Jacinda Jacinda komentáře u knih

Spisovatel jako povolání Spisovatel jako povolání Haruki Murakami

Kniha se mi celkem špatně četla a často se v ní opakovala stejná témata. Něčemu rozumím velmi dobře a zcela souhlasím, u něčeho však jen nechápavě kroutím hlavou. Osobně nechápu, jak může spisovatel napsat celou knihu a pak ji několikrát přepsat. Sama tak netvořím, naopak každá kapitola musí být pro mě dokonalá. Jinak prostě nepokračuju dál. Příběh vidím jako obrys, na který se pomalu snáší závoje detailů, až vytvoří celek. Teprve potom ladím a ladím...jen jednou v životě jsem z knihy smazala celý jeden kus a nahradila ho. A popravdě lituju, že jsem kdy takovou blbost (ten kus) zplodila. Stejně tak nechápu, že si spisovatel k některé knize nevytvoří vztah. Možná je to tím, jaký žánr Murakami píše. Netuším. Pro mě jsou mé postavy přátelé, milenci, děti...realita. Ve výsledku mi Kingovo O psaní zaujalo víc. Myslím to však z hlediska biografie. Pro mě jejich styl tvorby prostě není. A vůbec mi to nevadí.

23.04.2017 3 z 5

Plán Plán Elle Kennedy

No. Myslela jsem si, že je Omyl nejslabší díl. Ale tohle ho s radostí předčilo. Tucker ani Sabrina mě neoslovili, naopak mi byli protivní a neskutečně hloupí. Zbytečné komplikace. Později mě nejenom unavovaly Tuckerovy mateřské kecy, ale dokonce znechucovaly. Typický americismus (hlavně dítěti otřít prsty LOL). Sex mě nebavil, byl přehnaný, prvoplánový a nudný. Prostě furt to samé dokola. Tucker asi prototyp dokonalého otce...No. Já bych teda takovýho střelenýho manžela nechtěla. Hraničí to s úchylitou. Jo a párkrát jsem citovala příteli nějaké pasáže...asi netřeba dodávat, že nic z toho v životě necítil.

17.04.2017 1 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Po klišoidním a prázdném prvním díle je pro mě druhý díl nejenom překvapení, ale také příjemná změna. Feyre (i přes její ufňukanost a nekonečné skuhrání) mám nyní mnohem raději než pizdu Aelin (kterou jsem zas měla radši v porovnání s prvním dílem). Zatímco Trůn upadl to totálních sra**k, Dvůr se naopak vyšvihl. Velmi se mi líbil neklišoidní vývoj v první části a celkově Rhysanda prostě žeru. Kniha bohužel trochu ztrácí vleklým popisem rozhovorů, které děj spíš natahují a trochu mě mrzí i pravá podstata Rhysanda. Jako parchanta jsem ho měla mnohem radši. Snad se u něj nestane stejná hrůza jako u Jeřába. Má k tomu totiž trochu našlápnuto. Jo a na můj vkus trochu moc diamantů.

10.04.2017 4 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

nedočteno. Zvládla jsem dvě třetiny knihy a pak to začala být prostě neskutečná natahovaná nuda

07.04.2017 2 z 5

Skóre Skóre Elle Kennedy

Dean je skvělý. Rozhodně mi z kluků přirostl k srdci nejvíc, ovšem tady narážím na malý problém: Postavy jsou ploché a hodně podobné. Z holek mi také Allie vyhovovala nejvíc, na Hannu už začínám být skoro alergická. Logan a Grace zmizeli v zapomnění stejně jako nepovedený druhý díl. Knize se nedá upřít čtivost a vtipnost. Na můj vkus je sex ale trochu overkill. Občas jsem i zapochybovala, zda jsou některé věci fyzicky možné. Mám pocit, jako by byla série díl od dílu přehnanější a stávala se větším pornem. Jsem zvědavá na čtyřku, chovám naději, že bude příběh o něco pestřejší a míň klišoidní.

