jana89 - Příspěvky

Hranice nevinnostiHranice nevinnostiA. Glines

Kniha mne zcela pohltila... prečetla jsem ji za jediný den... Blaire jsem si velmi oblíbila... její príběh o matce a sestre dojemný... uz ted se těším na to co prinese pokracování.

04. srpna


Léto, kdy jsme se potkaliLéto, kdy jsme se potkaliR. Constantine

Príjemná oddechovka... asi bych se ke knize, nebýt čtenárské výzvy, ani nedostala, ale jsem ráda, ze jsem ji prečetla...

30. července


JanaJanaA. Lindner

Kniha se pěkně četla, i kdyz mi prislo, ze v moment, kdyz uz došlo ke vzniku skutecného vztahu mezi hlavními hrdiny, tak to bylo takové celé uspěchané, at uz šlo o první polibek, první noc, zasnoubení a i následný útěk - vše následovalo v rychlém sledu. Ale rozhodně mám nyní chut se vrhnout i na Janu Eyrovou, kterou jsem prozatím nečetla.

21. července


Vánoce po francouzskuVánoce po francouzskuF. Valpy

Velmi čtivá kniha s trochu tězsím príběhem o ztrátách, která byla zasazená do vánočního období.

17. července


Pekáč buchetPekáč buchetK. Petrusová

Pěkná oddechova knížka, která se mi velmi dobře četla. Libilo se mi, že jednotlivé kapitoly začínaly recepty (určitě některý z nich uvařím).

08. července


PočátekPočátekD. Brown

Kniha pojednává o dalším dobrodružství profesora Langdona. Pro tentokrát mi kniha oproti jiným dílů nepřišla až tak akční, ale téma, kterým se zabývala je aktuální. Člověk, náboženství a technologie. Každým dnem se technologie stále posouvá dopředu a i Winston je toho ve knize důkazem, kam se můžeme časem posunout. A důležité je taky si uvědomit otázku nebezpečí takovéhoto vývoje, což si i profesor na konci uvědomil. Kniha se mi líbila, i když jsem měla z počátku problém se do ni pořádně vnorit. Pote jsem už ale hltala stránku za stránkou a byla zvedava, jak to vše dopadne. Z knihy jsem si ale odnesla více z pohledu technologie než náboženství, které přeci je Brown v knihách s profesorem Langdonem řeší.

07. července


Palác lžíPalác lžíE. Watt (pseudonym)

V porovnání s první knihou dost velký rozdíl. Poslední díl se mi líbil nejméně z celé série. Ale série mne rozhodně bavila, rodinu Ryalů jsem si i spolu s Ellou velmi zamilovala.

19.12.2017


Prokletý princProkletý princE. Watt (pseudonym)

První díl série mne nadchl sice o něco více, ale i tak jsem knihu nemohla odlozit... a ten konec, no autorka umí rozhodně prekvapit :-)

19.12.2017


Papírová princeznaPapírová princeznaE. Watt (pseudonym)

Kniha byla skvělá. Četla se mi tak dobre, ze jsem ji prečetla za jeden den a hned jsem se pustila i do pokračování. Líbil se mi vývoj vztahů, děj i prostedí, do kterého byla kniha zasazena.

17.12.2017


KorunaKorunaK. Cass

Na knize se mi líbilo, jak se hlavní hrdinka začala proměnovat - více se před ostatními otevírat. Také to, že mezi uchazeči zůstala pouze elita umožnilo, aby se čtenář do nich více vžil a více je poznal. Svého favorita jsem měla a ten bohuzel nevyhrál, ale s konečným snoubencem jsem nakonec velmi spokojená, i když se musím přiznat, že mě i trochu šokovalo mezi kým vznikly vzájemné city (hlavně ze strany princezny), ale o to více jsem nakonec byla s konečnou volbou ráda. Trochu mne mrzelo také poněkud rychlé ukončení příběhu. Podle mě by si série zasloužila trošku obsáhlejší konec, ale třeba to autorka vyřeší stejně jako u Selekce a napíše doprovodnou knihu (což by nakonec nemuselo být vůbec špatné)

26.07.2017


Šťastně až navěkyŠťastně až navěkyK. Cass

Myslím, že je pro kazdého, kdo přečetl sérii selekce přímo povinností přečíst si také tuhle skvělou doplňkovou knihu. To, že jsem se mohla na průběh selekce podívat také očima jiných lidí bylo velmi zajímavé. Některé postavy jsem tak lépe pochopilila a u jiných, u kterých mi chyběl příběh, tak ten jsem tady dostala. Rozhodně šlo o velmi příjemné počtení.

