IvikaS Online IvikaS komentáře u knih

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Další nestárnoucí kniha. Doporučuji.

20.04.2023 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Děsivě obyčejné. Kniha, kde se neděje nic a všechno.

25.08.2022 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Není důležité, jestli Igor mluvil pravdu, myslel si, že mluví pravdu nebo jestli vůbec existoval, důležité bylo, že jsem Trhlinu musela číst do dvou ráno.

06.02.2021 4 z 5

Kateřina Aragonská - Pravá královna Kateřina Aragonská - Pravá královna Alison Weir

Smekám před autorkou, která dokázala napsat napínavou a strhující knihu, přestože je jasně dané co se bude dít a jak to dopadne.

20.11.2023 5 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Tak nevím co bylo děsivější, jestli autorčina závislost na alkoholu nebo její patologické manželství.

22.01.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Část, která se odehrává v moderním městě se mi líbila o trochu méně a těšila jsem se až se zase vrátí do sklenařských měst. Jsem moc zvědavá na další díl.

14.01.2020 4 z 5

Městečko Pines Městečko Pines Blake Crouch

Tak to byla pecka, měla jsem spoustu teorií ale žádná nevysvětlovala vše. Až na konci to do sebe krásně zapadlo.

11.01.2020 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Kniha mě překvapila svojí kompleksností a hlavně silnými ženskými postavami. To jsem v knize z roku 1965 opravdu nečekala. Konec mi přišel useknutý jako by tam chyběla kapitola ale asi je to tím, že je to první díl. Rozhodně stojí za to.

21.01.2024 5 z 5

Nevědění Nevědění Milan Kundera

Geniální jako vždy.

01.01.2022 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Díky této knize jsem si sněhu, mrazu a ledu užila až dost a nemusím tudíž reptat na tuzemskou zimu. Jinak souhlasím s názorem, že příšera z ledu byla nadbytečná, úplně stačí co museli prožít chudáci námořníci. Bylo mi opravdu líto těch chlapů a při čtení jsem se třásla zimou.

17.03.2020 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Napínavé ale dost depresivní, škoda, že jsem nedostala všechny odpovědi.

07.03.2020 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

To tedy bylo něco. Jsem nadšená.

25.10.2017 5 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

Kniha názorně ukazuje, že mnoho problémů vznikne když se lidé mají příliš dobře. Jsou zdraví a bohatí a nemusí každý den ráno vstávat do práce tak co jim zbývá jiného než se babrat v nesmyslech.

03.01.2023 3 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Velké překvapení a nadšení, připomíná mi to seriál Krajní meze. Skvělé sci-fi povídky, rozhodně stojí za přečtení.

10.01.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

(SPOILER) Seznamování hlavních postav rozhodně nesplňuje moje kriteria romantiky ale spíše trestný čin. Vecpat se někomu do bytu ukrást domácího mazlíčka a pak s ním hlavní hrdinku vydírat není romantika. Joellen měla místo okukování jeho zadku radši volat policii. Tahle kniha není oddechová ale zhoubná pokud tohle prezentuje jako začátek vztahu, tohle má naopak veškeré vztahy rychle ukončit. Po téhle kriminální třetině to začne být standardní romantika s extrémně zamindrákovanou hlavní hrdinkou která by spíš než nového chlapa potřebovala psychoterapii.

09.01.2022 1 z 5

Meta Meta Pavel Bareš

Ten konec naprosto odpovídal českým poměrům, jinak mě kniha trochu zklamala asi jsem měla přliš vysoká očekávání.

13.09.2021 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Byla to jedna velká deprese.

14.04.2021 4 z 5

Žár a led Žár a led Simona Ahrnstedt

Mám ráda když mě kniha inspiruje a tady jsem dostala jsem chuť vyrazit za polární kruh, podívat se na polární záři.

26.10.2019 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Skvělé, výborná kniha napsaná s velkým citem pro lidskou povahu. Jsem ráda, že i u nás na malém českém rybníčku máme tak dobré spisovatele.

04.10.2018 5 z 5