jana89 jana89 komentáře u knih

Kniha, na kterou jsem narazila díky čtenářské výzvě. Velmi dobře se četla, šlo o příjemnou oddechovku. Kniha sledovala příběh jedné zraněné ženy, která se snaží vyrovnat s tragickou událostí ve svém životě. Jediné, co mi při čtení vadilo bylo neustále zmiňované kouření cigaret.

09.02.2019 5 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Na knize se mi líbilo, jak se hlavní hrdinka začala proměnovat - více se před ostatními otevírat. Také to, že mezi uchazeči zůstala pouze elita umožnilo, aby se čtenář do nich více vžil a více je poznal. Svého favorita jsem měla a ten bohuzel nevyhrál, ale s konečným snoubencem jsem nakonec velmi spokojená, i když se musím přiznat, že mě i trochu šokovalo mezi kým vznikly vzájemné city (hlavně ze strany princezny), ale o to více jsem nakonec byla s konečnou volbou ráda. Trochu mne mrzelo také poněkud rychlé ukončení příběhu. Podle mě by si série zasloužila trošku obsáhlejší konec, ale třeba to autorka vyřeší stejně jako u Selekce a napíše doprovodnou knihu (což by nakonec nemuselo být vůbec špatné)

26.07.2017 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Pěkná oddechova knížka, která se mi velmi dobře četla. Libilo se mi, že jednotlivé kapitoly začínaly recepty (určitě některý z nich uvařím).

08.07.2018 5 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Závěr série se autorce velmi vydařil... jsou zde nečekané ale zároveň i velmi předvídatelné situace. Na knize se mi nejvíce líbila závěrečná část - třetí kniha Bella. Poznáváme zde nové postavy, Bella objevuje svůj talent a také se zde odehrává závěrečné setkání s Volturiovými. Důstojné zakončení celé série.

31.10.2012 5 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Tak a je přečten další díl... Rozhodně doporučuji...
No k začátku - tak nějak jsem čekala, že ti dva budou trochu déle od sebe a ne, že se k sobě zase tak rychle vrátí... Ale za co jsem byla ráda, bylo to, že se Christian Anastazii konečně otevřel a že vyšla najevo pravá tvář paní Robinsonové... Závěr, no dalo se to i očekávat, i když podle mě to bylo dost ukvapené... už teď si říkám, čím mě překvapí následující díl :-)

18.08.2013 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Celou sérii mám hodně ráda, začala jsem číst na základní škole a skončila na střední. Konkrétně kámen mudrů mě přivedl ke čtení a za to autorce moc vděčím...

První První Kiera Cass

Kniha byla velmi čtivá, na úrovni prvního dílu, která se mi také velmi líbila. Ocenuji, že autorka věnovala čas také úloze rebelů, což knihu příjemně spestřilo. Konec selekce byl předvídatelný, což ale nijak nezkazilo počtení. Jen to, že jsem knihu zvládla prečíst během pár hodin, myslím svědčí za vše. Uz se těším, až se pustím do dalšího dílu :-)

26.08.2016 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak musím příznat, že jsem ještě před tím, něž jsem začala číst tuto knihu, přesně nevěděla co od ní čekat.
Po knize jsem tedy sáhla se smíšenými pocity, především z toho důvodu jaký měla velký ohlas a musím tedy říct, že ten ohlas byl oprávněný. Kniha samotná mě zaujala především nezvyklým charakterem hlavního hrdiny Christiana. Po celé čtení jsem stejně jako Anastasia přemýšlela o tom, co ho "nutí" k takovém chování. A ten konec, no tak to prostě navnadí přečíst si pokračování...
Už teď se chystám začíst do dalšího dílu a jen doufám, že bude stejně dobrý, jako ten první.

16.08.2013 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Třetí díl se nedá srovnávat s předchozími díly... musím říct, že mě zklamal. Děj sice nebyl tak špatný, ale Katnissino chování, Peeta a ještě tolik smrti... no, na mě toho bylo moc... Je to škoda... tento díl se prostě nevydařil tak, jako ty předchozí.
Ale i přesto je dojem z celé série velmi dobrý... Rozhodně nelituju, že jsem sérii přečetla.

31.10.2012 3 z 5

Hry o život Hry o život Suzanne Collins

Ke knize jsem se dostala skrz její zfilmovanou verzi, kdy po jejím shlédnutí jsem si knihu prostě musela přečíst. Kniha mne zaujala na tolik, že jsem ji celou přečetla najednou. Téma i děj jsou velmi povedené... Jedna z nejlepších knížek, které jsem v poslední době četla :-)

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Myslím, že je pro kazdého, kdo přečetl sérii selekce přímo povinností přečíst si také tuhle skvělou doplňkovou knihu. To, že jsem se mohla na průběh selekce podívat také očima jiných lidí bylo velmi zajímavé. Některé postavy jsem tak lépe pochopilila a u jiných, u kterých mi chyběl příběh, tak ten jsem tady dostala. Rozhodně šlo o velmi příjemné počtení.

