Jana09 Jana09 komentáře u knih

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

Nemám slov...
Krásná knížka plná pasáži k zamyšlení. Trochu mi trvalo se začíst, ale to bylo spíš mým rozpoložením, než knihou.
Doporučuji.

02.12.2016 5 z 5

Agáta a já Agáta a já Gabriela (Gauri) Chrastilová

Škoda, že tato knížečka nevyšla, když jsem čekala dceru.
Ušetřila by mi spoustu nervů :-)
Popisuje pravý život, jaký je - těhotenství, mateřství a rodičovství.
Chvílema jsem se usmívala, protože jsem si vzpomněla na své přešlapy a zmatky :-)

03.11.2016 3 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Úplně mě z toho mrazí :-(
Důkaz toho, že vzory lidského chování jsou stále stejné, bez ohledu na čas, nebo na "pokrok".
Vše už tu jednou bylo a bude ....

29.09.2016 5 z 5

Gutta z Bubnu Gutta z Bubnu Anna Beatrix Bártová (p)

Jsem nadšená - úžasný příběh, který mně donutil začít se víc zajímat o husitské období, které tedy normálně nepatří mezi mé oblíbené.
Určitě doporučuju - vůbec to není přeslazená červená knihovna, i když jsem se místy červenala. Těším se na další knížku.

22.08.2016 5 z 5

Neboj se Neboj se Lisa Gardner

Fakt pecka ! Sice jsem některý pasáže "nedávala" a přeskakovala, ale knížka dost dobrá. Když už jsem si myslela, že jsem odhalila vraha, tak jsem zjistila, že je všechno zase jinak.Takže za mně - ano !

08.07.2016 5 z 5

Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Svůdkyně s modrým nebem nad hlavou Petra Nachtmanová

Knížku jsem slupla, jak malinu a moc mě mrzelo, že není delší. Klidně by mohlo být pokračování. Příjemný, humorný příběh, který mě nostalgicky vrátil do mého období "trampování a Svojšic" a který určitě doporučuji dál. Ještě jednou děkuji paní spisovatelce za pár příjemně strávených hodin :-)

08.07.2016 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Po delší době krásná kniha, u které jsem hned od začátku věděla, že v mé knihovně zůstane. Úžasně napsaná se spoustou zajímavých myšlenek. Četla jsem i Zlodějku knih (taky úžasná), ale s ní se to nedá srovnat. Každá kniha je svá. Vím, že se k ní časem vrátím :-)

31.03.2016 5 z 5

Hra na lež Hra na lež Tess Stimson

Tahle knížka mi asi dlouho nepůjde z hlavy :-(
Nejhorší noční můra všech rodičů - vůbec nevím, jak bych v té situaci reagovala. Zajímavý námět, napínavý děj, šokující konec. Určitě doporučuji !

25.03.2016 5 z 5

Manželka, která utekla Manželka, která utekla Tess Stimson

Krásná, doporučuju. Život fakt není jednoduchý a nikdo neví, co nám přichystá... Opět pohled z několika stran - jedna situace, kterou každý prožívá po svém. Každý má tu svou pravdu. Chvílema jsem i lapala po dechu, jako že fakt ???

21.03.2016 5 z 5

Noci v Rodanthe Noci v Rodanthe Nicholas Sparks

Krásný milostný příběh, který mě "dostal". Byla to moje první kniha od Nicholase Sparkse a vím, že si v budoucnu ráda přečtu další.

01.03.2016 5 z 5

Kateřina Keplerová Kateřina Keplerová Katja Doubek

Poutavě napsaná, čtivá a velmi pěkná kniha. Nechala jsem se strhnout dějem a prožívala celý těžký život Kateřiny s ní. Byla to opravdu obdivuhodná, odvážná a nezdolná žena.

24.01.2016 5 z 5

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Kdo si chce přečíst hodně romantickou knížku, u které je od začátku jasné, jak dopadne, tak ať se začte do této. Krásný námět, hezky napsané a nenáročné. Větší část příběhu se odehrává ve Francii, v Paříži - co si přát víc ? Myslím, že po přečtení této knížky, by si každá (ať už to přizná, nebo ne) alespoň na chvíli dokázala představit pár strávených chvil s Jean-Lucem :-)

20.01.2016 5 z 5

Terapie láskou Terapie láskou Matthew Quick

Opravdu zvláštní knížka. Nečekejte klasický romantický příběh, to fakt ne. Chvílí jsem cítila beznaděj a zmatek hlavního hrdiny. Urputnou snahu udělat všechno nejlíp....Celou dobu jsem mu držela palce, aby obstál :-) Za mne dobrý.

17.01.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Velmi poutavě napsaná kniha, nedalo se odtrhnout. Vyhovovaly mi krátké kapitoly, které dávaly knize spád. Vraha není těžké odhalit, jen jsem pořád nechápala motiv.
Určitě doporučuji a těším se na další.

31.12.2015 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Zpočátku mi chvilku trvalo se začíst, ale potom mě to dost bavilo. Podezření, kdo je vrah, se podobalo pinpogáči - chvíli ten, chvíli onen :-D
Nakonec jsem vraha odhadla správně.
Knížku jsem přečetla prakticky za den a byla jsem dost naštvaná, že musím odbíhat.
Charlotte Link dokáže zaujmout - další z jejich knížek, které stojí za to.

21.12.2015 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Za mně moc krásná knížka - rozesměje, rozesmutní, rozněžní. Určitě zanechá stopu. Doporučuji :-)

01.11.2015 5 z 5

Kdo miluje nejvíc Kdo miluje nejvíc Tess Stimson

Právě dočteno a doporučuji ! Příběh je zajímavý tím, že je napsaný z několika pohledů - manželky, manžela, chůvy, tchýně.... Každý prožívá jednu situaci úplně jinak, s jinými pocity a z jiného úhlu. Při čtení jsem si vzpomněla na jedno přísloví, které to celé vystihuje: "Než začneš soudit můj život, projdi se na chvíli v mých botách "

10.10.2015 5 z 5

Kniha duší Kniha duší Glenn Cooper

Dočteny obě knihy a opravdu super příběh :-) Fascinuje mne autorova fantazie a jak vše do sebe zapadá a krásně navazuje. Čte se jedním dechem. Příběh začíná v roce 777 a končí v současnosti. Když jsem dočetla, měla jsem plno otázek a hlavně jsem chtěla, aby příběh pokračoval :-) Tajemný klášter, mnichové, knihy, středověk, anglické staré sídlo a především jedno velké tajemství, které se předává po celá staletí - prostě všechno, co mne baví, tam bylo. A do toho všeho stále se opakující otázka : A co když je to pravda ???

08.10.2015 5 z 5

Sto jmen Sto jmen Cecelia Ahern

Cecelia nezklamala :-) Opět úžasný příběh, který jsem hltala a nemohla jsem se dočkat, jak skončí. Poslední stránky jsem dočítala s husí kůží a s příjemným pocitem na duši.

19.09.2015 5 z 5

100 dní štěstí 100 dní štěstí Fausto Brizzi

Krásná kniha :-)
Celým příběhem se táhla jako nit jedna jediná moudrost, kterou všichni podvědomě známe, ale častokrát na ní zapomínáme a necháme se strhnout okolnostmi - "Užívej života, protože nevíš, kolik času Ti ještě zbývá " ...

07.08.2015 5 z 5