JanaDor JanaDor komentáře u knih

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Zajimavý, dobře čtivě napsaný příběh.Ty náboženství na začátku mě vůbec nevadila, spíše naopak, dobrý rozjezd a mě to bavilo - všechno. Podáno tak, že jsem si myslela, že se to opravdu stalo. Konec mě úplně zmátl....

14.03.2014 5 z 5

Už se nikdy nevrátí Už se nikdy nevrátí Hans Koppel

Není to tak děsivé, jak to prezentují. Příběh je napínavý a dobře propracovaný, pravda se odhalí až v poslední kapitole. Je to smutné, čeho včeho jsou lidi z pomsty schopni. Věřím na "boží mlýny" a ne na pomstu, kdy vracím zlo a dostávám se na stéjnou úroveň jako ten co si začal první. Jsem se nad tím zamyslela spíše tímto směrem.

13.03.2014 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Paráda! Je to čtivé, zajimavé, dobrodružné. Věřím, že i díky tomu si najde nejeden dětský nečtenář ke knize cestu a začne objevovat krásy čtení. Kde se s hlavním hrdinou může utkat v boji s bohy za dobro proti zlu.

12.03.2014 5 z 5

Pražská svatba a jiné erotické povídky Pražská svatba a jiné erotické povídky Zdenek Merta

Povídky mám ráda. Obdivuji ty, co dokážou v málo textu sdělit více. Podělit se o příběh, ovanout vás atmosférou, myšlenkou či pocitem, které vás donutí o tom přemýšlet. Takže jsem byla zvědavá jakou formou si s tím poradil pan Merta. Už z té pozice, že je skladatel, se předpokládá, že to se slovy umí. A jo, v tomto směru určitě nezklamal. Každá povídka je jiná, ale čtivá. Jen některé si mi líbily víc, byly takové promyšlenější, měly překvapivý závěr. A některé u mě nezanechaly žádný pocit. Ani zklamání ani radost ani přemýšlení, byly takové nijaké.

06.03.2014 3 z 5

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) Jana Eislerová

Čtivou formou jsou zde převyprávěny řecké báje a pověsti pro děti. Nejvíc mě bavilo, jak vznikly některé přísloví, třeba pýcha předchází pád....Moc hezké a já ji vřele doopučuji, ani jsem netušila, že jsem toho tolik zapomněla....

04.03.2014 5 z 5

Bella a Sebastián Bella a Sebastián Nicolas Vanier

Nádherný příběh. Velmi moc z něj cítím sílu toho dobrého co lidi v sobě mají. Po přečtení si říkám, že takoví lidi musí být i mezi námi a že to určitě nebude až tak špatné, jak to na první pohled vypadá. Příběh dává víru a to je to co lidi potřebují. Víru v přátelství, lásku, statečnost, poznání být na té straně, která pomáhá lidem. Vřele doporučuji přečíst.

01.03.2014 5 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

První půlka knihy mě moc nebavila, dlouho mi trvalo než jsem se vžila do systému Archivu. Druhá půlka už byla super měla spád a akci. Přesto si myslím, že to nebylo ono, něco tomu chybělo.....

26.02.2014 4 z 5

Husité - Ve znamení kalicha Husité - Ve znamení kalicha Veronika Válková

Opět se mi cesta do minulosti líbila, sice to nebylo tak akční, ale husitská doba tam byla popsána dobře a aspoň jsem si opět uvědomila, o co to máme v dnešní době jednodušší a jak se máme dobře.

24.02.2014 5 z 5

Jmenuji se X Jmenuji se X A. J. Molloy

Vadila mi hlavní hrdinka, někdy se tam chovala velmi hloupě a lezla mi na nervy. Jinak je to prostě erotický román.....

23.02.2014 3 z 5

Prokletí upírů Prokletí upírů Petra Klabouchová

Chvíli mi trvalo než jsem se začetla, ale pak mě to bavilo. Myslím, že hlavně klukům se bude příběh líbit, je napínavý, dobrodružný a řeší záhadu.

22.02.2014 4 z 5

Gabrielův Očistec Gabrielův Očistec Sylvain Reynard

Na mě tu bylo až moc romantiky a vyznání...kdyby ty tři díly dali do jednoho, tak super román, ale takhle mě to moc nebavilo a přitom slaďáky mám ráda...

15.02.2014 3 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Je to klasická dobrá detektivka, která mě bavila číst.

14.02.2014 5 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Jana Eislerová

Zpracování je moc pěkné, jednudoše a čtivě jsou tam převyprávěny známe i méně známe pověsti. Mě se to líbilo a dětem taky.

07.02.2014 5 z 5

Operace Králíček Operace Králíček Sally Gardner

Moc hezká, čtivá knížka.

05.02.2014 5 z 5

Eliáš a babička z vajíčka Eliáš a babička z vajíčka Iva Procházková

Moc se mi líbila, tak si představuji hezkou knihu pro děti, nádherné ilustrace, jemně barevný kvalitní papír a zajímavý, vtipný, poučný příběh.

04.02.2014 5 z 5

Překroč svůj stín Překroč svůj stín Katie McGarry

Možná proto, že jsem nic od knihy nečekala, tak mě překvapila. První půlka byla super a druhá už upadala více do červené knihovny, ale dalo se to - nebylo to nijak přeslazené. Nic to nemění na tom, že jsem si knihu skvěle užila.

31.01.2014 5 z 5

Poslední drakobijce Poslední drakobijce Jasper Fforde

Líbila se mi, je to lehce napsáno s jemným vtipem. Spisovatel má perfektní vypravěčský talent a umí to se slovy.

29.01.2014 5 z 5

Jednou provždy Jednou provždy Kiersten White

Tak poslední díl byl nejlepší, celkově se mi to líbilo. Ale trojka měla největší šmrnc.

28.01.2014 5 z 5

Zamilované duše Zamilované duše Stacey Kade

Hezká oddychovka, druhý díl je akčnější, ale čte se stejně dobře.

24.01.2014 4 z 5

Život bez hranic Život bez hranic Chrissie Wellington

Kniha je napsána jednoduše a čtivě. Při čtení jsem jen zírala co dokáže člověk ve sportu, jak překonává sám sebe. Kniha je velice inspirativní a zajimavá. Ráda jsem si ji přečetla, ale nečekejte žádný literární skvost, je to spíše o tom sportu.

18.01.2014 4 z 5