Staré pověsti české

Staré české pověsti pro malé čtenáře! Známé příběhy O Praotci Čechovi, Dívčí válce, Horymírovi a Šemíkovi či o Daliborovi, jsou převyprávěné tak, aby jim malé děti porozuměly a zaujala je historie českého národa. Příběhy jsou půvabně ilustrované.

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31190/stare-povesti-ceske-pro-deti-31190.jpg 4.239
Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno, Fragment (ČR)

Kniha Staré pověsti české

BarčaaMíša
25.11.2019

Tato kniha je určena spíše dětem 1. stupně. Velmi čtivě popisuje základní pověsti naší země.

Stehla349
14.03.2019

V knížce jsou pověsti. Kniha je určena čtenářům historie o Česku. Nejvíc mě zaujala pověst "Staroměstský orloj " je o Hanušovi , který udělal orloj pro Prahu. Všichni byli ukvapeni a radní se báli že Hanuš stvoří lepší stroj pro jiné město. Jednoho večera seděl mistr Hanuš ve své pracovně cosi kreslil , měřil a rýsoval. Náhle se ozvalo bušení na dveře. Mistr otevřel a ve dveřích stáli tři muži v černých maskách. Vešli do místnosti dva chytili mistra a jeden žavil železnou tyč , mistr omdlel.Když se vzpamatoval tak u něj stal učedník Josef a marně se mistra vyptával kdo ho oslepil. Josef ho zaved na jeho přání k hodinovému stroji když vstoupil do věže, něco zapraskalo,zachrastily,kohout zakokrhal a stroj se odmlčel na řadu let.Mistr padl k zemi a skonal.Řadu let se nenašel kdo by stroj opravil....

Lymril
02.01.2019

Ségra má povinně udělat referát do školy na tuhle knížku. Je malá, tak jsem jí s tím pomáhala a abych vůbec věděla o čem bude psát, tak jsem si to musela přečíst. Pro mladší děti moc hezky udělané - jak zpracování příběhu, tak ilustrace. Mladším dětem definitivně doporučuji :)

reader.007
14.05.2017

To bude asi tím děvenky, že mi není 10 a navíc chovám stále naději, že pro děti školou povinné a gramotné by neměl být problém pochopit příběh, i když má 10 stran namísto 3 a je psán poněkud zastaralou mluvou.

Mr.JaroCZ
12.05.2017

Téměř celá edice převyprávěných pohádek, pověstí aj. je dobře zpracovaná.
Skvělé je, že mladší děti jsou schopny text pochopit natolik, že až se jim do rukou dostane o pár let později "originál", budou zhruba vědět, "o čem že to asi je" a díky tomu si ho i přečtou. Vyzkoušeno!
Výjimkou není ani tato kniha: 4,5 hvězdy ode mne!

Elulilinka1
12.05.2017

Souhlasím s Knihomolkačenkou, protože tato kniha pro děti je suprová a skvěle se z ní dělá referát.

knihomolkačenka
18.04.2017

Naučné,krásné nechápu co na tom reader.007 vidí.

reader.007
29.01.2016

Nemám ráda jakékoliv předělávky, považuji to za obyčejné parazitování na díle někoho jiného a tak mne nenadchla ani tato kniha. Její jediné pozitivum je, že jako audioknihu ji předčítá velmi příjemně Vladimír Brabec, jinak se všechny pověsti dají najít jinde a v lepším provedení.

Obrázky z českých dějin a pověstí
Obrázky z českých dějin a pověstí