Janca007 Janca007 komentáře u knih

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Knížka i příběh se mi líbil, zpracování takto těžkého tématu - klobouk dolů... Překvapilo mě, jak se autorce podařilo zachytit v podstatě dlouhou časovou osu, popsat dobu i osudy lidí. V příběhu jsem se neztrácela, knížka mě mile překvapila :)

14.07.2019 5 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Na začátku jsem se v knížce trochu ztrácela kvůli množství postav. Příběh se mi líbil :)

27.06.2019 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Strhující příběh, v budoucnu možná po této knížce sáhnu znovu :-)

19.06.2019 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Knížka se mi složitě četla, příběh mě také moc neoslovil...

19.06.2019 3 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

Zajímavý příběh, zajímavé si uvědomit, co všechno člověk může prožít a přesto je schopný dál žít.

02.06.2019 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Příběh o přátelství dvou chlapců... Velmi čtivá knížka, stálo by za to si ji určitě přečíst kdo nečetl.

03.04.2019 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Kniha mě pohltila, lze přečíst jedním dechem. Tématika holocaustu mě baví (jestli to tak jde říct kvůli smutné etapě dějin.) Za mě byla kniha a její příběh krásná a ostatním, kteří váhají, doporučuju přečtení :-)

17.02.2019 5 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Doporučuji k přečtení, nemohla jsem se odtrhnout :)

02.02.2019 5 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Knihu jsem četla poté, co jsem viděla film. Líbila se mi, donutí se zamyslet nad tím, že minulost nelze prožít dvakrát. Troufám si tvrdit, že film byl v tomto případě ovšem lepší než knižní předloha. I přesto doporučuji přečíst :)

21.01.2019 3 z 5

Hotel New Hampshire Hotel New Hampshire John Irving

Zatím nejslabší knížka, co jsem od Irvinga četla. Špatná nebyla, ale asi se k ní už nevrátím.

27.12.2018 3 z 5

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Kniha, ke které se určitě ráda vrátím :)

05.10.2018 5 z 5

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Krásný příběh s překvapivým koncem. Knížka se četla rychle a dobře. Pokud o ní někdo přemýšlíte, stojí podle mě za to. :-)

07.01.2017 5 z 5

Manželství do 158 liber Manželství do 158 liber John Irving

Nejslabší z knih od Irvinga, kterou jsem doposud četla. Možná ale nastane čas, kdy si ji přečtu znova a odkryjí se mi jiné myšlenky, které chtěl spisovatel přes příběh říct. :-)

20.10.2016 3 z 5

Nadějné vyhlídky Nadějné vyhlídky Charles Dickens

Krásný příběh, ale druhá třetina knížky poměrně zdlouhavá a opakující se děj. Člověk si celkově díky ní uvědomí, co všechno v životě má. Doporučuju

25.09.2016 4 z 5

Psychopatologie pro pomáhající profese Psychopatologie pro pomáhající profese Marie Vágnerová

Vše potřebné na jednom místě. Velmi užitečná kniha pro lidi pracujícími s lidmi. Celou jsem ji nečetla, jen potřebné kapitoly a i přes to dávám plný počet hvězdiček a ostatním zájemcům, keří o ní přemýšlí, doporučuju!

21.09.2016 5 z 5

Lidský vztah jako součást profese Lidský vztah jako součást profese Karel Kopřiva

Odbornost knihy se nedá popřít, přináší mnoho poznatků, nad kterými se člověk může zamyslet a změnit svůj dosavadní přístup.

Základy psychoterapie Základy psychoterapie Stanislav Kratochvíl

Jasná, stručná kniha, která mi při studiu hodně pomohla.

Učebnice obecné psychologie Učebnice obecné psychologie Alena Plháková

Skvělá učebnice a kniha pro ty, co zajímá psychologie či se chystají na zkoušku. :-)

21.09.2016 5 z 5

Sbírka úloh z matematiky pro základní školu Sbírka úloh z matematiky pro základní školu František Běloun

Cenná kniha na procvičení mozku, přispěje k úspěšnému absolvování přijímacích zkoušek. Připomíná mi to školní léta :-)

Dějiny výtvarného umění Dějiny výtvarného umění Alois Bauer

Přehledná knížka, jejíž negativem jsou obrazová doplnění. Škoda.

21.09.2016 3 z 5