ivakola ivakola komentáře u knih

Intenzita Intenzita Dean Koontz

Skvělá kniha, četla jsem ji se zatajeným dechem od začátku až do konce. Autor je opravdu mistrem svého řemesla. Rozhodně to není moje poslední kniha přečtená od tohoto autora.

28.06.2016 5 z 5

I když se směju, musím plakat I když se směju, musím plakat Johannes Mario Simmel

Naprosto souhlasím s komentářem níže. I mě hodně připomínala Stoletého staříka a jelikož ten nemá chybu tak i příběh Míši je velice čtivý. Opravdu jsem se pobavila a místy se i smála. Knižka mi na nějaký čas zase spravila náladu a prosvětlila jinak všední dny. Díky i za zopakování historie po sjednocení Německa.

15.06.2016 5 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Kniha na mě opravdu silně zapůsobila. Život v zajateckém táboře byl těžký, spousta zajatců přežila díky kamarádům a díky Královi. To byl člověk který dokázal navzdory situaci a prostředí vždy vyčnívat z řady. Je pozoruhodné jak mohou naše zásady a životní předsevzetí vzít za své když se člověk snaží jen přežít. Opravdu pozoruhodná knižka, ještě dlouho mi bude ležet v hlavě než ji vstřebám.

26.04.2016 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Tak jsem to konečně přelouskala. Dalo se to nakonec přečíst místy mě to i bavilo díky humorným pasážím. Hlavně jsem chtěla vědět zda to Mark nakonec zvládne když už mě na chvíli nakazil tou svojí nezlomnou pílí a pozitivním myšlením.

29.03.2016 3 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Já jsem tutu knihu nepojala jako nějakou romantiku, ale spíše jako velký příběh dvou kamarádů, kteří se jen tak náhodou potkali a pomohli jeden druhému v nestalé životní situaci. Kniha ve mě nechala velký dojem, ještě nějakou chvíli na ní budu vzpomínat a vždy když uvidím ve své blízkosti nějakého podobně postiženého člověka nebudu na něj jen tak civět, ale vždy si vzpomenu na Willa a na jeho příběh.

23.03.2016 5 z 5

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Kniha se mi moc líbila. Je to neobyčejný příběh o obyčejných lidech kteří se rozhodli od základů změnit svůj život. Ta velká víra v lepší život a tak velké sklamání.Je to opravdu velký příběh života jedné rodiny hodný pera spisovatele Steinbecka.

23.01.2016 5 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

Všechny díly se mi moc pěkně četly. Příběh kata je zde popisován od jeho nejútlejšího mládí až po jeho nejslavnější období kdy působil jako pražský kat. Pěkně jsem si doplnila mezery v historii našeho národa a vůbec mi nevadil jazyk jakým byly všechny díly psány. Po pár stránkách čtení si ten rozdíl vůbec neuvědomujete.

21.01.2016 5 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná knížka. Četla se úplně sama a škoda že jsem ji zhtla poměrně hodně rychle.Určitě není moje poslední od této autorky,

21.11.2015 5 z 5

Ostrov Duma Key Ostrov Duma Key Stephen King

Ze začátku se příběh rozbíhá tak nějak pomalu,ale působivě a pěkně se čte.Kdybych nevěděla že to napsal mistr King asi bych považovala tutu knihu za dobrý román, ale to se dá říct jen o začátku knihy. Kdo pokračuje je odměněn.Se stále více načtenými stránkami zde máme strhující čtení které vás nepustí a musíte číst a číst. Postavy mě neuvěřitelně bavily, hlavně Wireman. Konec knihy je přímo famózní,mistrovská práce hodná pana Kinga. A jako bonus ty nezaponenutelné citáty,které se Vám vryjí pod kůži.