26.07.2017


DceraDceraK. Cass

Kniha mne velmi upoutala. Sama prozatím nemám tušení s kým Eadlyn skončí a právě o to víc se teším, az si prečtu pokračování.

17.07.2017


AlianceAlianceV. Roth

Kniha byla poutava, ale ikdyz jsem cekala, ze skonci trochu jinak, tak mne jeji zakonceni a zakonceni cele serie rozhodne nezklamalo.

04.09.2016


Julie & JuliaJulie & JuliaJ. Powell

Kniha mne moc nezaujala, převážná část se věnovala receptů, což z ní udělalo nezáživne počtení. Já jsem byla jen ráda, že jsem knihu vubec dočetla.

28.08.2016


Bajky barda BeedlehoBajky barda BeedlehoJ. K. Rowling

Pekna oddechova cetba s moznosti nahlednout do literatury urcene pro obyvatele kouzelnickeho sveta.

26.08.2016


PrvníPrvníK. Cass

Kniha byla velmi čtivá, na úrovni prvního dílu, která se mi také velmi líbila. Ocenuji, že autorka věnovala čas také úloze rebelů, což knihu příjemně spestřilo. Konec selekce byl předvídatelný, což ale nijak nezkazilo počtení. Jen to, že jsem knihu zvládla prečíst během pár hodin, myslím svědčí za vše. Uz se těším, až se pustím do dalšího dílu :-)

26.08.2016


ElitaElitaK. Cass

Kniha byla o něco málo slabší než první díl, což ale neznamená, že jsem ji nepřelouskala během jednoho dne. Vytknout jí ale musím to, jak se Amerika pořád potácela mezi princem a Aspenem - to bylo až unavující. Jinak knize ale nemám co vytknout.

26.08.2016


Je to i můj životJe to i můj životJ. Picoult

Z knihy mám poněkud rozporuplné pocity... námět byl rozhodně zajímavý, ale co mi nesedělo, tak to bylo rozvržení knihy - skákání v čase a mezi jednotlivými postavami, tam jsem se vyloženě ztrácela... se samotným koncem taky spokojená nejsem... autorka tak sice "zlehčila" rozhodnutí o darování, ale podle mě to měla zakončit jinak....

25.02.2016


SelekceSelekceK. Cass

Tato kniha se mi hodně líbila. Téměř všechny postavy mi přišly sympatické... Děj byl sice předvídatelný ale i přes to se mi kniha krásně četla a rozhodně plánuji přečíst i pokračování.

25.01.2015


Černá labuť vzlétáČerná labuť vzlétáL. Carroll

Kniha se mi poměrně líbila, ale... byly okamžiky, kdy se mi zdálo, že autorka zbytečně natahuje a tak jsem malinko některé pasáže přeskakovala... a u jiných pasáží mi zase přišlo, že se jim autorka mohla věnovat více (závěrečná akce, vztak mezi Garet a Willem). Celkově se mi kniha nezdála příliš vyrovnaná, ale námět knihy je určitě zajímavý a tak plánuji, že si přečtu i další díl.

25.01.2015


Mechanická princeznáMechanická princeznáC. Clare (pseudonym)

Poslední díl a celková série prostě neměla chybu... poslední díl se pěkně četl, byl plný akce... a ten konec taky parádní :-) rozhodně všem doporučuji...

09.02.2014


RekviemRekviemL. Oliver

Skvělý konec série... knihu jsem přečetla za jeden den, jak jsem se od ní neohla odtrhnout :-)
Jen mohla autorka napsat ještě nějaký epilog, jak žila Lena, Alex a Grace poté... to mi tam trochu chybělo...

