ivakola ivakola komentáře u knih

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Jsem moc ráda že jsem si tuto knížku přečetla a že se tedy četla...Nešla odložit. Příběh Clary je velmi smutný, ale v minulosti se toto ,, neposlušným" dívkám a ženám opravdu stávalo. Již více literatury jsem o tom přečetla. Navíc zde to autorka podává jednoduše, přímo, bez zbytečného másla okolo. Romantika do příběhu samozřezmě krásně zapadla a knížku udělala o to čtivější. Nelze dát méně než plný počet bodů...

27.01.2022 5 z 5

Nalezení Nalezení Jiří Březina

Dlouho jsem českou detektivku nečetla a o to bylo silnejsi moje prekvapeni z knizky.
Libila se mi . Je ctiva a napínava. Moc ocenuji prolinani casovych linek, které jsou v knize rozlišeny jinym druhém pisma. Bylo to fajn čtení.

27.07.2023 4 z 5

Andělin popel Andělin popel Frank McCourt

Tak tohle bylo opravdu nádherné. Tak krásně napsaný příběh irského chlapce, tak smutný a zároveň veselý. Autor opravdu vystihnul nádherným způsobem obě strany mince Frankova, vlastně svého dětství. Bylo mi moc líto jeho sourozenců. V hlavě se mi pořád ozývají dvě slova - Voda s cukrem...

25.03.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Moje první kniha od tohoto autora a byla to pecka. Jedním slovem, je to hnus. Ale takový, že nedokážete přestat číst a musíte a musíte pořád obracet stránky. Proto tedy pět hvězdiček, ale asi mi bude trvat delší dobu než si od pana Cartera zase něco přečtu, jestli tedy vůbec. Přeci jen očekávám od knížky kterou čtu něco úplně jiného...Ale opravdu to bylo dobré a pro čtenáře thrillerů mohu jen a jen doporučit.

02.01.2020 5 z 5

Genesis Genesis Karin Slaughter

Já jsem moc spokojená. Knížka je od začátku až do konce velmi čtivá, postavy příběhu jsou vesměs sympatické a Trent tedy nemá chybu. Obdivuji na spisovatelce, že dokázala skloubit detektiku s osobním příběhem jednotlivých postav. Moc povedené čtení a určitě ne poslední knížka od této autorky.

01.03.2017 5 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Skvělá kniha. Začátek je pozvolný a čtenář musí hodně dávat pozor aby se nestratil v myšlenkách staré paní. S více načtenými stránkami pak však už nechcete knížku odložit. Děj je skvěle vystavěn a závěr knihy famózní. Vlastně celou knížku jste v napětí či si babička vymýšlí a nebo je to ta otřesná pravda. Uvědomila jsem si jak křehká je ta naše lidská duše a jaké velké následky může mít něco špatného co se nám někdy přihodí.

17.05.2019 5 z 5

Jasno lepo podstín zhyna Jasno lepo podstín zhyna Sara Baume

Autorčina prvotina? To tedy klobouk dolů. Krásný příběh přátelství stárnoucího muže a jeho čtyřnohého kamaráda. Je nádherné jak se oba potřebují a rozumějí si. Těch krásných slov a myšlenek. Jen jsem tu knihu musela číst po kratších úsecích, chvílemi mě to krasořečení unavovalo.

01.11.2018 4 z 5

Hříšnice Hříšnice Tess Gerritsen

Skvělá knížka, která mě opravdu bavila a čtení jsem si užila.Náměty knížek této autorky jsou hodně zajímavé. Jak už ty současné nebo ty popisující minulost na všech je znát, že autorka je lékařka. Paní Gerritsenová se pomalu ale jistě stává mojí oblíbenou spisovatelkou.

27.08.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tak tuhle knihu by si měl v dnešní uspěchané době povinně přečíst každý. Je to knížka která Vás pohladí po duši, donutí Vás zpomalit a zamyslet se nad životem který vedete. Je to opravdu to pravé co ve svém životě chci ? Jak je možné mít rád svoje blízké ,žít pro ně, pro jejich klady, ale i chyby, nedávat jim to všechno přehnaně najevo a nežádat nic na oplátku. Takový je OVE a já jsem letos ještě tak dobrou a laskavou knihu nečetla, fakt nepřeháním !!!.

05.04.2017 5 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Já jsem z příběhu nadšená. Tak vážné téma o odvaze a trpkém životě afgánských žen a tak dobře napsané, s takovou lehkostí a žádné velké popisovaní a předojemné situace. Opět další kniha o které musí člověk přemýšlet .Měl by si ji přečíst každý kdo je se svým životem nespokojený a neustále žehrá nad svým postavením ve společnosti, nad nepořádkem ve státě nad svým manželským životem a já nevím už nad čím....Vřele a bez výhrad doporučuji.

