Staré pověsti české

Staré pověsti české https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31190/stare-povesti-ceske-pro-deti-31190.jpg 4 62 18

Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované.

kikies
11.04.2024 5 z 5

Ideální způsob seznámení menších dětí se základními českými pověstmi. Srozumitelný jazyk, poutavá forma, krásně ilustrované. Tleskám takovýmto literárním počinům.

Anavi8912
26.02.2023 5 z 5

Skvěle převyprávěné Staré pověsti české od Aloise Jiráska . Kniha přibližuje historii českého národa malým dětem ve zkrácené podobě a srozumitelným jazykem. Přečteno v rámci mimočítankové četby.

KatyM.
18.10.2022 5 z 5

Kniha velmi pěkně zpracována pro menší čtenáře. Čteno se synem, kniha se mu líbila.

GaleW
24.08.2021 4 z 5

Čteno podruhé, tentokrát předčítáno mojí starší dcerkou, jsem za ní moc ráda za tuto úpravu, která dětem pomáhá proniknout do českých dějin, že už nyní, v 8-mi letech ví, kdo byl Dalibor, Horymír, Bivoj, že si plánujeme výlety na Říp, Karlův most, Vyšehrad....

marie3541
15.02.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem četla společně s dcerou, která je na prvním stupni ZŠ v rámci povinné četby. Z každé kapitoly měli test na A 4, takže jsme to četli společně a důkladně. Kniha je plná krásných ilustrací. A myslím, že pro takto malé čtenáře je moc hezky napsaná. Příběhy jsou krátké a napsané tak, aby tomu každý porozuměl....Knížka obsahuje mnoho hezkých příběhů - Golem, Dívčí válka, Karlův most, Staroměstský orloj a řadu dalších.....

téravokudlaná
06.02.2021

pro mladší čtenáře je kniha pěkně zpracovaná

BarčaaMíša
25.11.2019 5 z 5

Tato kniha je určena spíše dětem 1. stupně. Velmi čtivě popisuje základní pověsti naší země.

Stehla349
14.03.2019 5 z 5

V knížce jsou pověsti. Kniha je určena čtenářům historie o Česku. Nejvíc mě zaujala pověst "Staroměstský orloj " je o Hanušovi , který udělal orloj pro Prahu. Všichni byli ukvapeni a radní se báli že Hanuš stvoří lepší stroj pro jiné město. Jednoho večera seděl mistr Hanuš ve své pracovně cosi kreslil , měřil a rýsoval. Náhle se ozvalo bušení na dveře. Mistr otevřel a ve dveřích stáli tři muži v černých maskách. Vešli do místnosti dva chytili mistra a jeden žavil železnou tyč , mistr omdlel.Když se vzpamatoval tak u něj stal učedník Josef a marně se mistra vyptával kdo ho oslepil. Josef ho zaved na jeho přání k hodinovému stroji když vstoupil do věže, něco zapraskalo,zachrastily,kohout zakokrhal a stroj se odmlčel na řadu let.Mistr padl k zemi a skonal.Řadu let se nenašel kdo by stroj opravil....

Lymril
02.01.2019 3 z 5

Ségra má povinně udělat referát do školy na tuhle knížku. Je malá, tak jsem jí s tím pomáhala a abych vůbec věděla o čem bude psát, tak jsem si to musela přečíst. Pro mladší děti moc hezky udělané - jak zpracování příběhu, tak ilustrace. Mladším dětem definitivně doporučuji :)

reader.007
14.05.2017 1 z 5

To bude asi tím děvenky, že mi není 10 a navíc chovám stále naději, že pro děti školou povinné a gramotné by neměl být problém pochopit příběh, i když má 10 stran namísto 3 a je psán poněkud zastaralou mluvou.

Mr.JaroCZ
12.05.2017 5 z 5

Téměř celá edice převyprávěných pohádek, pověstí aj. je dobře zpracovaná.
Skvělé je, že mladší děti jsou schopny text pochopit natolik, že až se jim do rukou dostane o pár let později "originál", budou zhruba vědět, "o čem že to asi je" a díky tomu si ho i přečtou. Vyzkoušeno!
Výjimkou není ani tato kniha: 4,5 hvězdy ode mne!

Elulilinka1
12.05.2017 5 z 5

Souhlasím s Knihomolkačenkou, protože tato kniha pro děti je suprová a skvěle se z ní dělá referát.

knihomolkačenka
18.04.2017 4 z 5

Naučné,krásné nechápu co na tom reader.007 vidí.

reader.007
29.01.2016 1 z 5

Nemám ráda jakékoliv předělávky, považuji to za obyčejné parazitování na díle někoho jiného a tak mne nenadchla ani tato kniha. Její jediné pozitivum je, že jako audioknihu ji předčítá velmi příjemně Vladimír Brabec, jinak se všechny pověsti dají najít jinde a v lepším provedení.

Vivi007
04.01.2016 5 z 5

Verze starých českých pověstí pro děti. Lehko se pochopí, je hezky psaná a doplněná krásnými obrázky.

JanaDor
07.02.2014 5 z 5

Zpracování je moc pěkné, jednudoše a čtivě jsou tam převyprávěny známe i méně známe pověsti. Mě se to líbilo a dětem taky.

Kleo326
08.02.2013 5 z 5

Prostě krásná, zajímavá, moc mě bavila

Adik152
06.05.2012