Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Prodloužená jízda Prodloužená jízda Václav Kopta

Václava Koptu mám moc ráda, takže jsem se na jeho příběhy opravdu těšila. A nezklamal mě. Ačkoli bych tuto kraťoučkou knížku zvládla přečíst za dvě hodinky, pěkně jsem si ji kouskovala a užívala. Celou dobu jsem při čtení v hlavě slyšela jeho hlas - mám dojem, že mi veškeré povídky sám vyprávěl. Myslím, že tato knížka by byla opravdu skvělá v audio verzi (samozřejmě načtená panem Koptou). A souhlasím s tím, že krásně pracuje s češtinou.

25.06.2019

Jak jsi mohla Jak jsi mohla Heidi Perks

Pro mě je tato kniha lehce nadprůměrná. Děj mě bavil, zápletka byla dobře vystavěná, k rozuzlení musíte dospět (možná ho budete tušit předem, možná ho pochopíte až tehdy, kdy vám autorka naznačí více). Bavilo mě, že je příběh vystavěn z pohledu obou žen. A je plný emocí - zejména jednu postavu budete jistě nenávidět.

23.06.2019 4 z 5

Neandrtálka našla člověka Neandrtálka našla člověka Penny Reid

První díl série s Neandrtálkou byl skvělý. Moc jsem se těšila na druhý - možná hrají roli obrovská očekávání, možná je tento opravdu horší. Dokonce jsem se místy nudila - podle mě je v knize spousta natahovaný pasáží a jen málo dobrých scén. Na první díl tohle rozhodně nemá. Škoda.

21.06.2019 2 z 5

53 dopisů pro mou lásku 53 dopisů pro mou lásku Leylah Attar

Myslím, že pokud máte rádi autorčiny předchozí příběhy a zároveň vám nevadí sexuální a intimní scény v knihách, bude se vám líbit i tato. Za sebe říkám, že tento příběh není o sexu. Je o intimitě. Svědčí o tom několik věcí: než dojde k samotnému sexu, tak to trvá. Hlavní hrdinové na to rozhodně nevlítnou po pár kapitolách. Důležitější je flirtování a předehry. Druhá věc je ještě zásadnější: pointou tohoto dílka totiž je, že některé vztahy a manželství mohou mít v oblasti sexuality zásadní problémy. A co potom, když žena potká někoho, s kým pozná do té doby nepoznané...

19.06.2019 4 z 5

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Já musím konstatovat, že jsem od knihy čekala víc. S námi to končí byl úžasný příběh, spíše pro dospělejší čtenáře. Tento je opět zase pro mladší. Nicméně pokud je vám -náct, knihu doporučuji, má poselství a spoustu problémů, které by mladé skutečně mohly potkat. Takže ano, Na obtíž je velmi dobře napsaná kniha, jen spíš pro ty mladší.

19.06.2019

Láska po řecku Láska po řecku Kat French

Ani další kniha z letošní edice Srdcovek mě nezklamala. Tři ženy, které utíkají před přítomností a nečekají, že tam najdou něco, čemu možná budou chtít zasvětit i celý zbytek života. Krásné, pohádkové, jednoduché, odpočinkové čtení.

17.06.2019 5 z 5

Pravidla touhy Pravidla touhy Rachel Van Dyken

Přidávám se k těm, kterým se druhý díl zdál lepší než první. Příběh mě bavil více a neodložila jsem ho, dokud jsem ho nedočetla. Ideální romantika na léto.

14.06.2019 4 z 5

Pozdrav z Itálie Pozdrav z Itálie Jules Wake (p)

Pozdrav z Itálie je krásná knížka, u které sice odhadnete rozuzlení většiny zápletek, ale také se uvolníte a při čtení si opravdu odpočinete. Bavila mě proměna hlavní hrdinky, ze které se stala nezávislá žena. Milý a pohodový příběh, ideální třeba na dovolenou.

08.06.2019 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Hodnotit tuto knihu je opravdu složité. I když jsem z prvního dílu byla nadšená a druhý díl má samá pozitivní hodnocení, já mám několik ale... Např. snaha o dějové zvraty. Setkáte se s postavami, se kterými byste mysleli, že už se nesetkáte. Podle mě hrozně překombinované, protože tyto postavy zastávají stále až příliš důležitou roli. Navíc opět velmi otevřený konec a další čekání na pokračování. Pro mě byl první díl mnohem lepší a lituji, že jsem se do celé série nepustila až tehdy, kdy u nás budou dostupné všechny díly - i to čekání snižuje požitek čtení, detaily člověk prostě zapomene.