02.04.2017 4 z 5

Láska k nakousnutí Láska k nakousnutí Alexander Stainforth (p)

Příjemné a oddechové čtení. Na mě moc náhod, štěstí, make-upu a černobílost postav (ona je krásná, on je krásný, záporáci jsou tlustí a neúspěšní). Ale kniha je psaná velmi čtivě a zábavně (několikrát jsem se upřímně rozesmála) a jsou tam skvělé myšlenkové pochody hlavní hrdinky. 11. 4. Dodatek. Po tom, co si knihu pořád pamatuju přidávám hvězdu navíc. Prostě mi fakt přilnula k srdci :)))

29.03.2017 5 z 5

15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii 15 let v legii - Příběh českého vojáka ve francouzské cizinecké legii Stanislav Gazdik

Přes delší začátek, který jsem, přiznám se, trochu přeskočila (jednalo se o podrobné dějiny), mě kniha velmi potěšila. Mám radost z úspěchů "našeho" legionáře a obdivuju schopnosti i vytrvalost pana Gazdika. Kniha mohla být klidně delší, třeba víc popsat, jak náročný výcvik byl. Ale to by nás asi všechny museli zabít :-D JInak knihu doporučuju i ze studijních důvodů pro spisovatele např. scifi a military. Ukazuje velmi střízlivým pohledem vojáky a celkově myšlení jednotky. Ve skutečnosti tito odvážní muži vůbec nejsou takoví magoři, jako je některé military knihy popisují. A musím říct, že je to pro mě příjemné zjištění.

28.02.2017 5 z 5

Otrokyně citů Otrokyně citů Nalini Singh

No. Co říct. Zápletka zajímavá. Postavy celkem sympatické. Obsah...je to klasická eroťárna, kterou někdo oblékl do kabátku urban fantasy. Bohužel pro příběh...postavy po sobě skočí asi na 15. stránce (mentálně skočí), takže když na sebe pak skočí doopravdy, je to relativně prázdné. Přehnaný sex bych asi přežila, ale k postavám člověk nic necítí, tak proč by měl s nima něco prožívat? Vrcholem byla 293. čtečkostrana, která by se dala popsat takto: Dvě dvojice spolu sedí v pokoji a povídají si o tom, co hrdinka zjistila v psynetu za důležité informace... "Co jsi zjistila?" následuje věta o tom, jak se navzájem hladí. "věta přímé řeči obsahující informaci". Následuje odstavec o tom, jak se k sobě dvojice ještě víc přibižují. "další věta přímé řeči obsahující informaci." následuje znovu odstavec o tom jak se dotýkají... "tentokrát dvouvětí přímé řeči obsahující informaci." následuje opět odstavec popisující, že už si sedí na klíně....výsledek? Buším čtečkou o stůl a řvu proti dispeji: TAK DOZVÍM SE UŽ KU*VA CO SE DOZVĚDĚLA?....problém je, že se druhá půlka knihy nese v tomto duchu tak nějak celá. Jo a co se týče citů a vztahů...tak kam se proti tomuhle hrabe Twilight

13.02.2017 2 z 5

Město schodů Město schodů Robert Jackson Bennett

strašlivě mě to nezaujalo. nedočteno

21.01.2017

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Pěkné fantasy, které bych nikdy netipla, že je od české autorky. Velmi slušný začátek, velmi zajímavý příběh. co mě úplně nechytlo, bylo dost nesympatické chování hlavní postavy. myslím, že je zde malinko nedomyšlená psychologie dětí (děti jsou úplatné, vždyt na tom hřeší i rozhádaná manželství). A Ilan prostě bude kapitána nenávidet, přestože už po pár stránkách je jasné, že je to čestný normální chlap. taky mě malinko překvapuje až dětinské chování pětadvacítky, u kterých si od zocelených mužů představuju jiné věci, než věčné nošení dítěte a chudinkovské knourání. nicméně výsledek je stále dobrý a těším se na pokračování

13.01.2017 4 z 5

Nahé slunce Nahé slunce Isaac Asimov

kniha ve mně zanechala silný dojem. hodně jsem přemýšlela nad jejich postojem ke světu a co se z lidí stalo. je to skoro nepředstavitelné a přesto už někteří zde na zemi dosáhli stejného

