ivousekk ivousekk komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Opet vyborne. Styl vypraveni je svezi, ma spad, neni v nem nic nadbytecneho a presto je receno vse. Skoda jen, ze jeste nepokracuje, dost by me to zajimalo, jak probehla navsteva a vse po ni.

16.08.2020 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Musím říct, že podle nadšených komentářů a vysokých hodnoceních jsem čekala o hodně víc. A ono ne. Takové nemastné, neslané.

Čte se to dobře, ale děj plyne tak nějak pomalu, žádný zlom, žádné napětí. Ani mi to nepřišlo jako detektivka. Spíš román o hledání sama sebe, jako bonus odhalení jednoho starého tajemství a jen tak naokraj, skoro až ke konci, vražda. Ale žádné zásadní drama, zvrat. Za pár knih už si ani nebudu pamatovat, o čem to bylo.

01.09.2021 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Výborně odvyprávěný velmi drsný příběh. A sakra uvěřitelný. To mi na tom přišlo to nejlepší a současně pěkně děsivé. Máme neskutečné štěstí, že to je jen fikce a tehdy to dopadlo, jak to dopadlo.
ČRo za 1.

11.12.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Tak jak je kniha vynikající, tak příšerný je samotný příběh. Tohle by se nemělo dít, tohle by nemělo nikomu procházet...

26.05.2023 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Páni... ten příběh je úžasný. Totálně vás vtáhne, zcela pohltí a sežvýkané (v dobrém slova smyslu) vyplivne na konci. To, kolik dokázal probudit emocí se ani nedá popsat, to si musíte zažít. Vše bylo skvěle vykresleno, napětí, jak se vše bude vyvíjet a nakonec dopadne, bylo perfektně nadávkované. Jakmile jsem se začetla, tak jsem jen otáčela další a další stránky. Nic jiného mě nezajímalo. Knížku jsem přečetla za víkend a asi by to bylo i dřív, kdybych "nemusela" jít spát a dělat i jiné věci :) Rozhodně bude patřit mezi to nejlepší, co jsem kdy přečetla a vám můžu říct jen jedno, přečtěte si ji, je úžasná.

17.09.2017 5 z 5

Dokonalý zločin Dokonalý zločin Helen Fields

Vyborne, napinave, ctive. A konecne se pohnul vztah Callanach - Turnerova. I kdyz na konci to Ava zase podelala, ach jo. Tak snad v dalsim dile se to uz rozlouskne.

11.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Vynikaji. Tak skvele napsano, ze se to cte samo a jeste jsem se dozvedela tolik zajimavych veci. Parada. Doporucuji.

20.10.2020 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Nebylo to špatné. Zajímavá zápletka, děj ubíhal svižně, byla jsem zvědavá, jak to dopadne, ale...

Dialogy mi přišly divné, jak kdyby se občas bavil hluchý s blbým. Často mi to nepřišlo jako
smysluplný dialog, ale změť otázek, kdy jeden se ptá a druhý odpovídá otázkou a kolikrát ani jeden nic neví, neposlouchá, je mimo...

Postavia Mii mi přišla už docela přehnaná. Beru, že člověk může mít cit a vnímat víc věci, které ostatní přejdou bez povšimnutí, ale že by byla zas tak zázračná a nepostradatelá? Ani bych neřekla. A ten její osobní problém byl v ději až moc, vždyť to se zápletkou nijak nesouviselo.

Po nadšení z prvního dílu v Lese visí anděl jsem čekala opět bombu, ale bohužel, pro mne to bomba nebyla.

05.10.2016 3 z 5

101 minut 101 minut Štěpán Kopřiva

Naprosto vynikajici! Napinave jak ksandy, uveritelne a neskutecne silne. Po docteni nemam slov, jen slzy v ocich a stazeny zaludek.
Hasici jsou neskutecni. Ze odvadeji naprosto neuveritelnou praci jsem vedela, ale po tomto to dostalo jeste dalsi rozmer. Nosit je na rukou a platit zlatem je malo.

28.07.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Vynikající! I přes velké množství technických popisů, kterým jsem nerozuměla, jsem si příběh naplno užila. Tak nějak to k tomu patřilo a přidávalo na autentičnosti. A Rocky ? Ten neměl chybu :)

04.05.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Vynikajici! Napinave jak ksandy, skveli poldove s jeste lepsimi vtipky a komentari, neskutecny zaporak, nechutne popisy muceni ci lidskych ostatku a naprosto ujeta vrahounska rodinka. Perfektni mix pro skvely thriller. Okamzite jdu na druhy dil.

