Jaehyun Online Jaehyun komentáře u knih

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Tohle mě třeba oproti Šťastně až navěky? bavilo mnohem víc. Střídají se tu pohledy Jamieho a Andrewa, takže víme, co si oba kluci myslí. Romantika je tu nenásilná a děj rychle ubíhá. Kluci svým cestováním potkávají spoustu lidí. Někteří jim pomohou, jiní je budou chtít zabít.

Klidně by to mohlo být trošku delší ale na standalone to bylo fajn. Jediné, co jsem tam nechápala byly narážky na filmy, protože jsem je neviděla.

16.05.2023 4 z 5

Zkáza a naděje Zkáza a naděje Leigh Bardugo

Tak jsem se konečně prokousala i závěrečným dílem Griši. Začátek byl fajn, prostředek strašná nuda a konec jedno velké zklamání.
Alina má v celé trilogii dost těžké trust issues a ač jsem doufala, že se to třeba postupně bude zlepšovat tak bohužel. Na druhou stranu Mal už byl v tomto díle celkem v pohodě ale Temnyj.... stále nechápu proč je to všech oblíbená postava, vždyť tam ten chlap skoro nebyl! Vždycky se na dvě strany objevil a jako duch zase zmizel a ten konec? Prosím pěkně to mělo být co??
Navíc jsem si celou dobu říkala, jestli by to bylo opravdu tak hrozné, kdyby se Alina přeci jen dala dohromady s Temnyjem.

Tahle série byla jedno klišé za druhým, postavy nesympatické a některé pasáže dost nudné. Chtěla jsem vědět, kolem čeho je tak velký hype a jsem ráda, že jsem se tím prokousala a vím, že už nikdy po Griše znovu nesáhnu.

Plánuji si ale přečíst Šest vran, protože to má být o dost lepší než Griša a chci vidět nějaký autorčin postup, protože se mi líbil styl psaní.

Celou trilogii hodnotím 3/5*

10.05.2023 2 z 5

Bouře a vzdor Bouře a vzdor Leigh Bardugo

Druhý díl mě bavil pouze ze začátku, tak těch prvních cca 150 stran, ale pak se děj začal dost táhnout a velké wow přišlo až úplně na konci. Doufala jsem, že v druhém díle dostane Temnyj více prostoru, ale bohužel, opět se tam objevil pouze na chvíli a druhá půlka knihy se točila hlavně kolem hádek a plánování což mě nebavilo.

Alina je tu mnohem víc paranoidní a zajímá se jen o Mala a nikomu jinému nevěří. Docela mě zaujal Nikolaj, ale co se ostatních postav týče je to stejné jako u předchozího dílu.

Bylo těžké se tím prokousat a těšila jsem se až budu mít knížku dočtenou. Asi teď sáhnu po něčem jiném, než se pustím do třetího dílu, abych si spravila chuť. Není to úplně zlé, ale něco tomu prostě chybí.

2,5 *

06.05.2023 2 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Do této serie jsem se pustila hlavně proto, že ji vídám doslova všude a chtěla jsem vědět, jestli je opravdu tak dobrá jak všichni říkají.

První díl je taková fajn odpočinková fantasy se zajímavým světem. Líbil se mi styl psaní a dobře se mi to četlo, to knize upřít nemůžu. Svět byl také zajímavý ale takový plochý a nic moc se tam nedělo.

Vše vidíme z pohledu hlavní hrdinky Aliny, která je naivní a ufňukaná a já ji prostě nemám ráda. Docela mě zajímá Temnyj, jen mi přišlo škoda, že se tam objevoval jen chvilkami a hned zase zmizel.

Mám půjčenou celou sérii, takže ji určitě dám šanci, třeba se to v dalších dílech zlepší.

05.05.2023 3 z 5

Kouzla rodu Thornů Kouzla rodu Thornů Margaret Rogerson

'Protože toto nebyly obyčejné knihy, které se většinou nalézaly v knihovnách. Byly to znalosti, kterým byl darován život. Byla to moudrost, které byl darován hlas. Když do knihovny proudilo okny světlo hvězd, zpívaly. Cítily bolest a trpěly, když jim někdo zlomil srdce. Někdy byly zlé, jindy směšné - stejně jako okolní svět. A díky tomu stálo za ten svět bojovat, protože kde bylo temno, tam byla i spousta světla.'

Tohle se mi narozdíl od Magie havranů líbilo mnohem víc. Skvělý příběh, sympatické postavy, dobře vystavený svět a navíc se v každé kapitole stále něco dělo. Romantická linka se odehrávala spíše na pozadí, což mi vyhovovalo a chemie mezi postavami fungovala skvěle, jen jsem kolikrát přemýšlela nad tím, kdo s kým nakonec skončí, protože Nathaniel (ať žije bi king) a Silas byli dost suspicious a celkem jsem jim fandila.

