Ivuska.09 Ivuska.09 komentáře u knih

Láska z Paříže Láska z Paříže Alexandra Potter

Jako oddechovka během náročných dní je super :) Líbí se mi spojení "detektivky" a románu. Pátrání Ruby bylo příjemným zpestřením.

06.12.2016

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Mně se kniha líbila - téma je poměrně originální (s tímto typem šílence jsem se v žádné knize zatím nesetkala), styl psaní autora se mi líbí - píše poutavě, kapitoly jsou poměrně krátké, ale jedna zápletka střídá druhou, takže nemáte moc šancí knihu odložit, protože prostě potřebujete vědět, co bude dál. Protože jsem nečetla první díl, nemohu posoudit vývoj postav, ale ze Sovy je zřejmé, že se autor nad postavami velmi zamýšlí.

27.11.2016

Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Kdo jinému jámu kopá... sám do manželství padá Alena Jakoubková

Nemůžu uvěřit, že mi do dnešního dne spisovatelka Alena Jakoubková unikala a já jsem její tvorbu vůbec neznala. Její nejnovější kniha je sice románem pro ženy, ale dle mého názoru je v něm něco netradičního - vzhledem k tématu autorka vlastně sepsala velmi optimistický příběh plný přátelství a naděje, který přečtete jedním dechem, protože její styl psaní je opravdu svižný. A ty postavy, které můžete potkat v seznamovací agentuře, ty vám celé čtení zpestří. Mně osobně nejvíce odboural pan Voráček - zkrátka v této knize se máte na co těšit!

24.11.2016 4 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Jednotlivé povídky se v mnohém liší, zároveň však mají hodně společného. Je jasné, že každý čtenář bude preferovat jinou - takže některé se vám budou líbit více, jiné méně, tak to zkrátka je a bude. Ve všech povídkách je ovšem nezaměnitelný autorův styl - stejně jako v mém oblíbeném románu "Jsou světla, která nevidíme" i ve "Sběrateli mušlí" jsou jeho slova plná emocí. Někdy mi přišlo až neuvěřitelné, kolik touhy, radosti, smutku, žalu, strachu, nedůvěry, samoty, očekávání či zklamání umí Anthony Doerr vyjádřit několika slovy - na pouhých pár stránkách v jedné povídce. Právě to zde opravdu musím ocenit. Povídky navíc nejsou jen tak ledajaké - soustřeďte se a užívejte si je. Je důležité číst mezi řádky, právě tam najdete různá poučení či přímo životní moudra.

17.11.2016

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Miluju knihy s tématikou, která se týká cestování časem. Časodějové mě opravdu mile překvapili a obdivuji fantazii, kterou má autorka tohoto díla. Svět, který vytvořila, je úžasný a originální. Nechybí v něm rodinná tajemství a intriky, zapojení do hry, jejíž pravidla ne všichni znají a hlavně ji někteří vůbec nechtějí hrát. Osobně se moc těším na další díl. Doporučuji všem milovníkům fantasy a knih Rowlingové či Kerstin Gierové - Natalja Ščerba píše podobným stylem, přesto má v sobě dostatek originality. Pokud se vám líbí tyto knihy, určitě se vám budou líbit i Časodějové.

13.11.2016 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Po dlouhé době jsem přečetla knihu od českého autora. Od Hájíčka jsem zatím nic jiného nečetla, takže to byla premiéra. Dešťová hůl není lehce stravitelná kniha, především kvůli své tématice, pesimismu, pocitům marnosti a neklidu. Čtení si musíte rozkouskovat a užít si ho. Hájíčkův styl se mi líbí: děj se odehrává v současnosti (přelom let 2013 a 2014), nechybí náhledy do minulosti a Hájíček se umí vyhrát s každou větou - je to mistr v poetičnosti, se kterou různé pocity popisuje. Umí skloubit hovorovou češtinu s odbornými termíny - v tomto díle zejména z právní oblasti. A moc se mi líbí obálka - k tématice perfektně zvolená.

11.11.2016

My nejsme my My nejsme my Matthew Thomas

Tohle je přesně ta kniha, kterou bychom si všichni měli přečíst. Vypráví o životě, o reálném životě - se všemi radostmi i strastmi. Je plná emocí, většina z nás si nedovede představit, jak těžké to Eda a jeho blízcí měli. Je plná neskutečné lásky, která překoná naprosto všechno, pochopení a životní pravdy. Přesto, že šlo o velmi smutný příběh, byl krásně napsaný. Vykreslení i charakteristika postav vyráží dech... Nenechte se odradit rozsahem, stojí to za to, neubrala bych jedinou stránku.

