Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Z mého pohledu má autorka na svém kontě lepší příběhy. Pokud ale máte rádi mysteriózní vyprávění s nádechem tajemna, tak se vám Gallant nejspíš bude líbit. Mně bohužel kniha více zaujala obálkou a vůbec grafickým zpracováním než samotným příběhem.

06.11.2022

Američanka v Paříži Američanka v Paříži Kerri Maher

Pro lidi, kteří opravdu milují literaturu, je to pěkný příběh. Pokud ale k literatuře hlubší vztah nemáte, budete se nudit. Zkrátka je to velmi dobře zpracovaný román, jen není pro každého.

06.11.2022

Co oči nevidí, to manžela nebolí Co oči nevidí, to manžela nebolí Alena Jakoubková

Taková klasika od Jakoubkové, která během náročných dnů prostě neurazí.

03.11.2022 3 z 5

Kámen, nůžky, papír Kámen, nůžky, papír Alice Feeney

Po delší době kniha, u které jsem hned neodhadla hlavní zápletku. Autorka zvolila takovou strukturu příběhu, ze které není úplně jednoznačné, kdo je kdo. Čtenáři to však neočekávají a myslí si, že mají jasno... Možná je teď mé vyjádření matoucí, ale jakmile se pustíte do čtení, pochopíte!

02.11.2022 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Přesně takový příběh, který jsem od spisovatelky čekala. Opět skvělé.

29.10.2022 4 z 5

Svátky v Kavárně nových začátků Svátky v Kavárně nových začátků Debbie Johnson

Příběh je v mnoha ohledech podobný prvnímu dílu, ale to se dalo čekat. I vyprávění Beccy je zajímavé – stejně jako její starší sestry Laury. Pokud máte chuť na román s nádechem Vánoc, pusťte se do čtení.

28.10.2022 4 z 5

Počkám na tebe Počkám na tebe Marie-Christine Chartier

Občas se stane, že se přátelství změní v lásku. Bude to i tento případ? O tom vypráví nová kniha z edice 7lásky. Za mě asi takto: neurazí, ale ani nenadchne. Mými favority zůstávají jiné příběhy z této edice.

25.10.2022 3 z 5

I já se přidám ke čtenářům, kteří jsou z knihy nadšení. Vůbec jsem nečekala, že se od ní nebudu moci odtrhnout. Skvělý styl psaní, skvělé postřehy, ponaučení, vztah dvou mladých lidí a problémy, které jsou naprosto běžné i zcela vzácné... Nemám co vytknout – neváhejte a pusťte se do čtení!

23.10.2022 5 z 5

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách Gabriella Santos de Lima

Nebyl to špatný příběh. Oba hlavní hrdinové mají své sny, ale musí překonávat různé překážky, aby jich mohli dosáhnout. Někdy se to podaří, jindy nikoli. Nicméně si nejsem úplně jistá, jakým směrem se bude ubírat druhý díl série. Takto se mi zdá příběh ukončený.

16.10.2022 3 z 5

V příboji pochyb V příboji pochyb Lindsay Marcott

Nejprve jsem si nebyla jistá, zda vůbec knihu dočtu. Ale po pár stránkách mě děj vtáhl a já jsem se nemohla od čtení odtrhnout. V příběhu se objevuje i "duchařina", což já úplně nemusím, ale nakonec má všechno reálné vysvětlení, takže mohu hodnotit pozitivně.

15.10.2022 4 z 5

Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Láska z Manhattanu aneb Jak vyrobit gentlemana Lauren Layne

Skvělý příběh, taková pohádka pro dospělé, ale pokud zrovna nechcete nic náročného, rozhodně doporučuji. Moc se mi líbilo, jaké hlavní hrdiny autorka zvolila. Celkově mi kniha připomínala děj několika mých oblíbených filmů – v pozitivním slova smyslu, nenudila jsem se! Během čtení jsem se skvěle odreagovala!

11.10.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Děj postupuje skutečně pomalu, ale mně se kniha líbila a měla jsem ji přečtenou za chvilku. Hlavně díky neokoukanému prostředí. A bavilo mě sledovat, jak se vyvíjí vztah mezi hlavními hrdiny.

09.10.2022 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Překvapilo mě, na co všechno odkazuje název tohoto románu. Původně jsem myslela, že je jen metaforický, ale on je i doslovný! Zápletka mě bavila, každá rodina má nějaké problémy a tady jimi autorka skutečně nešetřila! Téma samo o sobě sice není originální (nevěra atd.), ale zpracované je dobře. Navíc příběhu nechybělo napětí, které mě nutilo číst dál. A ani samotnému závěru nemám co vytknout. Myslím, že ráda sáhnu i po předchozím autorčině románu.

06.10.2022 4 z 5

Straky Straky Zoe Sugg

Ač nepatřím mezi cílovou skupinu čtenářů, čtení jsem si neskutečně užila. Bavilo mě prostředí, kde se příběh odehrával: internátní střední škola, zvláštní pravidla, která musí studenti dodržovat, řada tajemství, záhadné chodby a jeskyně na útesu či pátrání po tajemném spolku. Škoda jen, že nebylo odhaleno vše podstatné... Ale zase se máme na co těšit v dalším pokračování!

06.10.2022 5 z 5

Bouře Bouře Kristina Ohlsson

Ačkoli autorka už pár knih napsala, Bouře je první, do které jsem se pustila i já. A byla to skvělá jízda! Myslím, že se příběh bude líbit všem milovníkům detektivek, kteří mají rádi příběhy zaměřené na samotné vyšetřování. Žádné krvavé scény, nic nechutného. Jen lehké mrazení, protože budete přemýšlet, kdo byl pachatelem. Zkrátka všeho akorát a výsledek povedený.

03.10.2022 4 z 5

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

I mě příběh moc bavil. Nechybělo napětí, zároveň nebylo nic vyloženě přehnané. Budete pozorovat sousedy a přemýšlet, co někteří z nich skrývají. A jsem spokojená i se samotným závěrem.

28.09.2022 4 z 5

Holky se čtečkou Holky se čtečkou Vítězslav Jareš

Pokud vás baví příběhy ze života, nenechte si tuto knihu ujít. I mně se líbila. Souhlasím s tím, že autor dokázal vytvořit mnoho zajímavých postav. To mě bavilo. Nemohla jsem se odtrhnout od příběhu hlavní hrdinky, které se ze dne na den zcela změnil život. V některých chvílích by se nejspíš mnoho žen zachovalo jinak, ale třeba taky ne... Rozhodně je kniha velmi čtivá.

12.09.2022 3 z 5

Nepříliš šťastná rodina Nepříliš šťastná rodina Shari Lapena

Jedna z autorčiných nejlepších knih. Mnoho postav, většina z nich mezi podezřelými... Konec jsem očekávala ještě trochu jiný, ale i tak mě do sebe příběh vtáhl a moc mě bavil.

01.09.2022 5 z 5

Moje (tak trochu) utajené dítě Moje (tak trochu) utajené dítě Penelope Bloom

Autorka píše čtivě, o tom není pochyb. Ale že by to byl nějak světoborný román, to není. Na odreagování je to ale fajn kniha. Určitě se pustím i do dalšího dílu, abych věděla, kam celá série směřuje...

27.08.2022 3 z 5

Někdo klepe Někdo klepe T. W. Ellis (p)

Někdo klepe je kniha, která mě bavila od první stránky. Jednu hvězdičku strhávám za některé nejasnosti, které v závěru vyprávění vznikly. Jinak jde ale o povedený thriller.

24.08.2022 4 z 5