iveetka iveetka komentáře u knih

Zátiší Zátiší Louise Penny

Jedno velké zklamání. Kniha se vlekla a do čtení jsem se opravdu nutila. Knižní postavy a zápletka byly nezáživné.. Dám autorce ještě šanci a zkusím druhý díl.

27.09.2019 2 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Ano, jsou tam opět věci (situace), které jsou lehce přitažené za vlasy, ale co? Je to Minier a mě celá kniha zase bavila. Kniha se mi dobře četla a celkově z ní nepociťuji žádné zklamání ba naopak. Další pokračování s Martinem mě osobně nezklamalo a těším se na další. :)

08.07.2019 4 z 5

Zlomené duše Zlomené duše Simone St. James

Příběh se mi moc líbil. Ponura atmosféra, postavy, zapletka a rozuzlení - supr! Určitě stojí za přečtení.

24.01.2019 4 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Za mě nejlepší kniha z celé série. Příběh me hodně bavil, tím pádem jsem knihu přímo zhltla. Max a Nina mi budou chybět.

21.01.2019 5 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

O chlup lepší než první díl. Čtivá kniha to je, ale nijak mě osudy hlavních hrdinů nedojímají ani nezasahují. Nemám ze čtení žádný prožitek. Dle mě jsou vztahy mezi osobami popsány, tak stroze již od prvního dílu, že čtenář nepociťuje u čtení o "Marii a Paulovi" prakticky vůbec nic.

17.12.2018 3 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Nic, co úplně zklame a otráví. Každopádně mě se kniha dobře četla jenom mě zklamalo, že sem vůbec neprožívala vztah Paula a Marie. Jejich vztah byl napsaný strašně stroze. Najednou se milovali, ač tomu nepředcházely žádné situace, ze kterých bych to jako čtenářka měla pochopit. Určitě si ještě přečtu další díl, ale né hned. :)

24.10.2018 3 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Bomba! Kniha mě fakt bavila. Po dlouhé době jsem zabrousila do světa "pohádek". Za mě supr a jdu rovnou na druhý díl. :)

07.08.2018 4 z 5

Křik Křik Nicolas Beuglet

Waaau. Čtivé od začátku až do konce. Nemám vůbec co vytknout. Téma o existenci nesmrtelnosti duše mě nadchlo. Pět hvězdiček dávám úplně zřídka, ale tahle kniha si je v mém seznamu knih zatím přečtených zcela zaslouží.

25.06.2018 5 z 5

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Kniha, která mě donutila přemýšlet. Téma mě bavilo a závěr i přestože jsem ho takto očekávala se mi líbil. Kniha mě extra nenadchla, ale ani neotrávila.

20.06.2018 3 z 5

Alyin dům Alyin dům Leila Meacham

Hezké, nenáročné, oddechové čtení. :)

09.05.2018 4 z 5

Uchopit sen Uchopit sen Beatrice Colin

Historické romány mám opravdu moc ráda, tento ovšem dle mého názoru a srovnání s jinými mnou přečtenými romány nebyl úplně povedený. Osudy dvou hlavních hrdinů mě nebavili, ale doufala jsem, že konec knihy mě aspoň mile překvapí. Bohužel ani to se nestalo. Závěr příběhu byl zbytečně moc rychle zakončený.

27.03.2018 2 z 5

Vdova Vdova Fiona Barton

Knížka mě nijak nenadchla a nijak mě nešokoval ani konec. Od půlky knížky jsem si už konec nějak takto představovala. Ztráta času to až taková nebyla, ale ke knížce se už nevrátím.

05.02.2018 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Musím souhlasit s ostatními. Opravdu orientace v postavách pro mne byla z počátku problém. Nicméně kniha pro mne byla čtivá a konec se mi na konec líbil :D :D

20.11.2017 4 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Knížku jsem si koupila na základě kladných recenzí. Nicméně příběh zajímavý, ale pro mě nezáživný. Konec mě aspoň mile překvapil tím, že nebyl pozitivní a proto jsem uronila i slzu a zapomněla na útrapy celého předchozího čtení.

17.10.2017 3 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Úžasný příběh a překvapující konec!! Doporučuji. Za mě 5 hvězdiček :)

17.10.2017 5 z 5

Mám nad tebou moc Mám nad tebou moc Teresa Driscoll

Příběh zajímavý stejně jako závěr knihy. Nicméně na můj vkus to bylo napsané příliš kombinovaně z čehož jsem měla utahaný dojem. Nejsem z knihy ani zklamaná ani nadšená.

26.07.2019 3 z 5

Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy Jíme zdravě ve městě i na venkově – Příběhy kuchařů, jako jste vy kolektiv autorů

Opět skvělá kniha, plná výborných a rychlých receptů :)

13.12.2018 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Opravdu zajímavá kritika některých čtenářů viz dole, ale i přesto 4-5 hvězdiček? Nechápu.... Kniha se mi líbila, ač jsem od ní mnoho neočekávala vzhledem k velké kritice níže. Nicméně, ano jsou tam věci, které jsou až přehnané, ale co? Překvapení to pro mě u Miniera není. Kniha je rozhodně čtivá a líbila se mi. Další pokračování s Martinem mě osobně nezklamalo.

10.09.2018 4 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Žádný výbuch to teda nebyl a do čtení jsem se ke konci musela dost nutit. Druhý díl mě bohužel na rozdíl od prvního nebavil a ani závěr knihy mě nenadchnul.

28.08.2018 3 z 5

Rubínový pokoj Rubínový pokoj Pauline Peters (p)

Žánr knihy román? Podle mě je to detektivka. Musím souhlasit s hodnocením essidaven ohledně zkratek u oslovení. Kniha mě cca do 60té strany úplně nebavila, ale potom se děj už celkem obstojně rozvinul. Kdyby kniha nebyla z minulosti a tak čtivě psaná, asi bych po ní ani nesáhla. Pokračování si nechám asi ujít. Nicméně nakonec mě kniha úplně nezklamala.

12.02.2018 3 z 5