Vespertinu od autorky už asi číst nebudu, nijak mě to neláká, ale tohle jsem si užila. Byl by z toho podle mě docela zajímavý film.

26.04.2023 4 z 5

Udržitelně zamilovaná Udržitelně zamilovaná Chantal Schreiber

Fajn oddechovka, víc k tomu asi není co říct :)

23.04.2023 3 z 5

Černobylské dívky Černobylské dívky Anne Blankman

Prvních 100 stran mě hodně bavilo a říkala jsem si, že z toho bude 5/5, ale čím dal jsem četla, tim můj zájem o knihu začal dost upadat a posledních pár stran jsem přeskalovala.
Je to pěkná knížka o přátelství a je pěkně napsaná, ale já čekala trochu víc toho Černobylu. Nicméně si myslím, že mladším čtenářům se bude líbit.

17.04.2023 3 z 5

Limea Limea Lin Rina

Mrzí mě, že má Limea tak malé hodnocení, protože je to skvělá knížka! To byl vlastně i důvod, proč jsem se ji od prosince 2021 ani nedotkla, právě kvůli těm špatným recenzím.
Ten děj je sice pomalejší a předvídatelný, ale já si užila každou stránku. Tohle bylo přesně to, co jsem potřebovala, život na ostrově, moře, příroda, odlehčený příběh zalitý sluncem, který se skvěle četl..
Určitě si od autorky někdy přečtu i Kroniky prachu.

06.04.2023 4 z 5

Cizinec Cizinec Albert Camus

Knížka se dobře a rychle četla, má jen pár stran, ale žádné hlubší myšlenky jsem v ní neviděla. Mersault mi přišel jako bezcitná postava a vrah. Zkrátka na mě kniha nijak nezapůsobila, čekala jsem trošku něco jiného. Nicméně pokud se na to někdo chystá třeba k maturitě, tak po ní určitě sáhněte.

29.03.2023 3 z 5

Železná vdova Železná vdova Xiran Jay Zhao

Konečně knížka, která splnila to, co jsem od ní čekala. Každá stránka mě bavila, líbily se mi i zmínky o některých čínských "tradicích" např. lotosové nožky, které jsem měla při čtení celou dobu někde na pozadí v hlavě a při některých scénách se mi to připomnělo a ufff...nechápu, jak s tím mohl někdo chodit - a hlavně jak to mohl někdo udělat vlastnímu dítěti, jen aby mu "zvýšil tržní hodnotu" (doporučuji si najít pouze jak vypadají boty, já o tom před lety viděla celý dokument a bylo to dost nechutné).

Hlavní hrdinku Ce-tchien jsem si zamilovala a nejvíce se mi líbila kapitola, kde vystoupila z Liščí kukly. To je scéna, kterou jsem si dokázala živě představit a musela jsem se u ní zasmát (úplně vidím ten maniakální vítězný smích, což mě přivádí k jedné věci, a to že tak v půlce knihy už některé věci hlavní hrdinka trochu přeháněla a ke konci mi přišlo, že úplně zešílela. Tím správným způsobem ovšem.)

Líbil se mi i milostný trojúhelník, který se ale odehrává spíše na pozadí, není to hlavní téma knihy. Jediná postava, která mi nebyla moc sympatická byl I-č. Něco mi na něm zkrátka nesedělo, Le Š-min mi přišel víc zajímavý.

Každopádně skvělá kniha, hrozně se těším na pokračování Heavenly tyrant, které má u nás vyjít na podzim.

29.03.2023 5 z 5

Zasněžený dům Zasněžený dům Anna Podpěrová-Sokolová

Kniha mého dětství, čteme ji pravidelně každou zimu :)

19.03.2023 5 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 4-6 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 4-6 Elisabetta Gnone

Jsem hrozně ráda, že ty komiksy teď vychází znovu! Těším se na další a snad si konečně budu moct přečíst celý příběh!

19.03.2023 5 z 5

Věčná noc Věčná noc Ross MacKenzie

(SPOILER) Nejsem už cílová skupina, ale chtěla jsem si přečíst něco na odrelaxování a myslela jsem, že tohle bude taková pěkná dětská fantasy kniha. Omyl!
Na dětskou knížku mi to přišlo dost temné, občas i morbidní a bylo v ní dost smrti. Neskončila ani dobře, ani špatně spíš tak někde mezi. Hlavní hrdince se sice podaří porazit padouchy a zbavit se temnoty, ale jinak se nic jiného nezmění (starosta nepotrestán, lidé stále zmanipulovaní, popravy vesele pokračují..).

Líbil se mi ale nápad, to prostředí bylo dobře popsané, jen bych asi posunula tu hranici pro jak staré děti by to mělo být a možná i věk těch postav (úplně mi nebylo příjemné číst o tom, jak tam dvakrát do krve zbijí a pak pobodají 11 letého kluka).