30.11.2013


PandemoniumPandemoniumL. Oliver

Podle mně byla kniha ještě lepší než první díl.... doslova mě nutila číst a číst až jsem byla na konci... závěr byl poněkud překvapující, ale na druhou stranu i předvídatelný...
Postava Leny se po prvním díle poměrně dost proměnila a to tak, že se stala sebevědomější... také se mi líbilo střídání dvou odlišných časových období...
Kniha se mi moc líbila a rozhodně každému doporučuji si ji přečíst :-)

30.11.2013


Pod nekonečnou oblohouPod nekonečnou oblohouV. Rossi

Na knize se mi líbilo, jak byla vyprávěna... prolínaly se zde příběhy dvou osob, které pocházely ze dvou rozdílných prostředí.. také se mi líbilo to, jak se radikálně změnil vztah mezi nimi, kdy na začátku to byla nechuť a později až láska...
Jen na začátku knihy jsem byla poněkud zmatená... přišlo mi, jako bych se hned na začátku příběhu dostala do poloviny knihy a bylo z počátku těžké se zde orientovat... kniha se mi ale i přes to líbila :-)

29.11.2013


Dokonalý senDokonalý senA. Condie

Druhý díl série byl podle mne poněkud slabší, ale i přes to se četl velmi dobře... mě tento díl především navnadil na díl následující... těším se až si příště přečtu něco o vzpouře v akci...

25.11.2013


DeliriumDeliriumL. Oliver

Kniha se velmi dobře četla... měla také zajímavý námět, život bez lásky...
z počátku mě chování hlavní hrdinky poněkud vadilo, ale v průběhu knihy se ale úplně obrátilo... postava Alexe se mi moc líbila, ale na konci knihy jsem si říkala, to jako myslí vážně? No konec mě vážně mrzí, ale doufám, že v příštím díle se dočkáme alespoń shledání matky s dcerou...

21.11.2013


Mechanický princMechanický princC. Clare (pseudonym)

Kniha od autorky mne opět nadchla... kniha má svůj děj, neočekávané zvraty i milostnou zápletku... prostě vše co má kvalitní kniha mít...
Co se týče milostného trojúhelníku mezi hlavními hrdiny, tak jsem na jednu stranu ráda za Jema, ale zase zklamaná za Willa (no Ti mají snad problémy s láskou v krvi)... jsem teď ale nějak zmatená, komu z nich fandit, ze začátku jsem si říkala, že Will je idiot, ale teď bych Jemovi i Willovi přála šťastný konec :-)
Už se těším, až si přečtu pokračování :-)

18.11.2013


Mechanický anjelMechanický anjelJ. Rumelt

Cassandra Clare nezklamala... kniha byla velmi čtivá... využití prostředí lovců stínů v další sérii knih bylo velmi dobrým nápadem... také jsem velmi ráda, že se zde objevují známé osoby, či jejich příbuzní, kteří se objevili již v nástrojích smrti...
Nejvíce jsem si oblíbila postavu Jamese a tak nějak doufám, že spolu s hlavní hrdinkou skončí spolu...

17.11.2013


Město padlých andělůMěsto padlých andělůC. Clare (pseudonym)

Tak vcelku dobře napsaný díl série, ale čekala jsem od něj víc a zakončení se mi teda nelíbilo...
Podle mě měla autorka asi celou sérii zakončit již minulým dílem, ještě si rozmyslím, jestli se pustím do dalšího dílu.

15.11.2013


Město ze sklaMěsto ze sklaC. Clare (pseudonym)

Třetí díl naprosto skvělý... klidně celou sérii mohla autorka teď ukončit, ale zase jsem zvědavá na výcvik Clary :-) co se týče na konci vzniklých párů tak také naprostá spokojenost :-)

21.10.2013


Město z popelaMěsto z popelaC. Clare (pseudonym)

Druhý díl této série si rozhodně udržuje vysokou kvalitu... ale vážně mě mrzí jak autorka pojala vztah Clary a Jace, stále tak nějak doufám, že až se probere máma Clary, tak se to vše nějak obrátí... schopnosti Clary i Jace jsou vážně ohromující... už teď se těším až si přečtu další díl :-)

18.10.2013


Město z kostíMěsto z kostíC. Clare (pseudonym)

Kniha se mi moc líbila... má zajímavý a poutavý děj, který nutí knihu přečíst celou najednou, což se mi i podařilo... závěr knihy byl pro mě velmi šokující... rozhodně doporučuji přečíst...

18.10.2013


Stále nezvěstnáStále nezvěstnáC. Stevens

Kniha se mi poměrně líbila... ze začátku mi dost vadilo nespisovné vyjadřování hlavní hrdinky na jejích sezení u psychiatričky a taky, že zde mluvila jen ona a vůbec psychiatrička... ale zase časem jsem si na to zvykla...
Co se týče samotného únosu a poté i pátrání po možném komplici, tak to bylo napsáno poutavě... především se mi zalíbila postava Garyho, tak trochu jsem čekala jestli ti dva spolu neskončí...
Po přečtení každému doporučuji...

