Ivaiva Ivaiva komentáře u knih

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Kniha, která otevírá oči. Celý příběh Jon-Mi jsem přečetla za dva dny. Často jsem se musela k některým pasážím vracet, jak neuvěřitelné se zdály. Vzpomínala jsem, co jsem já řešila za “problémy” v roce 2007, 2008 a mnohokrát jsem si musela doslova “uvědomit”, že čtu knihu, která se odehrává v 21. století. Doporučuji.

08.01.2020 5 z 5

Sto otázek mého dítěte Sto otázek mého dítěte Mallika Chopra

Pár myšlenek si z knížky odnáším. Čekala jsem však víc.

02.01.2020 3 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Byla to moje první kniha od této autorky a jsem mile překvapena. Detektivka jak má být. Napětí gradovalo, podezření přecházelo z jedné postavy na druhou a závěr byl překvapivý.

28.12.2019 5 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Bylo to silné. Po přečtení mám pocit, že jsem přečetla tři knihy, ne jen jednu. U nové kapitoly bylo někdy těžší se zorientovat, kde jsme se ocitli. Nicméně kniha jako celek držela pohromadě a autorka měla opravdu výjimečný vypravěčský talent.

09.11.2019 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

Ke knize i autorovi jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Je to čtivá detektivka. Nemůžu však dát plný počet hvězd, a to kvůli závěru ve stylu “tak já vám to teda povím...”.

25.10.2019 4 z 5

Poslední léto Poslední léto Judith Kinghorn

Klasický románový příběh s kvalitně vykreslenými postavami. Hlavní postava Clarissa mě místy trochu štvala. Klasická románová kráska, která se nechá manipulovat a pak toho 200 stran lituje.
Příběh však pěkně plynul, až na konec, který je poněkud uspěchaný a působí jakoby to autorka už chtěla mít za sebou.

17.10.2019 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Mě knížka bavila. Nedosahuje sice kvality prvního dílu, ale i u druhého dílu se našly pasáže, kdy jsem se smála nahlas. Doporučuji.

11.10.2019 4 z 5

Osudová Sisi Osudová Sisi Jean des Cars

Francouzské zpracování života nejznámější rakouské císařovny se mi líbilo. Je to čtivá kniha, dostatečně detailní, avšak ne natolik, aby byla úmorná. Život Sisi přitahuje i více než 100 let po její smrti, byla to komplikovaná osoba, skutečně osudová.

01.10.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Knížka s neuvěřitelně tísnivou atmosférou, přesto čtená jedním dechem.

01.02.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Kniha, od níž se neodtrhnete, ačkoliv víte, jak vše dopadne. Příběh o neuvěřtitelném odhodlání, statečnosti, odvaze, ale i zbabělosti.

29.12.2018 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Po přečtení V šedych tónech a Sůl moře se napotřetí nedostavil takový wow efekt. Je to podle mě tématem knihy, které je sice originální, ale není zdaleka tak osudové jako v předchozích knihách. Každopádně je to další výborná kniha od této autorky.

21.10.2018 4 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Je to opravdu dobrá kniha. Silná kniha. Čtivá. Přesto však k dokonalosti jí něco chybí..

23.09.2018 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Nádherná knížka s dechberoucím tempem. Snad poprvé mi nevadilo, že jsem první viděla film a až poté četla knižní předlohu.

14.09.2018 5 z 5

Povedená kniha, která určitě stojí za přečtení a za zamyšlení. Pro dokreslení atmosféry a příběhů v knize zachycených doporučuji ke zhlédnutí rozhovor s autorem knihy dostupný na internetové televizi.

07.09.2018 4 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Karolinin blog čtu prakticky od začátku. Takže knížku jsem přečetla s tím, že vím do čeho jdu. Příběhy jsou čtivé, vtipné a jak je u autorky zvykem sympaticky sebeironické. Příjemná oddechovka.

03.09.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Skutečnost, že vypravěčkou příběhu je Smrt, byla nezvyklá, zajímavá a pro mě nová. Avšak přesto mám pocit, že k plnému hodnocení příběhu něco chybělo...

13.08.2018 4 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Čtivá knížka s výborně použitým nářečím. Autorka má dědinu pod kůží. Doporučuji každému, kdo na dědině někdy žil a má chuť se tam znovu podívat prostřednictvím knihy.

15.07.2018 5 z 5

53. týden 53. týden Agnes Ravatn

Svižná knížka nejen o tom, že naděje umírá poslední.

30.06.2018 4 z 5

Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Banánové dítě – Vietnamka v české džungli Duong Nguyen Jirásková

Pěkná knížka na ukrácení cesty tramvají. Líbily se mi ilustrace.

27.06.2018 3 z 5