Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)

Řecké báje a pověsti patří mezi nejstarší příběhy na světě. Díky vyprávění se Řekové dozvídali mnohé o životě tak starých národů, jakými byli Babylóňané, Chetité a Egypťané. Příběhy sloužily jako inspirace básní, her a epických děl řeckým autorům, kteří žili před více než dvěma tisíci lety, a tvoří součást kulturního dědictví lidstva. Jsou plné odvážných hrdinů, mocných bohů i hrozných netvorů a odehrává se v nich řada bojů a slavných dobrodružství. Nádherné příběhy jsou citlivě převyprávěné, aby je malé děti mohly s porozuměním poslouchat a aby je starší už mohly samostatně číst. Krásně a nápaditě ilustrovaná kniha s jednoduchým textem a kouzelnými obrázky se jistě stane zdrojem zájmu a potěšení celé rodiny....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/6826/big_stare-recke-baje-a-povesti-0GQ-6826.png 4.443

Kniha Staré řecké báje a pověsti (převyprávění)

K.Katynska

Přístupnou formou podané nejznámější příběhy ze starořecké mytologie. Četla jsem ji v dětství, a pomohla mi i na lyceu při učení češtiny a dějepisu :)

ronave

Jednoduše převyprávěné příběhy, které se líbí jak čtyřletým, tak i sedmiletým dětem.
Náš prvňáček všechny báje přímo hltá a nemůže se dočkat, až budeme číst další.

Štěpinambura
17.05.2021

Kniha byla celkem dobrá

Es.024
15.01.2017

Fantastický design a obrázky. Fakt.

Klamm
13.10.2015

Naprosto pohodový a srozumitelný úvod do Řeckých bájí. S lehkou osobní úpravičkou vhodné klidně i pro předškoláky. Takový předstupeň k Eduardovi Petiškovi.

bibi.r
06.05.2015

Velmi pěkné zpracování.
Přiznám se, že nejsem příliš velký fanoušek řeckých bájí, tak nějak jsem k nim ve škole nezískala vztah, ale tohle byl fajn způsob na jeho zbudování :).

JanaDor
04.03.2014

Čtivou formou jsou zde převyprávěny řecké báje a pověsti pro děti. Nejvíc mě bavilo, jak vznikly některé přísloví, třeba pýcha předchází pád....Moc hezké a já ji vřele doopučuji, ani jsem netušila, že jsem toho tolik zapomněla....

bibi.r
25.12.2013

Antika mě nikdy moc nebrala. Říkala jsem si, že konečně bych měla tak trochu píchnout do svého vosího hnízda a něco se o těch řeckých bozích dozvědět. Neoslovilo mě to. Prostě ne :D. Snad zas za pár let.