Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)

Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6826/bmid_stare-recke-baje-a-povesti-0GQ-6826.png 4 51 12

Řecké báje a pověsti patří mezi nejstarší příběhy na světě. Díky vyprávění se Řekové dozvídali mnohé o životě tak starých národů, jakými byli Babylóňané, Chetité a Egypťané. Příběhy sloužily jako inspirace básní, her a epických děl řeckým autorům, kteří žili před více než dvěma tisíci lety, a tvoří součást kulturního dědictví lidstva. Jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů i hrozných netvorů a odehrává se v nich řada bojů a slavných dobrodružství. Nádherné příběhy jsou citlivě převyprávěné, aby je malé děti mohly s porozuměním poslouchat a aby je starší už mohly samostatně číst. Krásně a nápaditě ilustrovaná kniha s jednoduchým textem a kouzelnými obrázky se jistě stane zdrojem zájmu a potěšení celé rodiny.... celý text

kikies
11.04.2024 5 z 5

Perfektní úvod do antické mytologie pro menší děti. Jednoduché, stručné, nádherně ilustrované.

KatyM.
26.08.2022 4 z 5

Četla jsem synovi, kniha se mu líbila.

K.Katynska
06.03.2022 5 z 5

Přístupnou formou podané nejznámější příběhy ze starořecké mytologie. Četla jsem ji v dětství, a pomohla mi i na lyceu při učení češtiny a dějepisu :)

ronave
23.01.2022 5 z 5

Jednoduše převyprávěné příběhy, které se líbí jak čtyřletým, tak i sedmiletým dětem.
Náš prvňáček všechny báje přímo hltá a nemůže se dočkat, až budeme číst další.

Štěpinambura
17.05.2021 5 z 5

Kniha byla celkem dobrá

Es.024
15.01.2017 5 z 5

Fantastický design a obrázky. Fakt.

Klamm
13.10.2015

Naprosto pohodový a srozumitelný úvod do Řeckých bájí. S lehkou osobní úpravičkou vhodné klidně i pro předškoláky. Takový předstupeň k Eduardovi Petiškovi.

bibi.r
06.05.2015 3 z 5

Velmi pěkné zpracování.
Přiznám se, že nejsem příliš velký fanoušek řeckých bájí, tak nějak jsem k nim ve škole nezískala vztah, ale tohle byl fajn způsob na jeho zbudování :).

JanaDor
04.03.2014 5 z 5

Čtivou formou jsou zde převyprávěny řecké báje a pověsti pro děti. Nejvíc mě bavilo, jak vznikly některé přísloví, třeba pýcha předchází pád....Moc hezké a já ji vřele doopučuji, ani jsem netušila, že jsem toho tolik zapomněla....

bibi.r
25.12.2013 3 z 5

Antika mě nikdy moc nebrala. Říkala jsem si, že konečně bych měla tak trochu píchnout do svého vosího hnízda a něco se o těch řeckých bozích dozvědět. Neoslovilo mě to. Prostě ne :D. Snad zas za pár let.

SáraV.
21.12.2013 5 z 5

Řecká mytologie mne baví a vždycky bavila, takže knížka se mi moc líbila.

Makoves
30.11.-0001 5 z 5

Velice dobré zpracování pověstí.

Jana Eislerová
česká, 1942
2007  40%Čtenářský deník pro ZŠ
2009  83%Staré pověsti české
2012  90%Nejznámější bajky
2010  83%Robinson Crusoe (převyprávění)
2010  86%Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)

Kniha Staré řecké báje a pověsti (převyprávění) je v