Píseň slunečné země

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Píseň slunečné země je silný příběh zakázané lásky mezi bílou dámou a Maorem, lásky která je předem odsouzena k opovržení. Knihu napsala Julia Peters. Siobhan je pravou dcerou irského ostrova. Vášnivá, nespoutaná, chytrá. Vdala se z velké lásky a neváhala milovanou vlast opustit a následovat svého muže do neznámé a tolik odlišné země, na Nový Zéland. Walter je zde spokojený, ale k Siobhan se chová jako bratr. Byl k ní velmi pozorný, až do chvíle, která konečně skončila jejím vytouženým milováním s vlastním manželem. Nečekaně se změnil v tupé zvíře hnané jen vlastním chtíčem. Od té doby pokaždé jeho něžnosti vyústily v brutální akt, na který si činil nárok pravidelně. Z krásné a hrdé Siobhan se pomalu stávala zoufalá a zlomená troska. Vysvobození nakonec našla na tom nejméně pravděpodobném místě, v náruči Amiriho, domorodého pomocníka na farmě. Na hranici nejvyššího rizika odhalení začal jezdit každou volnou chvíli do hor k Amiriho horské chatě. Chvíli jen stála a pozorovala jej, jak štípe dřevo, sledovala hru jeho svalů při práci. Když ji objal, sledovala inkoustové linky v jeho tváři a chtěla se je naučit zpaměti. Jeho rty chutnaly po kouři a ona se jej musela pevně přidržet, aby neupadla. Toto byl její zapovězený život a zůstalo jen otázkou času, kdy bude objeven jejím manželem… Vášeň spustí lavinu událostí......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/93_/93849/pisen-slunecne-zeme-Omu-93849.jpg 4.223
Žánr
Literatura světová, Romány, Pro ženy
Vydáno, Alpress
Orig. název

Das Lied der Sonnenfänger, 2011

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (12)

Kniha Píseň slunečné země

Přidat komentář
babiočka
21. srpna

Při čtení mi vadil děsný český překlad - leckdy úplně postrádajcí smysl. I proto mě poměrně kusý příběh irských emigrantů příliš nezaujal.

soukroma
21. dubna

Typické čtení pro ženy: německá autorka si zvolila atraktivní prostředí Jižního novozélandského ostrova, do nějž umístila irské přistěhovalce, dvougenerační rodinu, kteří tam přijeli farmařit na konci 19. století plní odhodlání. Po deseti letech se prakticky rodina rozpadla, skoro o všechno přišli, všichni byli traumatizovaní na duchu a těle (i Búrskou válku tam autorka nastrčila).
Opravdu jen samá rodinná a milostná dramata, bez špetky jiné akce a hlavně záblesku optimismu. O samotném místě, Maorech a Irech se nedozvíme prakticky nic. Ani proč se kniha jmenuje právě takhle.

lenkavildomcova
26.01.2018

Smutné, čtivé, oddychové. Doporučuji.

martiline
31.07.2016

Pěkné čtení. Nemohla jsem se odpoutat.

ivakola
06.11.2015

Docela pěkné čtení, tak na víkend když se vám nechce moc přemýšlet a odpočinek je vaší jedinou prioritou.

Sonica
07.04.2015

skutečně hezká kniha-doporučuji

kika 13
15.01.2015

Knížka se mi četla dobře.Je těžké si v našich podmínkách představit co museli lidé prožít.

sabca
30.11.2014

Krásný příběh rodiny, který vysídlila z Irska na Nový Zéland se odehrává koncem 19 století. Kniha se moc pěkně četla a tak ji doporučuji.

1

Štítky

Nový Zéland přelom 18. a 19. století

Autor knihy

Julie Peters
německá, 1979

Podobné knihy

Kniha Píseň slunečné země je v

Právě čtených1x
Přečtených38x
Doporučených4x
Knihotéce14x
Chystám se číst18x
Chci si koupit1x