Udržitelně zamilovaná

Udržitelně zamilovaná https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/493506/bmid_udrzitelne-zamilovana-4a2-493506.jpg 4 13 3

Udržet si přátele, lásku a sebevědomí může být pěkný oříšek. Stejně tak jako provozovat rodinný bezobalový obchod. Jsou prázdniny a Zoe by si měla užívat volna. I když jí ještě nebylo patnáct, zaskakuje za matku v rodinném bezobalovém obchodě a veganském bistru. Nedávný rozchod s Milem nepříjemně naboural její sebevědomí, takže možnost zašít se za pultem vlastně vítá. Možná, že kdyby je táta před lety neopustil, cítila by se dnes lépe. Neschovávala by své ženské přednosti do obřích triček a nemrhala svým úžasným hlasem ve sboru. Nové zkušenosti naštěstí přinášejí i nové přátele. A těm jde především o Zoe samotnou. Nebo ne? Podrží ji ve chvílích, když to začne jít s rodinným obchůdkem z kopce? Vystřihne si pěvecké sólo před opravdovým publikem? A najde novou lásku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Fragment (ČR)

Nachhaltig verliebt , 2020

Jaehyun
23.04.2023 3 z 5

Fajn oddechovka, víc k tomu asi není co říct :)

jitka_dankova
08.08.2022 2 z 5

Dívčí románek pro 12-15 letá děvčata. Myslím, že cílové skupině by se kniha líbit mohla. V knize najdete typické problémy puberťaček - kamarádka, která hlavní hrdinku zradí, nové přátelství, lásku ke zvířatům, sourozenecké vztahy, hledání se... vše jen tak zlehka po povrchu. A samozřejmě láska k nějakému fešákovi a postupné navazování nějakého vztahu. Jsem mimo cílovou skupinu a tak jsem knihu četla ze zvědavosti kvůli tomu tématu udržitelnosti. Nepřišlo mi to ale nějak zajímavě pojaté. Prostě děvče je veganka (hned do očí bije její postava, pardon, ale veganky jsou obvykle spíš vychrtlá děvčata a obecně je veganství v tom citlivém věku dost problematické pro zdraví a celkem hazard... myslím že kniha až moc zjednodušuje ten problém). Rodiče mají bezobalový obchod. A maminka kompenzuje to CO2, které vznikne kvůli jejímu letu do USA. Nedozvěděla jsem se ale nic inspirativního a zajímavého k tématu, byla to jen líbivá kulisa, takové velmi idealizované pozlátko pro dívčí románek.
Pokud nejste v cílové skupině 12-15 letých dívek, asi vám kniha nemá moc co nabídnout.

marketa67389
27.06.2022 4 z 5

Milá a malá kniha. Taková oddychovka :)

Chantal Schreiber
rakouská, 1965