Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Den, kdy jsem zmizela Den, kdy jsem zmizela Brandi Reeds

Též jsem pachatele neodhalila, střídání vyprávění z pohledu matky a dcery mě bavilo. Celkově se mi kniha líbila - doporučuji 5*.

31.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Psáno jakoby formou dopisu - nicméně poutavé čtení! Myslím, že konec byl značně uspěchaný a nedomyšlený, některé věci těžko uvěřitelné a vůbec těžko proveditelné (nemohu prozrazovat zápletku) - za mě 3,5*.

29.07.2023 4 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Mně se to líbilo - stejně jako předchozí autorova kniha. Děj je dobře vystavěn a autor to se čtenáři zkrátka umí - člověk musí číst a číst. Ráda doporučuji - 5*.

06.03.2023 5 z 5

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Moc nemusím knihy z období holocaustu a 2. světové války. Nicméně kniha je velmi čtivá a má velikou hloubku. Též zanechá v čtenáři mnoho nezodpovězených otázek: "Jak bych se zachoval já na Benově místě? Jak bych se zachoval já na místě Otta či Elizabeth?" Mohu jen doporučit k přečtení! 10*
"Čím větší lež, tím víc lidí na ni skočí." (A.Hitler)

10.07.2022 5 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Kniha je jedním slovem syrová! Popisuje hrůzy jednání a chování v afrických povstaleckých skupinách, ale popisuje i život v Africe. A to že mít moc a peníze dělá stále hodně. Také popisuje život v uprchlických táborech v Evropě a opět to, že peníze fungují jak v Evropě, tak v Africe stejně a dá se za ně ledacos koupit. Ženu v Africe lze provdat za kozu či stádo dobytka. Lidský život zde má pramalou hodnotu, a že lidí je hodně. Celkově kniha nutí k zamyšlení, zda je dobré se plést do afrických či problémů jiné země a zda pomoc poskytnuta Evropou se skutečně dostane do rukou těch nejpotřebnějších a původně zamýšlených lidí nebo zda tuto pomoc ovládnou jiní.

11.03.2020 5 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Mistrně napsaná kniha a dá se vystihnout jedním slovem - návyková! Člověk je nucen číst a číst až do konce. Doporučuji!

01.01.2020 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Patřím do kategorie příznivců této knihy. Přišla mi velmi čtivá od první stránky. Vypráví o úhlu pohledu každého z účastníků, kteří měli, co do činění se zmizením Anny. Konec nečekaný - pachatele jsem si ani netipla. Těším se na další knihu této autorky.

28.12.2019 5 z 5

Nejsem živá Nejsem živá Anne Frasier (p)

Pěkné napínavé zajímavé od první stránky! Nutně potřebuji další díl. Super čtení stejně jako první díl.

30.10.2019 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Ať byl příběh psán na základě skutečných událostí nebo ne, kniha je psána svižně a je velmi čtivá. Popisováno velmi naturalisticky nacistické Německo a válka; ať byl člověk na kterékoli straně fronty, byla válka opravdu velké neštěstí. Mně se příběh líbil – doporučuji 5*.

07.10.2019 5 z 5

Svět podle Boba Svět podle Boba James Bowen

Laskavé pohlazení po duši. Popis velké lásky ke kocourovi popisuje autor moc hezky. I když jsem nečetla první díl, tak mě kniha oslovila a jdu hledat první díl.

16.06.2019 4 z 5

Podivné počasí v Tokiu Podivné počasí v Tokiu Hiromi Kawakami

Chápu zde anotace na knihu nadšené i ty zamítavé. Kniha je opravdu exkurz do japonské kuchyně, kultury a zvyků. Příběh sám až tak zajímavý není, ale dle přísloví "jiný kraj..." - resp. jiný kraj a jiné knihy, které jsou pro nás českého čtenáře úplně jiné než jsme zvyklí v Čechách. Někdo má rád saké, jinému nechutná. Mně se ale příběh líbil.

17.05.2019 4 z 5

Nejsem mrtvá Nejsem mrtvá Anne Frasier (p)

Za mě výborné čtení! Zajímavá zápletka, rychlý spád. Doporučuji, moc pěkná detektivka. Přečteno za jeden den.

29.09.2018 5 z 5

Střípky ticha Střípky ticha Linda Castillo

Naprosto souhlasím s níže s Schamila. Je to naprosto skvělá knížka, je to jako drogy, běžím pro další díl. Třetí díl je stejně jako předchozí naprosto strhující a člověk chce přečíst co nejvíce, neboť je to fakt "jízda". Hlavní hrdinka v ženské postavě tomu jenom dodá na přitažlivosti a konec je naprosto jiný než člověk čeká. Vřele doporučuji.

30.05.2018 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Výborně napsané. Ze strany Daphne je popis psychopata naprosto přesný. Konec výborný, neboť každý dostal, co si zasloužil. Časem určitě stojí za znovupřečtení. Za mě 5*

16.05.2018 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

A mně se to líbilo!! Já se přidám ke kladnému hodnocení této knihy. Čtivost se knize rozhodně nedá upřít - přečteno za 1,5 dne - stále mě to nutilo číst. Za mě doporučení - 5*.

20.01.2024 5 z 5

Jedna z nás je mrtvá Jedna z nás je mrtvá Jeneva Rose

Moc mě nezajímá "kdo, kde a s kým", ale zde mě příběh bavil! Vyprávění z pohledu jednotlivých většinou hodně bohatých žen a najednou vražda. Doporučuji k přečtení 5*.

09.09.2023 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Ať je to či není podle skutečných událostí - příběh opravdu silný, velmi čtivé a vůbec mi nevadilo vyprávění příběhu z pohledu různých osob. Moje první kniha od tohoto autora, jistě nikoli poslední! Doporučuji k přečtení - 5*.

02.09.2023 5 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Půjdu proti proudu: pro mě příběh těžkopádně plynoucí. Konec jsem moc nepochopila... Strašně jsem se těšila, aby už byl konec a já mohla jít číst jinou knihu...2,5*

05.03.2022 3 z 5

Amissa: Zmizelé Amissa: Zmizelé Frank Kodiak (p)

Souhlasím s níže s Knihomolka97 - bezvadná detektivka. Autor je "svůj" - nesnaží se přiblížit severským detektivkám. Nevím, zda se mi více líbila jako vyšetřovatel Rica či Jan. Ráda doporučuji a nedočkavě vyhlížím další díl.

23.02.2022 5 z 5

Tátovy holky Tátovy holky Sarah Flint

Dočetla jsem jenom z důvodu, že nerada nedočítám knížky. Autorka má sestupnou tendenci - každá další knížka je horší a horší, nebavilo mě to, děj je málo akční a je uměle natahován. Příští knížku této autorky si již nehodlám přečíst - 2,5*.

30.01.2022 3 z 5