ivca79 ivca79 komentáře u knih

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem si jí dala do výzvy, jinak bych to s ní dávno vzdala. Díky tomu, že jsem se dostala až na konec mi přijde, že jediná postava, která stojí za čas, je Hareton, který se "navzdory osudu" nechová jako bezcharakterní hajzlík nebo nafrněná pipina (kterých je plná knížka).
Kniha je jen o tom, jak jsou k sobě všichni jen hnusní a každé zlo přináší další zlo, celé je to umocněné tím, že "rodinný příběh" na potkání vypráví drbna, kterou rodina celou dobu zaměstnává a očekávala bych od ní nějakou loajalitu.

25.09.2018 3 z 5

Malá vánoční povídka Malá vánoční povídka Ludvík Aškenazy

Nejlepší vánoční pohádka co jsem četla :)

20.08.2018 5 z 5

Kladenské pohádky Kladenské pohádky Luděk Švorc

Děti to bavilo a mě to nevadilo číst znovu.

20.08.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Podle všeobecně vysokého hodnocení jsem měla z knížky hrůzu, že to bude pěkná blbost. Nakonec to byl dojemný příběh.

Faja Faja Petra Stehlíková

Co napsat - nemůžu se dočkat třetího dílu! Hlavně díky konci, ale i celému příběhu. Hrozně mě zajímají už věci nakousnuté v prvním díle, na které nemám odpověď.... pátrala jsem kdy bude další díl a od autorky jsem se dočetla, že budou celkem ještě 3, takže napnutá jak kšandy budu ještě pár let :)

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Na knížku jsem narazila náhodou, když jsem byla v polovině, tak sem muže upozornila, že ho to bude bavit... a on mi oznámil, že už jí má přečtenou a že sem mu jí doporučila já.
No, já to nebyla, takže je dobře, že jsem četla jen půjčenou a nemáme jí koupenou 2x a taky už jsem měla nachystaný druhý díl, než jsem se dočetla na konec.

Zůstaň Zůstaň Elle Kennedy

Příjemná oddychovka

18.06.2018 4 z 5

Mourek kocourek z Brna Mourek kocourek z Brna Zuzana Kolariková

Přečteno v rámci čtenářské výzvy.
škoda, že mám koupenou eknihu v pdf a ne papírovou, protože je to převážně obrázková knížka, která by děti určitě nadchla - krátký příběh a obrázek. Ideání pro začínajícího čtenáře, jen ten formát je nepraktický.

17.06.2018

Rum s příchutí Coca Coly Rum s příchutí Coca Coly Olga Provazníková

Přečteno v rámci čtenářské výzvy. Moc knižních hrdinek Ivet není, takže jsem se musela spokojit s touto knihou.

Nevím, jestli to nazvat knihou, nebo spíš opisem deníku PředČtvrtStoletímČtrnáctiletéSlečny (usuzuji podle BH 92010, modré řasenky a roztrhaných kalhot a džínové a kožené bundy) , do které byla vepsaná jedna "dramatická zápletka", která byla naprosto neadekvátně vyřešena (asi jako by si jí ta slečna už v těch 14ti vymyslela a zapsala si jí). Mám ráda knížky s příběhem, kde se člověk dozví, co se stalo, proč se to stalo a jaké to má důsledky nebo jak tomu předejít, což mi tady úplně chybělo. Tady se nic zásadního nestalo a u těch prkotin ani není napsáno co k tomu vedlo, nebo vyvozené důsledky... prostě nic.

Spoiler:
Pokud by mi přišlo domu dítě s tím, že se zapletlo do pašování falešných bankovek, rozhodně nad tím jen nemávnu rukou a nejdu dítě odhlásit ze střední školy s tím, že mu najdu jinou, ale jdu na policii. To, že jí to její 14-ti leté spolužačky před ředitelnou rozmluví a chlapec, který jí do toho zatáhl a následně jí vyhrožoval vše vyřeší omluvou a následně s ním začne chodit kamarádka - na tohle už jsem značně stará, ani před těmi 25 lety, kdy mi bylo 14, by mě to nenapadlo a rozhodně bych nechtěla, aby tohle moje dítě četlo a získalo tím zkreslený pohled na svět. Vždycky mi vstávají vlasy hrůzou z "amerických" YA knížek, toto je podobně děsivé, jen v českých reáliích.