08.06.2019 3 z 5

Jako ve filmu Jako ve filmu Kelly Oram

Pokud máte rádi knihu Lásku jako z filmu, nenechte si ujít ani tuto. Je to pohodová oddechovka, u které načerpáte inspiraci na romantické filmy. A povedla se i zápletka, ke konci jsem si opravdu nebyla jistá, jak to vlastně dopadne.

02.06.2019

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Prokurátor je jeden z nejlepších erotických románů, který jsem kdy četla. Jsem moc ráda, že splňuje naprosto vše, co slibuje titulní strana - žhavý sex, břitký jazyk a nekončená jízda. Vůbec jsem nečekala, že děj bude tak napínavý. Příběh má zápletku i pointu a mě tohle čtení opravdu moc bavilo. Právní prostředí je navíc atraktivní a dodává všemu ten správný šmrnc.

31.05.2019 5 z 5

Srážka světů Srážka světů Chris Colfer

Pokud jste četli předchozí díly ze série Země příběhů, tak si jistě nenecháte ujít ani tento. Mohu říct, že oproti předchozímu dílu mě závěrečný opět bavil. Celkově tedy mohu sérii doporučit všem milovníkům pohádek. Myslím, že každý takový člověk si v ní najde něco, co si zamiluje.

26.05.2019 3 z 5

Koláčky a spiklenci Koláčky a spiklenci Theo Addair (p)

Máte obavy, že se vám pokračování Muffina a čaje nebude líbit tolik jako první díl? Tak buďte naprosto v klidu: sama nedokážu vůbec říct, který díl je lepší. Jsou skvělé oba! Měla jsem velmi vysoká očekávání a Theo je jeden z mála autorů, který je dokázal bez jakýchkoli výtek naplnit. Tohle je naprosto úžasný příběh a slupnete ho jako malinu. Baví mě Daniel a Kit, baví mě tématika, baví mě zápletky, baví mě všechno! Mladí čtenáři tohle jistě ocení, sami třeba podobné situace dobře znají. A navíc se autor prostřednictvím knihy rozhodl pomáhat i ostatním: tím v mých očích ještě stoupl. Já bych si moc přála, abychom se dočkali i třetího dílu - ani ten by mě jistě nezklamal.

24.05.2019 5 z 5

Wildcard: Divoká karta Wildcard: Divoká karta Marie Lu

Druhý díl mě bohužel nedokázal zaujmout tolik jako první. Dějově nebyl špatný, akce bylo spousta, ale už to prostě nebylo ono. Možná, že kdybych je mohla číst hned po sobě, užila bych si je oba stejně.

22.05.2019 3 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Úžasný příběh, určitě jeden z nejlepších, který jsem kdy četla. Budete při čtení milovat i nenávidět, kroutit hlavou nad nespravedlností a nad chováním některých hrdinů. Autorka ukazuje hořkost i sladkost života. Je to skvělé.

20.05.2019 5 z 5

Na cestě létem Na cestě létem Cecilia Vinesse

Pokud jste také ve věku, kdy se chystáte nastoupit na vysokou školu jako hlavní hrdinové, bude se vám kniha líbit. Problémy, které řešíme v tomto věku, jsou zde popsány skvěle.

18.05.2019

Hvězdný šéf Hvězdný šéf J. D. Hawkins

Jednoduché, pohodové, čtivé. Jen ten konec byl tak trochu useknutý, klidně tam pár stránek ještě být mohlo.

17.05.2019 4 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Velmi těžké téma, o kterém se vlastně tak moc nemluví. Každý vnímá matku jako superhrdinku, která vše zvládne. Jenže co když ne? Mateřství je plné náročných situací. A některé věci komplikuje i minulost, s tou je také potřeba se vyrovnat... I já jsem tuto knihu zhltla za pouhý den. A chválím!

16.05.2019 4 z 5

Na vlnách fantazie Na vlnách fantazie Chris Colfer

Pro mě zatím nejslabší díl, ale nic to nemění na tom, že celá série je skvělá. Mně osobně jen nesedla tématika povídek, na kterých je děj tentokrát založený.

14.05.2019 2 z 5

Za hranice království Za hranice království Chris Colfer

Fantazii se meze nekladou. Nutno podotknout, že autor série Země příběhů žádné meze ve své fantazii rozhodně nemá. Vojáci pryč, čarodějnice sem, propojení světů, hrozba obrovské zkázy... Nemohu se dočkat dalšího dílu!

13.05.2019 4 z 5