10.07.2016 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm Tess Gerritsen

Velice čtivá knížka. Jak už jsem dříve uvedla knížky od Tessy mě vždy mile překvapí a ani Hra s ohněm není vyjímkou. Opravdu dobře napsané.

05.04.2019 5 z 5

Zmizelí Zmizelí Colin Falconer (p)

Vynikající příběh. Děj se odvíjí v Argentině za doby kdy v zemi vše řídí Perón a jeho noshledi. Nikdo si nemůže být jistý životem a lidé žijí v neustálem strachu o svůj život a o život svých nejbližších. Zde také započne příběh dvou sester dvojčat Gabriely a Simone. Je to příběh o bolesti, strachu, utrpení a konečně i odpuštění. Pomsta je dokonána.

19.09.2018 5 z 5

Uteč rychle a vrať se pozdě Uteč rychle a vrať se pozdě Fred Vargas (p)

Již od mládí mám ráda francouzské detektivky. V televizi se na ně ráda podívám. Tato knížka se svým příběhem je naprosto stejná. Je to takové pohodové čtení, nikdo nikam nespěchá a přesto se pořád něco děje. Postavy jsou zde dobře vykresleny a čtenář se s nimi napřed důkladně seznámí. Určitě si ještě od autorky přečtu další knížky.

21.04.2021 5 z 5

Lazarovy ženy Lazarovy ženy Marina Lvovna Stěpnova

Není to jen příběh nadaného muže ,,Ruska". Ten kdo čte opravdu pečlivě a přemýšlí nad tím co čte, najde v knížce daleko víc. Uvědomila jsem si jak důležitý je vztah rodiče a dětí. Jak nás tohle může poznamenat na celý život. Bylo to otřesné zjištění, tedy pro mne. Hluboká kniha, krásně napsaná, tak dlouho jsem si žádnou knížku tak neužívala. A to jsem myslela, že ji přečtu jen kvůli čtenářské výzvě.

19.03.2019 5 z 5

Ruiny Ruiny Scott Smith

Jsem hodně překvapená, bylo to dobré, hodně dobré. Pěkně vystavěný příběh. Napětí začíná pěkně pozvolna a s každou přečtenou stránkou nabývá na síle. Je pozoruhodné jaký drastický příběh vzešel z nápadu mluvících lián, zeleného pahorku a prázdnin několika mladých lidí.

23.04.2018 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Bylo to dobré, bavilo mě, že autor v knize rozebral víc soudních případů. Bylo to takové lehké čtení a místy úsměvné. Prima oddychovka.

09.01.2017 4 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Mám ráda tento typ knih. Nejenže se dobře čtou, mají příběh, spád, zamilované dvojice ale dozvíte se v nich i spoustu jiných informací. Mě se toto čtení moc líbilo díky příběhu zasazeného do doby osídlování Austrálie, popisování zvyklostí místních obyvatel a popisu země, která se pro mnohé stala novým domovem, když ta jejich je zavrhla pro jejich ideály a touhy.

15.09.2015 5 z 5

Čajová dívka z Kolibříkové ulice Čajová dívka z Kolibříkové ulice Lisa See

Knížka se mi moc líbila. Hodně jsem se dozvěděla o pěstování čaje, jeho přípravách a jak je opravdu dobrý čaj oceňován ve světě. Příběh Li-jen a její dcery a matky je jen třešnička na dost dobrém dortu.

14.12.2023 5 z 5

Jsou knihy, které přečtu a už si na ně nevzpomenu. Toto bude ale jiný případ. Není to jen knížka o cestě stárnoucího muže za dávnou kamarádkou. Při čtení jsem si bolestivě uvědomila jak jsme v dnešní době lhostejní k lidem okolo a co je nejhorší někdy i ke svým nejbližším. Zastavme se a přemýšlejme. Naslouchejme a mluvme o problémech, nepřehlížejme problémy svých blízkých, budeme spokojenější a šťastnější.

03.10.2018 5 z 5

Mramor a plátno Mramor a plátno Stephanie Storey

Věčné spory a rivalita mezi umělci. To bylo, je a bude. Této knížce to ale vůbec neuškodilo, je na ní vystavěn celý příběh a je skutečně dobrý. Na jedné straně Leonardova Mona Lisa a na druhé David od Buonarrotiho. Autorka si historická fakta trošku pozměnila, jak sama přiznává, ale zde to nebylo vůbec na škodu, jen to spestřilo už tak dobré vyprávění.

10.05.2018 5 z 5