ivakola ivakola komentáře u knih

Klíč k Rebece Klíč k Rebece Ken Follett

Knížka se mi docela líbila, ale autor má lepší knihy. Přečetla jsem ji na základě čtenářské výzvy a vracet se k ní již nebudu. Nějak mi nesedl ten špionážní thriller.

28.07.2017 3 z 5

Chladný popel Chladný popel Simon Beckett

Docela dobrá detektivka.

08.07.2017 3 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Dobré čtení, taková oddechovka. Nicméně autorka má i lepší knihy, ráda si od ní zase nějakou přečtu.

22.06.2017 3 z 5

Muž v zástěře Muž v zástěře Achille Gregor

Ještě u žádné kuchařky jsem se takto nepobavila. Dostala jsem z knihy nejen zajímavé recepty, rady,ale hlavně kopu dobrého a vlídného humoru. Určitě se k ní budu vracet a teď nemyslím na jídlo, ale na dobrou náladu a vykouzlený úsměv.

18.06.2017 5 z 5

Tilly Trotterová Tilly Trotterová Catherine Cookson

Ráda si občas přečtu takovou láskyplnou knihu. Chci se u ní odreagovat, odpočinout si a zasnít se. Autorka Tilly mě dala vše co jsem od této knihy čekala a to vrchovatě. Opravdu moc pěkná knížka a čte se velmi snadno a nechce se vám přestat.

03.06.2017 5 z 5

Vzdálené vrcholky hor 1 Vzdálené vrcholky hor 1 Mary Margaret Kaye

Měla jsem docela práci tudle knížku i její druhý díl přečíst. Je to ale klasika, která si zaslouží vydržet až do konce. Jen nevím jestli se k ní ještě vrátím.

01.06.2017 3 z 5

Kdo seje vítr Kdo seje vítr Nele Neuhaus

Mám ráda tuto autorku, knihy od ní se moc dobře čtou, ale je třeba vydržet pár prvních stránek, než příběh nabere na síle a než se čtenář trochu zorientuje v postavách a prostředí.

01.06.2017 4 z 5

Hotel na rohu hořkosti a štěstí Hotel na rohu hořkosti a štěstí Jamie Ford

Na této knize je dost jasně vidět jak dobré knihy mohou být v antikvariátech. Krásný a milý příběh dvou mladých lidí, dětí, které k sobě našly cestu i přes tu nepříznivou dobu ve které žily a
i přes rozdílné společenské zařazení a národnost. Moc pěkné.

03.05.2017 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak tuhle knihu by si měl v dnešní uspěchané době povinně přečíst každý. Je to knížka která Vás pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a zamyslet se nad životem který vedete. Je to opravdu to pravé co ve svém životě chci ? Jak je možné mít rád svoje blízké ,žít pro ně, pro jejich klady, ale i chyby, nedávat jim to všechno přehnaně najevo a nežádat nic na oplátku. Takový je OVE a já jsem letos ještě tak dobrou a laskavou knihu nečetla, fakt nepřeháním !!!.

05.04.2017 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Já jsem moc spokojená. Knížka je od začátku až do konce velmi čtivá, postavy příběhu jsou vesměs sympatické a Trent tedy nemá chybu. Obdivuji na spisovatelce, že dokázala skloubit detektiku s osobním příběhem jednotlivých postav. Moc povedené čtení a určitě ne poslední knížka od této autorky.

01.03.2017 5 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Jsem z knížky nadšená. Záčátek tak trochu jako masakr motorovou pilou, ale pokračování knížky, nádhera. Hlavní hrdinka, hodně rozporuplná postava a její milovaný? Je to blázen anebo šťastlivec?? Přijďte si na to sami. Za mě jasných pět hvězd.

29.01.2017 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Bylo to dobré, bavilo mě, že autor v knize rozebral víc soudních případů. Bylo to takové lehké čtení a místy úsměvné. Prima oddychovka.

09.01.2017 4 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Já prostě nemám slov. Knížka mi ještě dlouho bude ležet v mysli. Tak lehké a čtivé psaní o tak nelehké době v tak komplikované zemi jako je Afgánistán. Již jsem od autora četla Tisíce planoucích sluncí a tehdy jsem si myslela : no to se tedy autorovi povedlo, ale nyní se jen pouze potvrzuje jak vynikající je autor těchto knih jako spisovatel. Pokud někdo takto píše, musí to být i moc dobrý člověk. No prostě, geniální.

24.11.2016 5 z 5

Jiskra v popelu Jiskra v popelu Sabaa Tahir

Mě se knížka zase až tak nelíbila, ale to je opravdu jen můj problém. Kdyby jsem po ní sáhla tak před 20 lety byla bych nadšená a nedala ji z ruky, hýčkala bych si ji jako poklad a v mojí knihovně by byla na prvním místě. Jsem na ni asi už moc stará, je to knížka pro mladší generaci a hrozně moc mi připomínala i sérii Hunger Games a to taky nebylo nic pro mě, nedokážu to tedy až tak ocenit. Do čtení jsem se nutila.

31.10.2016 3 z 5

Smrtící odkaz Smrtící odkaz Monika Maratová

Já jsem moc od této knížky nečekala, ale mile mě autorka překvapila. Hlavní hrdina je opravdu velký klaďas a zločinci jsou předem zatraceni. Dobře se to četlo, děj plynul jako na drátkách, žádná hluchá místa.

14.09.2016 4 z 5

Tauranga, můj osud Tauranga, můj osud Anne Laureen

Velice pěkná knížka s čtivým příběhem. Potěšila mě na srdci, díky ní jsem na chvíli vypadla z toho hektického života a všech těch starostí který má asi každý z nás.

09.09.2016 5 z 5

Andělská tvář 2 Andělská tvář 2 Hana Marie Körnerová (p)

Knížky od této autorky se vůbec dobře čtou. Jsou takové roztomilé, nenáročné a člověk si u nich odpočine. Mě se moc líbila zfilmovaná jednička a proto jsem sáhla i po tomto druhém díle. Dalo se předpokládat jak to všechno dopadne,ale tím nic nestratila knížka a příběh na svém kouzle.

11.08.2016 5 z 5

Láska na zavolanou Láska na zavolanou Madeleine Wickham

Já jsem se skvěle bavila u této knížky. Koutky mi cukaly i ve vlaku kde jsem ji skoro celou přečetla.Ideální odpočinková knížka, navíc od začátku do konce úsměvná. Velmi ráda čtu knížky této autorky. Je překvapivé, co se dá napsat o jednom zahozeném mobilu a co z toho vznikne za příběh.

30.07.2016 5 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

Já jsem se docela pobavila. Moc jsem od této knihy nečekala a tak možná proto. Bylo to takové milé, úsměvné počteníčko. Asi tak, když chcete relaxovat a moc u toho neškvařit mozkové závity. Vlastně si myslím, že proto autor tuto knížku napsal. Rozhodně tímto dílkem nechtěl oslovit náročné čtenáře a bestseller to taky být neměl.

15.07.2016 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Já jsem z příběhu nadšená. Tak vážné téma o odvaze a trpkém životě afgánských žen a tak dobře napsané, s takovou lehkostí a žádné velké popisovaní a předojemné situace. Opět další kniha o které musí člověk přemýšlet .Měl by si ji přečíst každý kdo je se svým životem nespokojený a neustále žehrá nad svým postavením ve společnosti, nad nepořádkem ve státě nad svým manželským životem a já nevím už nad čím....Vřele a bez výhrad doporučuji.

10.07.2016 5 z 5