24.01.2020 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Naprosto vynikajici historicky roman! I kdyz se jedna o fikci, cast postav skutecne zila. Skvele vyliceno neskutecne odhodlani a odvaha zen za 1. svetove valky pracovat v hodne nezvykle a hlavne nedocenene roli spionek. A ze byly excelentni.
Skvelym zpusobem jsem se opet dozvedela neco z historie, o cem se kdo vi proc na skolach neuci. Za mne rozhodne palec nahoru, doporucuji!

01.02.2022 5 z 5

Jizva Jizva Danuta Chlupová

Po Sikmem kostelu dalsi pribeh z cesko-polskeho pohranici, diky kteremu jsem si rozsirila znalosti historie. Dobre napsany, skvele se cetl.

01.12.2021 4 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Kniha jako taková je dost slabá, nechopila jsem, proč je spousta věcí 2x, nejdřív jako vyprávění, pak jako post z FB.

A příběh samotný? Zvládla jsem přečíst necelou polovinu a pak to zabalila. Přečetla jsem docela dost drsných thrillerů s nechutnými scénami, ale nikdy jsem necítila takové znechucení a odpor, jako u této knihy. Na alkoholiky a jinak závislé lidi mám jasný názor, do závilosti se dostali vlastním přičiněním, nikdo z okolí jim nelil trychtýřem litry alkoholu do krku. A přesto se z nich dělají chudinky, z okolí, které je nechápe a dostatečně nepodporuje, hajzlové. Pro mě je to přesně naopak. Alkoholici jsou slaboši a zoufalci, kteří před problémy utíkají na dno lahve. A co smetou cestou je jim srdecně u pr**le. A kniha mi to jen potvrdila.

Čekám, že můj komentář nebude po chuti spoustě lidem, ale nedokážu se na tento typ lidí dívat s pochopením a plácat je po zádech, jak to skvěle nakonec zvládli. Můj obdiv mít nikdy nebudou.

24.08.2020 1 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Tak tohle bylo SUPER! Skvělé čtení od začátku až do konce. Přesně ten typ romanťáren, které můžu. Skvěle pobaví a průběžně způsobuje úsměv na tváři.

23.09.2019 5 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Tma nemá chybu. Pro mne nejlepší z vydaných dílů. Hodně se mi líbilo jiné pojetí, kdy sledujete dvě dějové linie a napjatě očekáváte, kdy se protnou. Skvěle vystavěná hra na kočku a na myš. Při představě, že se mnou někdo dělá to, co se dělo Christine, je mi fakt špatně. Celý příběh má spád, neustále vás udržuje v napětí a téměř do posledních stran čekáte, kdo je zatím vším v pozadí. A pokud jste nečetli Mráz a Kruh, nevadí. Věcí, které by navazovaly, je minimum. Tím ale neříkám, že si je nemáte přečít, určitě ano. A Tmu, tu prostě přečíst musíte! :)

15.07.2016 5 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Za mne to rozhodně není typická detektivka. Spíš rodinné drama s detektivní zápletkou, kde vražda a její vyšetřování nebylo na prvním místě - rozhodně ne ta první. Především šlo o vztahy a že byly pěkně propletené. A těch postav. Těch bylo fakt víc než dost. A některé byly vyloženě křoví, obešla bych se bez nich a té vaty okolo. A že by mne vyšetřovatel Bergman uchvátil? Vůbec. Navíc to, jak přišel na vraha, to bylo jak velká náhoda a ne výsledek důkladného vyšetřování.
Poslouchala jsem jako audioknihu.

28.04.2023 3 z 5

Café Groll Café Groll Jan Štifter

Vynikajici. Odposlechnuto na jeden zatah jako cetba na pokracovani na mujrozhlas.
Pribeh z jine doby a netradicniho prostredi nejen ze vtahne a nepusti, ale ma i prekvapivy zaver.

29.01.2023 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Dobré to bylo. Začátek měl pomalejší rozjezd, ale od zmizení Magdaleny to dostalo spád a četlo se to výborně. A jdu hned na třetí díl.

05.01.2022 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Šikmý kostel je prostě skvělý! Stejně jako jednička, i dvojka drží vysoko nasazenou laťku. A že má přes 600 stran? Ty se zaujetím přečtete a když jste na konci, chcete víc. Protože, co si budeme povídat, konec je tak useknutý, že bez pokračování to snad ani zůstat nemůže. Už aby ta trojka vyšla.

11.03.2021 5 z 5