10.11.2015 5 z 5

Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Nesmrtelný život Henrietty Lacksové Rebecca Skloot

Opravdu zajímavé čtení. Já jsem čekala trochu více těch odbornějších věcí ohledně výzkumů buněk a více informací o životě Henrietty a proto mi zde vadily ty věčné tahanice pozůstalých o peníze po Henriettě.Mám takový pocit, že možná ona sama by to tak nechtěla. Těžko říct...

06.11.2015 4 z 5

Stále nezvěstná Stále nezvěstná Chevy Stevens (p)

Mě se kniha nelíbila.Nápad nebyl špatný,ale zpracování tedy nic moc. Na můj vkus moc psychologie, popisování nezajímavého a napětí skoro nula.

06.11.2015 1 z 5

Zeměpisná šířka nula Zeměpisná šířka nula Windsor Chorlton

Moc dobrá kniha. Doposud si pamatuji jak je z této knihy cítit ty rozporuplné myšlenky trosečníků. Je až překvapivé jak se v knize ukážou pravé povahy přeživších lidí když se setkají v tváří v tvář se zkutečností, že jsou uvězněni na sice moc krásném ale zapomenutém ostrově.

Vládkyně koření Vládkyně koření Chitra Banerjee Divakaruni

Já jsem byla zklamaná. Nedokázala jsem se vůbec začíst do příběhu. Dočetla jsem jen s přesvědčením že autorka si dala práci s napsáním této knihy a nechtěla jsem ji jen tak odložit. Film neznám a asi ani nechci.

06.11.2015 1 z 5

Gustloff Gustloff Rainer Berg

Já jsem mile překvapena. Vůbec to nebyla nudná knížka.Doposud jsem o této události v době války neslyšela a proto mě to opravdu zajímalo.To množství utonulých lidí mě tedy opravdu zaskočilo.Nechybí zde ani láska a napětí. Dobře se četla.

Píseň slunečné země Píseň slunečné země Julie Peters

Docela pěkné čtení, tak na víkend když se vám nechce moc přemýšlet a odpočinek je vaší jedinou prioritou.

06.11.2015 3 z 5

Na loučení nebyl čas Na loučení nebyl čas Linwood Barclay

Já tu knihu koupila více než před rokem v nějakém výprodeji. Vlastně jsem od ní nic moc nečekala a proto mi ležela jen tak v knihovně.To se však změnilo po přečtení. Všem ji budu půjčovat a doporučovat. Celá kniha je tak dobře napsaná, že jsem se ani na chvíli nenudila a ten konec? Naprosto překvapující, famózní.

06.11.2015 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Neskutečná kniha. Nedokázala jsem ji odložit než byla přečtená.Je tak emotivní, že ještě dlouho mi bude ležet v hlavě.

06.11.2015 5 z 5

Díky pane Jonassone, jen více takových knih. Analfabetka je tak perfektně napsaná, že jsem litovala že je už konec.Díky ní a samozřejmě Stoletému staříkovi jsem na pár dní vymazala z hlavy ten všude přítomný stres, zakaboněné tváře a dokázala jsem se zase bez zábran usmívat dokonce i na úplně cizí lidi a bez povinnosti.

08.10.2015 5 z 5

Zlatá země Zlatá země Barbara Wood

Mám ráda tento typ knih. Nejenže se dobře čtou, mají příběh, spád, zamilované dvojice ale dozvíte se v nich i spoustu jiných informací. Mě se toto čtení moc líbilo díky příběhu zasazeného do doby osídlování Austrálie, popisování zvyklostí místních obyvatel a popisu země, která se pro mnohé stala novým domovem, když ta jejich je zavrhla pro jejich ideály a touhy.

15.09.2015 5 z 5

Zajatci bouře Zajatci bouře Thomas W. Young

Moc pěkně se knížka četla, napínavé od začátku až do konce. Jen ten konec je takový divný, uspěchaný nějak tak nedokončený, vlastně ani jsem nepochopila jak vlastně Parson skončil.

02.09.2015 4 z 5