Jana77 Jana77 komentáře u knih

Sirotek č. 8 Sirotek č. 8 Kim van Alkemade

Já tedy pevně doufám, že v dnešní době by se to prostě nemohlo stát. Ta bezmoc dětí, které jsou vydány napospas těm, kteří se o ně mají starat, je strašná. Moc dobrá knížka, mohu jen doporučit.

12.01.2017 5 z 5

V mlze V mlze Caroline Eriksson

Rozhodně nezvyklá, ale za mě moc dobrá. Minimum dialogů mi nevadilo, přečetla jsem ji doslova za pár hodin, protože jsem prostě musela vědět, jak to dopadne.

19.12.2016 4 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Ač jsem milovník spíš detektivních žánrů, tak tahle byla prostě skvělá! Úsměvná, dojemná, smutná, všechno dohromady!

10.06.2016 5 z 5

Deník Marie K. Deník Marie K. Ivana Andrews

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera! Naprosto strhující příběh velké lásky za časů války,který vyšel najevo až s nalezením starého deníku. Málokdy u knih brečím, ale tady jsem na konci polykala slzy.

06.07.2021 5 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Staré tajemství, sahající do doby před první světovou válkou. Skvěle propletené, mě to bavilo moc.

30.11.2020 4 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Jednu hvězdu musím ubrat za to, jak mě strašně naštvala role matky. Nechápu do teď, po přečtení, jak mohla být tak slepá a důvěřivá. Příběh je to otřesný a konec velmi smutný.

11.04.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Naprosto skvělá knížka, která má vše, co jsem od ní čekala. Napětí, tajemno, trochu duchařiny, ale ne tolik, aby mě to odradilo. Nejlepší kniha autorky!

05.04.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Skvěle podaný příběh i pro ty, kdo příliš nečtou historické romány. Minulost, přítomnost...oba světy jsou dokonale čtivé a do posledního písmenka promyšlené! Těším se na další knihu autorky.

22.02.2020 5 z 5

Návrat do Cornwallu Návrat do Cornwallu Liz Fenwick

Nádherný příběh starého tajemství, lásky a zrady. Přečetla jsem jedním dechem.

27.06.2019 5 z 5

Oblíbená sestra Oblíbená sestra Jessica Knoll

Na mě asi moc "ženské". Nebylo to špatné téma, dokonce jsem se chytla hned od první stránky, ale těch ženských rozborů myšlenek na mě bylo trochu moc.

12.03.2019 3 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Začíná to být pravidlem. Ovíněná žena, nejlépe ještě v kombinaci s prášky, se stane rukojmím neuvěřitelných náhod. Kvalitně napsaný příběh s nápadem zasadit jej do exotického prostředí. Jen malinko mi vadila některá zbytečně zdlouhavá místa. Ale jinak za mě dobrý.

20.10.2017 4 z 5

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Čekala jsem, že se mi slzy budou koulet po tvářích, ale zase tak srdceryvné to nebylo. Smutné ano, ale za srdce mě to nechytlo.

30.09.2017 3 z 5

Akta Julián Akta Julián Gregg Loomis

Nevšední spojení pohanství a nacistů se zdá být zárukou pro kvalitní příběh a opravdu tomu tak je. Akční scény se střídají s relativně klidnými pasážemi a nic knize neubírá na čtivosti.

17.03.2017 4 z 5

Myši Myši Gordon Reece

No, šokující, asi tak bych ji popsala. Prostě šokující! Netušila jsem, co stres dokáže udělat s člověkem.

08.03.2017 4 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Velmi, velmi zdařilý thriller. Myslela jsem si, že vím a na posledních stránkách jsem zjistila, že je to jinak. Mimochodem-ty poslední stránky byly napsané tak čtivě, že prostě nešlo přestat!

18.01.2017 5 z 5

Dům u ústí řeky Dům u ústí řeky Victoria Jones

Prvotina této autorky a hned si mě naprosto získala! Styl psaní i námět se velmi podobá mé oblíbené Erskinové, takže za mě bez váhání plný počet hvězd. Minulost ladně vplouvá do přítomnosti, nechybí tajemství, které prostě musíte rozluštit.

04.01.2017 5 z 5

Sklep Sklep Artur Janoušek

Mistrovská zápletka s geniálním příběhem. S čistým svědomím dávám pět hvězd!

03.09.2016 5 z 5

Stopy v krvi Stopy v krvi Steve Robinson

No, tak teda klobouk dolů. Tak propracovaný příběh, který sahá 200 let zpátky do minulosti umí napsat snad jenom Erskinová. Já jsem teda nadšená!

10.05.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Neuvěřitelný příběh , který se odehrává v zemi, které jsem já osobně naprosto propadla. Spinalonga, jako ostrov, kam přesouvali nemocné malomocenstvím, je tajemný doposud. Samotný děj je plný bolesti, smutku, ale i šťastných konců.

02.04.2016 5 z 5

Utajená tvář tisíce a jedné noci Utajená tvář tisíce a jedné noci Daniela Tully

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Hotel u jezera stínů byl skvělý, ale toto byl trochu plytký, málo uvěřitelný a velmi předvídatelný příběh.

21.01.2021 3 z 5