o klasický sladký příběh. Občas s tím mám trochu problém, avšak tady mi to zas tolik nevadilo. Na druhou stranu takovou tu romantickou naivitu od těchto knih prostě požaduje a očekáváme ji.
Oddechová kniha, která se okrajově dotkne i dost silných témat. Za mně super čtení.

14.12.2022 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Četla se moc hezky. Já osobně jsem ocenila i proložení textu fotkami.
Vtipné, smutné, upřímné. Doporučuji všem.

29.11.2022 5 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Colleen mám ráda a sáhnout po jakékoliv její knize, není nikdy špatná volba. První díl Námi to končí jsem četla v létě a naprosto jsem se do něj zamilovala. K pokračování této knihy jsem se dostala až teď na začátku nového roku, a tak jsem díky této časové odchylce neměla takový zážitek, kterým mohlo být čtení knih ihned po sobě. Chvilinku mi proto trvalo než jsem se začala ve vedlejších postavách orientovat.
Kniha se mi celkově líbila, i když jsem od začátku tušila to, jak asi dopadne. Každopádně veliké plus přidávám k dějové lince Jamese. Bylo to příjemné oživení děje.
Celkově knížku hodnotím tak, že vás ani neurazí, ale zároveň asi ani nenadchne. Pokud se vám ale její první díl líbil, vřele vám doporučuji zakončit happy end jejím pokračováním :).

01.03.2024 4 z 5

Zachraň nás Zachraň nás Mona Kasten

Knížku jsem v polovině odložila, jelikož jsem neměla čas na čtení. I po dvou měsících jsem se k ní však v myšlenkách neustále vracela. Posledních 100 stran jsem pak přečetla jedním dechem.
Skvělý, láskyplný, vtipný příběh, kde si knižní postavy prostě zamilujete.
Za mě se jedná o velice povedenou trilogii, kde se z obyčejného romantického čtení pro dívky nestal kýč a příběh mě bavil i v mých 25 letech.
Doporučuji všema deseti. Skvělá oddechovka :).

07.06.2023 5 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Dlouho mi trvalo než jsem se ke knize dostala, teď ji ale miluju.
Zamilovala jsem si ambiciózní Ruby i zbohatlíka Jamese, který působí tak sebevědomě a šťastně, přitom je v tom svém bohatém životě dost ztracený. Na začátku by mě nenapadlo, že by kniha mohla mít tak hezký a hluboký příběh. Jedná se o čtení pro dospívající, ale já jsem si sérii zamilovala i ve svých 25 letech. Jediné co mi na knize vadilo, bylo neustále oslovení maminka, tatínek. To mi nejednou pořádně tahalo za uši. Jinak se mi kniha líbila. Měla rychlý zvrat, neustále se tam něco dělo a popis prostředí školy nebo třeba rodinného zázemí u Ruby doma, byl tak skvělý, že jsem si to dokázala hned živě představit.
Konec mne překvapil. Zároveň mě však donutil ihned sáhnout po druhém díle. Doporučuji pro každou romantickou duši. Čte se téměř samo.

12.02.2023 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Michaelu Duffkovou sleduji na sociálních sítích už dlouho a stejně tak dlouho jsem si její knihu chtěla přečíst. Když jsem ji viděla v knihovně, neváhala jsem proto ani minutu. Nadšení ale vystřídalo zklamání. Stejně tak jako mnoho čtenářů v komentářích pode mnou - jsem zklamaná.
Styl psaní mne nikterak nechytl - neustálé opakování vět a stejných frází. Házení špíny na manžela, odchody a následné návraty. V neposlední řadě mi chyběly Míšiny myšlenky, když si pro láhev vína šla nebo myšlenky při ranní morální kocovině.
Na druhou stranu se mi velice líbila dějová linka příběhu Míšininýho tatínka. A však mi přišlo najednou docela zvláštní, jak se Míša ujmula role spasitele.
Neberte to špatně - negativní komentáře ani recenze nepřidávám často, tady ovšem musím udělat vyjímku.
Podle mne jde o skvělý životní příběh, který se ale uchytil poněkud nešťastně. Nemluvně o zbytečně protahovaném konci, kde už nešlo o popis Míšininýho boje s alkoholem, ale o příběh vztahu paní Duffkové s jejím manželem.

Paní Duffkové ale i tak fandím, stejně tak jako jejímu projektu Alkos.

03.04.2022 1 z 5

Jak ti zmizet ze života Jak ti zmizet ze života Katherine Center

Kniha se mi líbila, i když občas to bylo trošku klišé a přehnaná romantika. Na druhou stranu - proč ne? Asi ji nečtěte, pokud hledáte něco hlubšího, ale jako oddechovka docela fajn.

01.04.2020

Višňový sad Višňový sad Anton Pavlovič Čechov

Skvělá povinná četba. Dílo bylo čtivé, nedělalo mi žádné problémy. Hodlám si ho vzít k maturitě a všem maturantům jej doporučuji. Žádný složitý text, lehké na rozbor. Jen na závěr díla mi přišel smutný.

15.10.2016 4 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ke knize jsem se dostala kvůli povinné četbě a díky bohu za to! Do jejího čtení se mi vůbec nechtělo, ale byla jsem mile překvapena. Krásná kniha.

22.07.2016 5 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Na mě asi až moc realistický příběh. Knížka mě od poloviny nebavila a chtěla jsem to mít za sebou. Nemyslím si, že je to špatné. Myslím si, že je skvělé, že příběh není nijak přikrášlen, ale je naopak popsán realisticky a do všech detailů. Na mne však až moc hrubé.

21.07.2016 2 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Kniha se mi moc líbila. Upřímně jsem nečekala, že to bude taková "bichle" a říkala jsem si, že tomu dám šanci a uvidím. Celý příběh z Harryho pohledu mě ale bavil. Líbilo se mi, že kapitoly byly celkem krátké a děj byl napsaný velmi čtivě. Člověk se nikdy nejspíš nedozví 100% pravdu, ale po přečtení knihy jsem si Harryho a Meg trošku oblíbila. Na druhou stranu Kate a William u mě trošku ztratili sympatie. Jak jsem ale už uvedla - člověk nikdy nezjistí, jaká je úplná pravda.
Silný příběh, silného člověka.

16.11.2023 4 z 5

Ahoj, tady Sam Ahoj, tady Sam Dustin Thao

Knížka mě tak nějak nechytla. Prostředí bylo hezké, ale děj se zbytečně moc táhl. Dokázala jsem se do Jul vcítit, ale občas mi začínala trošku vadit. Kniha mě nerozbrečela, ale ke konci jsem trochu dojatá byla. Jen když se nad tím zamyslím, celý děj byl tak trošku o ničem. Věřím tomu, že by se s ním dalo více pracovat (například více zapojit vedlejší postavy). Knihu jsem si s sebou vzala na dovolenou a možná to je ten hlavní důvod, proč jsem ji nakonec dočetla. Nejednou jsem si nad ní povzdechla.
Možná to je opravdu jen pro tu mladší generaci. Já už chci i od oddechovek něco trošku víc.

09.07.2023 2 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Kniha, která neurazí ani nenadchne. Klasická odpočinková kniha. Kladně bych hodnotila střídání kapitol - současnost, minulost. I když Milesova dějová linka by si možná zasloužila trošku rozvést.
Tate mě naopak občas šíleně rozčilovala svojí nerozhodností a shazováním sama sebe.

06.03.2022