Tauranga, můj osud přehled

Tauranga, můj osud https://www.databazeknih.cz/img/books/74_/74081/tauranga-muj-osud-74081.jpg 4 25 25

Mladá Ricarda Bernsdorfová uprchne před sňatkem z donucení na Nový Zéland, kde se navzdory všem překážkám prosadí jako lékařka, což by v Prusku konce 19. století nebylo možné. Kvůli svým schopnostem se však hluboce znelíbí kolegovi z Taurangy, který se ji snaží ze všech sil odstranit. Ricarda sice přežije útok na svou osobu, bez pomoci maorské léčitelky a odvážného farmáře by však byla beznadějně ztracená...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sterne über Tauranga , 2009

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tauranga, můj osud. Přihlašte se a napište ho.

nicolettkaa
05.03.2021

Tohle není žánr, který bych normálně četla, proto nehodnotím, ale zaujalo mě, že se příběh odehrává na Novém Zélandu. Přestože od půlky knihy víte, jak se děj bude vyvíjet a očekáváte červenou knihovnu, musím říct, že se mé přesvědčení o přeslazenosti nekonala, což mě potěšilo. Přesto mě první část knihy bavila více (ještě v Německu). Ženy to tehdy opravdu neměly jednoduché. Také bych ocenila více informací o tradicích a životě Maurů (ale chápu, že o tom kniha primárně být neměla).

AndreaP.
02.07.2020 5 z 5

Příběh mladé lékařky, která se rozhodne vzepřít se zažitým tradicím konce 19.století, a jako žena je odhodlaná jít za svým snem přes všechny překážky. Kniha se mi moc líbila, a navíc je příběh zasazen do nádherné oblasti Nového Zélandu.

helenkan
01.06.2017 5 z 5

Moc pěkné čtení. Hezký příběh.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tauranga, můj osud v seznamech

Nový Zéland romance

Anne Laureen