jan-da jan-da komentáře u knih

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Krásný až dojemný příběh. Když přicházel první duch (Marley), dokonce jsem se chvilku i bála :D navíc prostředí Vánoc já miluji, takže to vše dělá z knihy skvělou knihu, kterou doporučuji.

13.11.2016 4 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Zamilovala jsem si film a až nyní jsem se dostala ke knížce. A vzhledem k tomu, jak moc mi sedly postavy ve filmu, představovala jsem si ty herce při čtení knížky. Každopádně nemám ráda dlouhé kapitoly, ale v tomto případě mi to nevadilo.. Naopak poslední (a asi i nejdelší kapitola) byla tak napínavá (i když jsem věděla, jak to dopadne), že jsem musela číst a číst a číst... Kvůli slzám jsem si tedy musela dát na chvilku pauzu s tím, že těch posledních 20 stran zvládnu bez slz, ale bohužel.. Knihu určitě doporučuji.. Je přečtená hned, ale žádná oddechovka to není :) Navíc se mi velice líbil pohled na situace a dění jak z pohledu Allie, tak z pohledu Noaha. Je to tak nádherný příběh !!

13.10.2016 5 z 5

Poslední dítě Poslední dítě John Hart

DOPORUČUJI !! Od poloviny knížky jsem se od knihy nedokázala odtrhnout, samé zvraty až do konce. Často jsem knihu během čtení nahlas komentovala slovy "cože" , "to ne", apod... Opravdu skvělá kniha..

08.10.2016 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nevím co bych ke knize napsala. Četla se sama :-) souhlasím s většinou komentářů zde napsaných - ať už se jedná o to, že ani mně nepřišlo, že by Charliemu bylo 15-16, ale spíše méně apod.. Líbí se mi, že kniha je napsaná jakože v dopisech neznámému příteli a že se v knize řeší několik témat od lásky, sexu až po drogy a homosexualitu.Knihu určitě doporučuji !

15.09.2016 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Zase to samé - zlobivý Pax a hodná Mila, setkají se, začíná mezi nimi vzkvétat láska atd, atd... Ovšem tady bylo "hezké", že to nebylo jen o lásce, ale že tam autorka přidala téma alkoholu, drog, apod.. Takovou netypickou tematiku, ale knize to dodalo špetku něčeho, co neumím vyjádřit, ale díky tomu si zaslouží alespoň ty 3 hvězdy. Každopádně, napsala bych to tak, že znám horší knihy, ale i lepší. Pokud hledáte oddechové čtení s probíhající láskou je to právě kniha pro vás.

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Vždycky jsem si chtěla přečíst nějakou knihu, která je psaná pro mládež.. Asi jsem měla začít dřív než ve 24 letech, protože mi to vtipné nepřišlo :-D a navíc příběh je vidět, že je psán pro mládež. Dnešní mládeži by se kniha mohla líbit, já jsem ráda, že to mám za sebou a mohu se vrhnout na svůj šálek kávy :)

10.09.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knihu mi všichni doporučovali. Dlouho jsem se na ní chystala, až jsem jí nakonec začala číst, ale nějak jsem se zasekla a příběh mě tolik neoslovil, abych jej hltala jedním dechem. Dočetla jsem ji, ale musím říct, že i když jsem věděla, že to nebude happy end, furt jsem doufala, že to dobře dopadne. Líbí se mi, že někdo dokáže napsat knihu bez happy endu (ani život není vždy šťastný). Určitě ale kniha patří mezi lepší a doporučila bych ji.

Zkrocený Zkrocený Emma Chase

Kniha je docela dobrá, jen byla chyba, přečíst 1.díl a pak až tenhle, 3.díl :-D trošku jsem se ztrácela na konci ve vztahu Drewa a Kate, ale zřejmě by bylo vše vysvětleno, když bych přečetla 2.díl, z pohledu Kate. Takže doporučuji číst vše popořadě :-D Každopádně musím říct, že knihy s touto tematikou jsou už otřelé a přijde mi všechno na jedno brdo. Když jsem to četla, říkala jsem si "Bože, tohle už jsem někdy četla-bohatý bankéř, sukničkář, který najednou potká ženu, a už nechce žádnou jinou", no ale co se nesmí upřít, tak je humor autorky. Smála jsem se hned při první kapitole a stále se mi líbí kniha psaná z pohledu muže. Takže díky tomu dávám 4 hvězdy, knihy od této autorky jsou jedny z mála, u kterých se opravdu začnu smát.