26.07.2017 5 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Kniha mne velmi upoutala. Sama prozatím nemám tušení s kým Eadlyn skončí a právě o to víc se teším, az si prečtu pokračování.

17.07.2017 5 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Kniha byla poutava, ale ikdyz jsem cekala, ze skonci trochu jinak, tak mne jeji zakonceni a zakonceni cele serie rozhodne nezklamalo.

04.09.2016 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Kniha se mi poměrně líbila, ale... byly okamžiky, kdy se mi zdálo, že autorka zbytečně natahuje a tak jsem malinko některé pasáže přeskakovala... a u jiných pasáží mi zase přišlo, že se jim autorka mohla věnovat více (závěrečná akce, vztak mezi Garet a Willem). Celkově se mi kniha nezdála příliš vyrovnaná, ale námět knihy je určitě zajímavý a tak plánuji, že si přečtu i další díl.

25.01.2015 4 z 5

Mechanický princ Mechanický princ Cassandra Clare (p)

Kniha od autorky mne opět nadchla... kniha má svůj děj, neočekávané zvraty i milostnou zápletku... prostě vše co má kvalitní kniha mít...
Co se týče milostného trojúhelníku mezi hlavními hrdiny, tak jsem na jednu stranu ráda za Jema, ale zase zklamaná za Willa (no Ti mají snad problémy s láskou v krvi)... jsem teď ale nějak zmatená, komu z nich fandit, ze začátku jsem si říkala, že Will je idiot, ale teď bych Jemovi i Willovi přála šťastný konec :-)
Už se těším, až si přečtu pokračování :-)

18.11.2013 5 z 5

Mechanický anjel Mechanický anjel Judith Rumelt

Cassandra Clare nezklamala... kniha byla velmi čtivá... využití prostředí lovců stínů v další sérii knih bylo velmi dobrým nápadem... také jsem velmi ráda, že se zde objevují známé osoby, či jejich příbuzní, kteří se objevili již v nástrojích smrti...
Nejvíce jsem si oblíbila postavu Jamese a tak nějak doufám, že spolu s hlavní hrdinkou skončí spolu...

17.11.2013 5 z 5

Past Past Lauren DeStefano

Knihu jsem přečetla doslova na jeden dech. Bylo zajímavé sledovat příběh hlavních postav Lindena a jeho tří manželek.

Musím přiznat, že jsem trochu fandila tomu, aby se vztah Rhine a Lindena o něco více rozvinul, a tak jsem byla poněkud sklamaná koncem. Ale zase na druhou stranu jsem zvědavá, jak se bude příběh Rhine dále vyvíjet, zda se jí podaří doputovat za jejím bratrem a zda se skutečně podaří vynalézt lék, který by mladým liden umožnil dožít se poněkud vyššího věku.

Už teď se těším na přečtení dalšího dílu :-).

16.08.2013 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Námět, kterým se kniha zabývá, patří v dnešní době k těm, které jsou hodně populární, což mě také vedlo k tomu si ji přečíst.
Tuto knihu jsem plánovala přečíst již delší dobu, ale z nedostatku času jsem se k ní dostala až teď. A nyní, když jsem ji v průběhu dvou dní přečetla, tak musím říct, že za to rozhodně stála.
Knihu jsem přečetla téměř bez přestávky, prostě jsem musela vědět, jak to celé dopadne :-) jak se bude vyvíjet cesta hlavní hrdinky :-) a to si myslím rozhodně svědčí o tom, na jaké je kniha úrovni.
Již nyní se těším, až si přečtu její pokračování :-)

29.06.2013 5 z 5

Shopaholik za hranicemi Shopaholik za hranicemi Sophie Kinsella (p)

Spojte vybrané části prvního a druhého dílu shopaholiků a dostanete film... Kniha se mi stejně jako první díl líbila, stále si udržuje stejnou úroveň... Místy mi sice hlavní postava přišla poněkud hloupá a naivní, ale to prostě k této knize patří. Už teď se těším, až si přečtu, jak bude příběh Becky pokračovat :-)

07.04.2013 4 z 5

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Druhý díl je stejně jako ten první velmi napínavý a čtivý. Aréna zde byla určitě zajímavější než v prvním díle... Člověk se od knihy prostě nemůže odtrhnout, dokud ji celou nepřelouská...