18.12.2016 4 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Mno. Teenageři konečně našli knihu, nad kterou se mohou ukájet. Tak pořád lepší, než brát drogy...Řekla bych nuda v Brně, ale i když jsem pražák, pořád nevím, proč se nuda v Brně říká a navíc bych tím mé oblíbené město urazila. Ovšem opravdu nechápu přehnané hodnocení této méně než průměrnosti. Po slušně našlápnuté trojce autorka vytvořila tlustou a nudnou pitomost, kde se ve 3/4 VŮBEC NIC NEDĚJE. Dějové linie s Chaolem přeskočeny. Dějové linie s Dorianem přeskočeny. Popis bojových scén, ve kterých Aelin neustále ukazuje svoji přezíravost a namyšlenost, které se skutečný bojovník a profesionál straní, přeskočeny. Opravdu je zábavné sledovat, jak se má největší sobec na světě stát vládcem světa a největší bojovníci za ní slintají jako pejsánci. Z Jeřába, mé milované postavy, se stala odporná domácí puťka, která napouští vany, nosí kakaa a zřejmě se stala fanouškem anime (to ty táááák stráááášně dlouuuuuhéééé nohy). Muhahaha. copak nikdo nevidí, jak je to pitomý? Desítky stran omílající co má Aelin na sobě, jak je křehká a pak zas jak je silná, co si myslí, co si nemyslí. bla bla bla. Hádka mezi Aeilin a Chaolem je zcela nesmyslně vykonstruovaná. Navíc postavy se celou dobu chovají, jako by byli někde na výlěte. Kempují si v klidu ve skladu, když jsou nejhledanějšími osobami ve městě a každý lepší nájemný vrah nebo strážce ví, že "Aelin strávila celou noc na hlídce na střeše domu". Tak hlavně že se to nedozví král... "Nenápadně" si to zcela zakrytí kápí a v černém vykračují (zcela prázdným?) městem, kde patrolují hlídky a nikdo si jich nevšimne. Lezou po střechách a nikdo si jich z toho vysokého Hradu nevšimne. To město je nejspíš velký jako Tokio. Takže to, co je na tomto díle snesitelné, je pouze dějovka Manon. Tam se totiž něco děje a přiúchylnělej fanklub Aelin je omezený pouze na tu služebnickou únavnou chudinku, co si neustále spřádá svůj naivní plán. (ovšem abraxos ji žere, jak jinak...). Konec nekonec....nejsem povinna mít ráda knihu jen pro pár dobrých stránek. At se autorka naučí psát dobrou knihu.

11.12.2016 1 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

ach jo ach jo ach jo....dramaticky horší. sex je hned na začátku, přibylo sprosťáren, které ale postavám vůbec nesluší a jsou spíš jak pěst na oko. Grace se chová trochu jako kráva a kupodivu mě nebavily ani scény s G+H. A co nejhorší, Loganovi tohle chování prostě nevěřím.

24.10.2016 2 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Nevím, kdy naposledy jsem se nad knihou upřímně hlasitě smála. Výměny názorů mezi Hannou a Garettem jsou boží, stejně tak pomalu budované napětí. Klišé se nevyhneme, ale asi jsem knihu četla v dobrém čase, protože se mi fakt líbila.

