Staré pověsti české

Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované.

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31190/stare-povesti-ceske-pro-deti-31190.jpg 4.131
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Fragment (ČR)

reader.007
14.05.2017

To bude asi tím děvenky, že mi není 10 a navíc chovám stále naději, že pro děti školou povinné a gramotné by neměl být problém pochopit příběh, i když má 10 stran namísto 3 a je psán poněkud zastaralou mluvou.

Mr.JaroCZ
12.05.2017

Téměř celá edice převyprávěných pohádek, pověstí aj. je dobře zpracovaná.
Skvělé je, že mladší děti jsou schopny text pochopit natolik, že až se jim do rukou dostane o pár let později "originál", budou zhruba vědět, "o čem že to asi je" a díky tomu si ho i přečtou. Vyzkoušeno!
Výjimkou není ani tato kniha: 4,5 hvězdy ode mne!

Elulilinka1
12.05.2017

Souhlasím s Knihomolkačenkou, protože tato kniha pro děti je suprová a skvěle se z ní dělá referát.

knihomolkačenka
18.04.2017

Naučné,krásné nechápu co na tom reader.007 vidí.

reader.007
29.01.2016

Nemám ráda jakékoliv předělávky, považuji to za obyčejné parazitování na díle někoho jiného a tak mne nenadchla ani tato kniha. Její jediné pozitivum je, že jako audioknihu ji předčítá velmi příjemně Vladimír Brabec, jinak se všechny pověsti dají najít jinde a v lepším provedení.

Vivi007
04.01.2016

Verze starých českých pověstí pro děti. Lehko se pochopí, je hezky psaná a doplněná krásnými obrázky.

JanaDor
07.02.2014

Zpracování je moc pěkné, jednudoše a čtivě jsou tam převyprávěny známe i méně známe pověsti. Mě se to líbilo a dětem taky.

terkas2001
11.03.2013

Tato edice je přizpůsobena dětem. Dá se lépe pochopit, je mile psaná a moc hezká. Tato kniha se mi moc líbila...

Kleo326
08.02.2013

Prostě krásná, zajímavá, moc mě bavila

Adik152
06.05.2012