17.06.2018 1 z 5

Po zemi bloudím dál Po zemi bloudím dál Rae Carson

Trochu jsem měla strach, že to bude blbost.... ale nakonec se to změnilo na příjemný příběh z doby zlaté horečky.

25.05.2018 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Knihu mi kdysi doporučila kamarádka, ale bohužel jsem jí nesehnala v elektronické podobě. Koncem roku jsem ji koupila papírovou a už několikrát vzala na víkend, nebo na cestu do práce, ale nikdy na ní nepřišla vhodná chvíle.
Otevřela jsem jí včera v poledne cestou z práce a dočetla večer v deset. Chtěla jsem si odložit konec na druhý den, ale nakonec mi to nedalo. Krásný příběh o kamarádství, sourozeneckých vztazích....

24.05.2018 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Koupila jsem SK verzi, protože vyšla dřív. Líbilo se mi proložení "dopisy", díky kterým jsme se dozvěděla, proč se Jazz chová tak jak se chová a na co vlastně šetří. U A. Weira mě baví i ty "technické" věci, kdy vysvětluje proč to funguje tak, jak to funguje.
Každopádně se těším na audioknihu - pokud bude stejně dobrá jako Marťan, tak musím mít i tu, protože tu už mám poslechnutou snad 10x - na cestu do práce super.

05.05.2018 5 z 5

Mezi krásou a ošklivostí Mezi krásou a ošklivostí Bryn Greenwood

Netradiční love story. Díky pohledům z různých stran se vlastně člověk nakonec dozvěděl všechno, co ho během čtení zajímalo. A klidně by se i něco takového mohlo stát.

21.03.2018 4 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Vtipná oddechovka

09.03.2018 4 z 5

Píseň zimy Píseň zimy S. Jae-Jones

Knížka byla jednoznačně zvláštní. Dost mi vadila ta dvojjazyčnost - chápu, že kniha byla napsaná anglicky, ale hlavní hrdinka byla přeci z Bavorska, takže by celá kniha měla být v jednom jazyce a ne část česky(původně asi anglicky) a pak najednou volání Mutti, Mutti - podle mě by se víc hodilo Maminko, maminko.Stejně tak psát 2x Král duchů jednou cz/en a podruhé de ....
Asi spoiler:
Celá kniha byla zvláštní a dočetla jsem jí jen proto, že mě zajímalo, jak to dopadne. Na můj vkus byl konec nedotažený a zbytečně otevřený, jako by si autorka záměrně nechala prostor pro další díl.

07.03.2018 3 z 5

Anna ze Zeleného domu Anna ze Zeleného domu Lucy Maud Montgomery

Škoda, že jsem na knížku nenarazila už jako dítě. Přečteno v rámci čtenářské výzvy -
ve spoustě knih je zmiňovaná.

12.02.2018 5 z 5

Kaziměsti Kaziměsti Martin Bečan

Myšlenka zajímavá, některé části čtivější, než jiné... jen už si na podobné knihy přijdu trochu stará. Tento styl studentského života tak nějak byl vždycky moje chápání, takže mi hlavní hrdinové až tak blízký nebyli.

07.02.2018 4 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Nebyla to knížka, od které bych se nemohla odtrhnout, takže jsem jí nepřečetla na jeden zátah. Líbí se mi střídání pohledů jedné a druhé. A myslím že i ten téměř otevřený konec byl přesně to, co se do knížky hodilo.

23.01.2018 4 z 5

Ztraceni v čase Ztraceni v čase Petra Braunová

Koupila jsem jí dětem, ale nejprve jsem si jí přečtla sama. Na dětskou knížku mě vážně vtáhla do děje a měla jsem co dělat se odtrhnout, ale děti si na ní budou muset počkat. Myslím, že šestiletý je na ní ještě moc malý.
Pro větší děti si myslím, že bude super.

20.12.2017 5 z 5

Devět dní Devět dní Zuzana Strachotová

Přečteno za dva dny. Co dodat. Vidím označení série, takže doufám, že se brzy objeví pokračování.

20.12.2017 5 z 5