24.10.2016 5 z 5

Harry potter byl znásilněn. A bylo to provedeno činem tak ohavným, že by měli být autoři uvrženi do Azkabanu. Mám ráda Samanthu Carterovou a v dětství byla mým vzorem. Proto jsem se začala zabývat astronomií a proto znám Dědečkův paradox. Mám ráda Harryho Pottera. Kompletné sérii jsem přečetla osmkrát. Proto mohu tomuto paskvilu s čistým srdcem věnovat odpad. A ted konec cirátů a k věci. Je to příšerný. Kdyby najmuli nějakého fanouška ze světa, napsal mi lepší scénář. Veškeré charakterové rysy byly zničeny. Postava Severuse Snapea zprzněna. Charaktery jsou absolutně OOC. Ale absolutně. V žádném z hrdinů nevidím ani špetku jejich původních myslí. Snad jedině Hermiona. Zápletka vadná. Hlavní postava blbá. A Harry, nejlepší bystrozor, si nedovedl poradit s dvacetiletou blbkou. Bylo to tak špatné, že jsem to dočetla jen proto, abych měla splněno a přiznám se, abych mohla napsat tenhle komentář. Kdysi jsem si myslela, že má autor povinnost vůči svým fanouškům. nyní jako spisovatel razím myšlenku, že by si měl autor psát jen to, co sám chce číst. Proto bychom měli jeho rozhodnutí respektovat a říct si, tak to prostě chtěla. Ovšem nedokážu pochopit a v životě bych nedopustila, abych znesvětila své vlastní postavy, abych je zabila, roztrhala a pak sešila do paskvilu. A pod tohleto se Rowlingová podepsala. Nejenom, že neměla tu úctu a nesepsala to do knihy (nejspíš má příliš práce se svýma trapnýma detektivkama). Ale měla žaludek na to zabít vše co stvořila. naštěstí pro ni..ne...naštěstí pro HP....vymazávám sobě vzpomínky, protože HP miluju a protože si ho chci pamatovat takový, jaký byl a jaký je. Takže pane profesore Lockharte, jsem připravena.

07.10.2016 odpad!

Rozkoše léta Rozkoše léta Evie Hunter (p)

těžko hledat stupidnejší obsah. hledala jsem nějakou ero-romanci, čistě pro mé zvrácené potěšení, ovšem toto to nebylo. I eroro se dá psát s grácií a myšlenkou. od 60. čtečkostránky jsem jen listovala a tu a tam něco přečetla. Po 200. vypnula čtečku. Hlavní hrdinka kráva, který to v hlavě nespíná ani po třetině knížky. Bodyguardovi jsem jeho minulost a skill nevěřila od samého počátku. A erotické scény? Kupodivu jsem ani nemrkla okem, natož aby to se mnou něco udělalo.

25.09.2016 odpad!

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

opět se podivuju, jak málo stačí českým čtenářům. nebo jsou dnešní teenageři nak nesečtělí? Také si lámu hlavu nad touto hádankou....Pokud Dvůr napsala Maas, pak kdo napsal Trůn? A nebo naopak. Pokud Trůn napsala Maas, pak kdo napsal Dvůr? Úroven psaní poklesla na skill slohové práce pokročilého kvintána. Začátek knížky doslova šílený. Kromě nudy bije do očí hlavně vykonstruovanost zápletek. Hlavní hrdinka je tupá, slepá, zabedněná a ke všemu jí chybí charisma Cealene. Nedokážu ani popsat, jak mě nesnesitelně štvalo to neustálé omílání, jak je Tamlin nebezpečná zrůda, když i idiotovi by po chvíli došlo, že jsou víly úplně normální. Nebo jak neustále vyzdvihuje svou rodinu, která je příšerná a většina lidí by radši dobrovolně osiřela. Důvody a jednání postav jsou slaboduché, pochybné a předemvším ne-uvěřitelné. jak již více lidí psalo, zachranuje to konec. Ale pardon, kniha má být dobrá celá, nebo má aspon tvořit dobrý komplex a ne abych se nutila do čtení jen proto, že mi kámoška prozradila, co se bude dít? pokud ovšem nejsem YA, kteří evidentně zkonzumují všechno, kde je vzdorovitost, milostný trojúhelník a špičaté uši. A navíc, jak už někdo dobře napsal v komentu - hrdinka plní úkoly proto, že nedokáže uhodnout hádanku, na kterou všichni okamžitě víme odpověd. Hned po přečtení jsem měla tip. Pak jsem si řekla, že je to moc obvious a v duchu si tipla něco jiného. A po tom všem, to opravdu byla ta nejtrapnější odpověd na tu nejtrapnější hádanku. Fakt jsme si to mohli všechno ušetřit. nezbavím se ani zklamání, že Feyre splnila všechny úkoly prakticky jen díky něčí pomoci. ke knize mě vázala jen má naivní neuspokojená touha po pohádkovém dobrodružství - tamlin a rhys byli popsáni fakt rajcovně. jinak je to bohužel prázdné a slabé