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

U mě stále vede Božský cizinec, ale Hráč byl taky velice povedený. Líbí se mi, že knihy si jsou podobné a přesto nějak odlišné. V tomto díle se mi líbil i ,,menší vývoj" vztahu Bastarda a Chloe a ještě víc Cizince a Sáry .. Knihy jsem měla půjčené, ale teď si je chystám koupit, protože tyto tituly bych chtěla mít v knihovně! Určitě se k nim vrátím a vám je vřele doporučuji ! :)

22.02.2016 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Možná pro mě trochu - některé pasáže - zdlouhavé, ale musím uznat, že se to četlo samo. Moc se mi líbilo, že autorka zapojila Bradena do každé kapitoly. Při vzpomínce na malou sestřičku mi i ukápla slza, ale jinak mě štvalo, jak se ke konci Joss chovala .. Každopádně převládala čtivost, děj, erotická stránka knihy a i romantická s několika zápletkami, sem tam i humor, takže bych to shrnula tak, že jsem četla mnohem horší knihy, ale i o kapánek lepší. Ovšem to neznamená, že si pět hvězd nezaslouží :-) Patří mezi ty lepší, které bych doporučila.

04.02.2016 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Na to, že tenhle titul byl z trilogie poslední, který mě zaujal, tak se mi líbil víc jak Bastard.. Líbilo se mi, že to, oč tu v této sérii běží - sex - začalo už během první kapitoly ! A ještě víc se mi líbí styl, jakým spisovatelky píší - jedna kapitola pohledem ženy, další pohledem muže .. To mě nutí neustále číst, až to mám hned přečtené.. Navíc se mi líbí ta spojitost jednotlivých postav v dalších dílech.. V Bastardovi se mi nelíbil konec, jakoby si s ním moc nepohrály, ale tady??!! Zamilovala jsem si tento díl od první stránky až po poslední. Já jí doporučuji ! :-)

04.02.2016 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Mám moc ráda styl Oty Pavla .. díky jeho popisu krajiny jsem se vždycky chtěla podívat do ,,kraje Oty Pavla" a do stále fungující hospody U Rozvědčíka .. Je to tam stejně krásné jako to čtenáři ve své knize podal. Vždycky se ke knihám od něj budu ráda vracet :-)

27.01.2016 5 z 5

Manželská past Manželská past Jennifer Probst

Rozhodně to nemá na první díl, který jsem si zamilovala, ALE musím uznat, že knihu jsem opět měla přečtenou během dvou dnů. Líbí se mi styl, jakým spisovatelka píše, ale nelíbí se mi, že 2.,3., a 4.díl se bude zabývat členy italské rodiny :-/ ale rozhodně to kvůli tomu neopustím a vrhnu se na další díly a na další série autorky.

27.01.2016 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Já vám nevím ... první půlku knihy jsem četla snad půl roku, protože jsem se do toho furt nemohla začíst, za to druhou půlku jsem přečetla za dva dny.. Tam už jsem byla napjatá jak kšandy, jak to dopadne. Každopádně bych tam mohla mít víc erotických scén a méně její erotické představivosti :-D Víc jak Hřebec se mi líbil Nabíječ, proto 2 hvězdy.

27.01.2016 2 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Autor s knihou Hvězdy nám nepřály nasadil vysokou laťku, takže každý zřejmě očekával od této knihy víc .. Stejně, jako já .. Ze začátku jsem se nechytala, ale ke konci mě to docela bavilo :)

12.01.2015 3 z 5

Zapletený Zapletený Emma Chase

V knize se mi moc líbilo nespočet přirovnání a to, že příběh vyprávěl chlap .. :) Ještě je to navíc kniha, u které se člověk nejednou zasměje .. Fakt moc povedený .. Už se těším, na další knihy od této spisovatelky..

29.10.2014 5 z 5

On On Carey Heywood

Slovíčko ,,JEJ,, už nechci v žádný knize dlouho číst! :D konec byl na mě až příliš protáhlý, ale jinak docela oddechové počtení :)

25.10.2014 3 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Konec jsem teda takový nečekala a i když jsem se občas ztrácela,přelouskala jsem to.. A souhlasím, že na ,,scénu" s hrncem jen tak nezapomenu... fuj...

18.08.2014 3 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Víc se mi líbila první půlka (jak tady někdo psal tak úplně konkrétně do dovolený ve Španělsku), ale celkově docela povedená kniha.. Jsem ráda, že autorka do knihy s erotickými scénami zařadila i humor - a to docela dost humoru! :-)

03.08.2014 3 z 5

Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Než odejdu navždy: Skutečný příběh matky, který dojal celý svět Marie-Laure Picat

První kniha, u které jsem brečela.. Nevím, co bych k tomu řekla víc.. Stojí za přečtení - stojí za to poznat, jak se matka i přes to všechno co prožívala snažila zajistit svým dětem krásnou budoucnost.

03.08.2014 4 z 5