16.03.2023 4 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Další skvělá kniha od Millerové. Často jsem si na ni vzpomněla i když jsem ji zrovna nečetla.
Jen teď děj je dost hutný, takže to není něco, co by se dalo číst třeba hodinu v kuse, aspoň já jsem si to kouskovala a prokládala jinými knihami.

13.03.2023 5 z 5

Šťastně až navěky? Šťastně až navěky? F. T. Lukens

Na tuhle knížku jsem se dost těšila, ale přišlo docela velké zklamání.
Ten děj byl vesměs o ničem, skoro bych řekla, že to byla lépe napsaná wattpad fanfikce... Partička kamarádů se náhodou dostane k vládě a Arek, který se omylem stane králem si musí do 18 narozenin najít spřízněnou duši jinak zemře.
No a co udělá král Arek? I přesto, že je zamilovaný do svého nejlepšího přítele Matta (který mě svým chováním teda nijak neučaroval) se začne dvořit všem okolo jen ne jemu! Doufala jsem v nějakou větší zamilovanost, víc momentů spolu nebo trošku akce, ale bohužel. Těch romantických a vlastně i společných chvíli tam bylo strašně málo!!

Nicméně námět je to dobrý, jen by to chtělo víc propracovat a klidně to udělat delší i s nějakým backgroundem postav. Feel good atmosféra tam asi je (questionably), ale tu akci by to přeci jen chtělo a pokud jdete do knihy na blind tak asi budete dost zklamaní. Nemůžu ani říct, že jsem nikdy předtím nic podobného nečetla.

13.03.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

Začátek dobrý, ale s každou další kapitolou to bylo horší a horší. Bavila mě část v ateliéru, kde Isobel malovala Havrana, ale to je tak vše. Romantická linka byla strašná, Havran mi přišel zajímavý pouze ze začátku, pak se choval hrozně naivně a hloupě. Navíc na to, že je to vílí princ a chvástá se tím, jak je mocný, se pokaždé až moc lehce zranil a svou magii skoro nepoužil.
Navíc spousty věcí tam prostě nedávalo smysl. Půl knihy se trmácí lesem, občas tam na ně udělá bububu nějaká příšera aby se neřeklo a důvod proč se tím lesem trmácí je během chvilky zapomenut. Víly nemají cítit emoce ale přesto je cítí (čekala jsem, že to bude mít aspoň nějaký důvod, ale ne).
Nápad to je zajímavý, ale napsané je to strašně. První kniha co jsem od autorky přečetla a je to teda bída. Jsem ráda že je ta knížka za mnou.

06.03.2023 2 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

No, knihu jsem měla dlouho na seznamu a jsem ráda, že jsem ji konečně přečetla ale..
vůbec se mi nelíbily pocity, které měla hlavní hrdinka ke svému strýci a pak k Tobymu. Její sestra byla hnusná a zlá, June mi se v jednu chvíli chovala dospěle a v druhou jako dítě, o rodičích ani nemluvě.

Tak trochu jsem čekala že se v knize bude řešit její sexualita, což tam bylo párkrát tak lehce nakouslé a pak se tam objevil jeden odstavec, ze kterého jde poznat, že je June nejspíš asexuální.
Jinak první půlka knihy byla zdlouhavá a nešlo mi se začíst, druhá polovina byla už o něco lepší. Bylo to určitě zajímavé téma, líbil se mi i konec, který byl trochu smutný a jeden odstavec, kde June přirovnává život k zužujícímu se tunelu.

04.03.2023 3 z 5

O Ústřičkovi jsem hodně slyšela a rozhodla jsem se si knížku také koupit. Vizuálně je velmi pěkná, koupila jsem si nové vydání s barevnou ořízkou a i obrázky v knize jsou povedené (pokud máte rádi styl Tima Burtona). Básničky jsou takové... asi fajn? Říkám si, že je to nejspíš tím, že jsou v češtině a že v angličtině by to na mě zapůsobilo víc.

01.03.2023 3 z 5

Rebuilt Rebuilt Alex Scarrow

Super zakončení. Sci-fi moc nevyhledám, ale tahle série mě hodně bavila a skvěle se četla. Řekla bych, že je to fajn začátek pro někoho, kdo chce se sci-fi začít.

01.03.2023 5 z 5

Pád Argosanů Pád Argosanů Sebastien de Castell

Sebastien opět nezklamal. Baví mě jeho psaní a všechny postavy. Někde jsem slyšela, že tento prequel má mít 3 díly, ale přijde mi to už docela pěkně zakončené. V prvním díle jsme se dozvěděli o dětství Ferius a v druhém o tom, jak se z ní stala Argosanka a Cesta divoké sedmikrásky. Nicméně si nebudu stěžovat, pokud ještě nějaký díl vyjde.

01.03.2023 5 z 5