13.09.2016 2 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

tato kniha je ukázkou síly marketingu a propagace. Protože jak jinak si vysvětlit tento výtvor na příčkách bestsellerů? Alois Jirásek napsal "Proti všem", Radka Třeštíková napsala "Proti mužům". Krom iritujícího obalu a vyloženě napasovaných bábovek do každého příběhu se jako více čtenářů zde potýkám s tím samým: 1) postavy jsou ploché a absolutně identické. Není poznat kdo mluví. Snad jediný rozdíl je u paní Dobrovolné a Nikoly. Tam se lehounce dá odlišit, že mluví jiná postava. 2) v postavách je neuvěřitelný bordel. Protože jsem na to byla podle komentářů připravená, již od první kapitoly jsem si jména opakovala jako když nás profesor přídovědy učil nazpamět mastek, sůl kamenná, kalcit, fluorit, apatit, živec, křemen, topaz, korund, diamant...no panečku furt to jedu jako když bičem mrská... 3) autorčin styl je pěkný a zajímavý jen chvíli. V té další mám už pocit, jako by na mě někdo tlampačem řval proud vět a slov, z nichž některé jsou nudné a nedůležité. ~~~~ vychází mi z toho tedy otázka. Co stojí za úspěchem této, při nejlepším průměrnosti? Mám se znepokojovat, že a) je marketing natolik silný, že prodá i slepému brýle na čtení? b) že stačí českým čtenářkám opravdu hodně hodně málo? nebo c) že se v tom čtenářky shlédly, protože stejné životy žijí? s áčkem se asi dokážu smířit. S béčkem nic neudělám. Céčko mě upřímně děsí. Stupidita a sobeckost žen, které vystupují v bábovkách je tak nehorázná, že marně do ted přemýšlím, co tím chtěl autor říct. Opravdu jsme těm chudáčkům měli jejich chudáčkovství uvěřit? Až na výjimky (Miluška) si každá postava může za svůj osud sama a ani k jednomu muži jsem necítila nenávist, nebo potřebu říct tytyty. Např. magor Karolína... s takovou osobou nemůže nikdo soudný žít, natož spát. Z té fanatičnosti po dítěti se mi akorát chtělo zvracet. Nemůžu uvěřit, že takový magoři opravdu existují. Klišojdní a černobílá trápení postav mě akorát nutily říkat... můžeš si za to sama... kyš kyš kyš... tak... má úcta

11.09.2016 1 z 5

Daruj mi křídla Daruj mi křídla Lucie Huková

Nikdo mi nevymluví, že autorka nekouká na anime a na yaoi :-) a to myslím v dobrém. po celou dobu jsem měla pocit, jako by někdo přepsal sekai ichi hatsukoi a spojil ho se Strach a chvění...na knize se mi líbila něžnost, romantika a vášeň, která nesklouzla k prostoduchým prasárnám. Aidena jsem si zamilovala. Velmi mě také potěšila přímost děje, žádné zbytečné a překombinované problémy a zápletky. i když jsou postavy trošku ploché, zrovna v tomhle případě to nevadí. Je to prostě krásný příběh a stačí lehounký zásah redaktora a můžeme jít na knižní pulty :-) doporučuji

04.09.2016 5 z 5

Dech Dech Sarah Crossan

U této knihy mě vyloženě zaujala obálka. Tím to ovšem končí. Velmi zajímý námět utonul v bohapusté nicotě...sama píšu příběh z pohledu více osob, proto se na podobné styly dívám stejně kriticky. A zde bohužel musím říct, že ačkoli se střídal pohled tří postav, vůbec jsem mezi nimi necítila rozdíl. At mluví kdo chce, je to furt jedno a to samé, jen se mění jména. Plochost, bezduchost a prázdnota se vine celou knihou. A opět mám problém - odboj vede parta šestnáctiletých dětí. Příběh má hromadu nelogičností a také trhlin v chování postav. Nepomůže mu ani, že až do konce mi byl osud postav lhostejný a když už, tak to rozhodně není hlavní trio, ale Silas, Maude a pak Dorian (a to jen proto, že Dorian se jmenuje můj oblíbenec v Dragon Age 3). Pokračování mám, ale přečtu ho asi jen proto, abych měla odškrnuto.

04.09.2016 2 z 5