16.09.2013


SpoutanáSpoutanáS. Day

Druhý díl této série mně rozhodně zaujal více než ten první a konečně jsem také již nesrovnávala s odstíny, jako jsem to dělala u první knihy... Děj ve druhé půlce knihy byl rozhodně zajímavý, i když od začátku, co jsem se dozvěděla o té vraždě tak mi bylo jasné, kdo je oním vrahem.

08.09.2013


ObnaženáObnaženáS. Day

K jednomu se u této knihy musím přiznat... neustále jsem při jejím čtením srovnávala s padesáti odstíny... No myslím, že odstíny mě zaujaly více, ale tato kniha měla také něco do sebe... a tak nelituji její přečtení a chystám se na další díl...

21.08.2013


Padesát odstínů temnotyPadesát odstínů temnotyE. L. James (pseudonym)

Tak a je přečten další díl... Rozhodně doporučuji...
No k začátku - tak nějak jsem čekala, že ti dva budou trochu déle od sebe a ne, že se k sobě zase tak rychle vrátí... Ale za co jsem byla ráda, bylo to, že se Christian Anastazii konečně otevřel a že vyšla najevo pravá tvář paní Robinsonové... Závěr, no dalo se to i očekávat, i když podle mě to bylo dost ukvapené... už teď si říkám, čím mě překvapí následující díl :-)

18.08.2013


Padesát odstínů šediPadesát odstínů šediE. L. James (pseudonym)

Tak musím příznat, že jsem ještě před tím, něž jsem začala číst tuto knihu, přesně nevěděla co od ní čekat.
Po knize jsem tedy sáhla se smíšenými pocity, především z toho důvodu jaký měla velký ohlas a musím tedy říct, že ten ohlas byl oprávněný. Kniha samotná mě zaujala především nezvyklým charakterem hlavního hrdiny Christiana. Po celé čtení jsem stejně jako Anastasia přemýšlela o tom, co ho "nutí" k takovém chování. A ten konec, no tak to prostě navnadí přečíst si pokračování...
Už teď se chystám začíst do dalšího dílu a jen doufám, že bude stejně dobrý, jako ten první.

16.08.2013


PastPastL. DeStefano

Knihu jsem přečetla doslova na jeden dech. Bylo zajímavé sledovat příběh hlavních postav Lindena a jeho tří manželek.

Musím přiznat, že jsem trochu fandila tomu, aby se vztah Rhine a Lindena o něco více rozvinul, a tak jsem byla poněkud sklamaná koncem. Ale zase na druhou stranu jsem zvědavá, jak se bude příběh Rhine dále vyvíjet, zda se jí podaří doputovat za jejím bratrem a zda se skutečně podaří vynalézt lék, který by mladým liden umožnil dožít se poněkud vyššího věku.

Už teď se těším na přečtení dalšího dílu :-).

16.08.2013


Báječné nakupování před svatbouBáječné nakupování před svatbouS. Kinsella (pseudonym)

NO nevěřím, že to píšu... knihu se snažím dočíst už několik měsíců a kdykoliv k ní zase přisednu a přečtu další stránku s tím, že už ji konečně "snad" dočtu, tak mám pocit, že horší už ta kniha být ani nemůže... Postavy Becky a jejího kamaráda jsou neuvěřitelně hloupé, až mám pocit, že to už snad ani není možné. No vážně ti se hledali, až se našli...
Po čtení třetího dílu této série mám pocit, že celou sérii už nikdy prostě nedočtu... po nepřeberném množství šancí, které jsem knize dala, už prostě nemám sílu ji ani otevřít a tím příběh Becky Bloomwoodové pro mně končí.

12.08.2013


Dokonalý párDokonalý párA. Condie

Kniha se mi líbila, přečetla jsem ji za pár dní... líbilo se mi jak ke všemu použí vali pravděpodobnost, bylo to něco nového, co pěkně oživilo čtení knihy.
I když to, jak to všechno dopadne bylo velmi předvídavé, tak se mi kniha moc líbila a především postava Kye, který byl pro mně tak trochu záhadou...
Už se těším, až si budu moci přečíst další díl této trilogie...

12.08.2013


1 2 >