03.11.2016 4 z 5

Tajemství Anny z Lampersdorfu Tajemství Anny z Lampersdorfu Naďa Horáková

Knihu doporučuji zejména těm, kteří máji rádi především historii a tíhnou např. k archeologii či umění. Líbí se mi, že historie je oživená současností, milostnými zápletkami a také pátráním, které přináší určité napětí. Nicméně já bych ocenila, pokud by některé události byly ještě o něco lépe propracované a více na sebe navazovaly (i třeba za tu cenu, že se toho celkově v díle odehraje méně), ale pokud patříte k odpůrcům silnějších knih, tak budete pravděpodobně spokojeni.

29.10.2016

Lovec čarodějnic Lovec čarodějnic Sam Thomas

Jste-li fanoušky zejména kriminálek, určitě si tuto sérii nenechte ujít. Nechybí v ní nic, co by správné krimi mělo obsahovat: zápletka, záhady, zrada, pomsta i nečekaná spojenectví. Vina či nevina navíc nehrají žádnou roli. Pokud jste ke všemu milovníky historických děl, opravdu nemáte nad čím váhat. A doporučuji začít prvním dílem celé série, protože v dalších dílech jsou náznaky o tom, co se v předešlých událo, tak ať se zbytečně neochuzujete o čtenářský zážitek.

23.10.2016

Na první pohled Na první pohled Mhairi McFarlane

Příjemné na odreagování, od ostatních knih tohoto žánru se poměrně odlišuje tím, že do poslední strany jsem si nebyla jistá, s kterým mužem vlastně hlavní hrdinka Rachel skončí. Mohu tedy doporučit.

16.10.2016

Nejnovější díl Harry Pottera se od předchozích knih radikálně liší - ať už formou či autory. S tím je také nutné ke knize přistupovat. Na můj vkus občas plyne čas až příliš rychle - chtěla bych delší příběh s více detaily, ale to je samo o sobě také způsobeno tím, že nejde o román, ale o divadelní hru. Každý fanoušek Harryho si další setkání s ním, jeho kamarády a rodinou užije. Pokud jste četli všechny předchozí příběhy o Harrym (a pokud se vám líbili), určitě byste neměli vynechat ani tento. Já ho přečetla za pouhé odpoledne a byl pro mě krásným návratem do dětství.

12.10.2016 5 z 5

Nejtemnější hodina Nejtemnější hodina Barbara Erskine

Pěkný příběh s romantikou i tajemnem, vyvážený děj, moc se mi líbilo prolínání přítomnosti s minulostí - dokonalé doplnění informací. Doporučuji.

10.10.2016 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Krásný, ale smutný příběh.

02.10.2016

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Milá oddechovka - dopředu víte, jak vše skončí, ale přesto budete číst dál.

25.09.2016

Smrt má oči mojí dcery Smrt má oči mojí dcery Jessica Treadway

Velmi silný a smutný příběh plný vzpomínek a emocí. Autorka ho zvládala napsat takovým způsobem, že ji věřím každé slovo.

21.09.2016

Broskve pro otce Francise Broskve pro otce Francise Joanne Harris

Stejně dobré jako předchozí díly.

12.09.2016

Krysařovy střevíce Krysařovy střevíce Joanne Harris

Příjemné pokračování prvního dílu, při kterém se člověk odreaguje. Pořád budete mít chuť na čokoládu a budete napnutí, jak to celé dopadne.

08.09.2016

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Musím přiznat, že nejprve mě Rowellová zklamala. Ačkoli mi to k ní příliš nesedí, byla jsem otrávená z počáteční podobnosti s příběhy o Harrym Potterovi. Nakonec jsem však knihu neodložila a pokračovala ve čtení. Po přečtení mohu říct, že toho nelituji - kniha dostala jiný spád a spojení duchařského příběhu s milostným a detektivním je jeho příjemným okořeněním.

05.09.2016

Čokoláda Čokoláda Joanne Harris

Odpočinková kniha, při které budete mít chuť na čokoládu :)

04.08.2016

Mám moc ráda knihy o knihách - toto je právě jedna z nich. Milý příběh, krásné téma, osudy různých lidí... Odpočinkové čtení, ideální na dovolenou.

31.07.2016