Ivaiva

Nevidím ani tmu: Rozhovory o nadějiNevidím ani tmu: Rozhovory o nadějiAleš Palán

Výborná kniha. Autor se prostě umí zeptat a dostat z dotazovaného zajímavé odpovědi. Rozhovory jdou opravdu na dřeň. Jednu hvězdu srážím za první rozhovor, který mi do konceptu knihy vůbec nezapadal.

Nejsem jako vyNejsem jako vyJodi Picoult

(+ SPOILER) Moje první kniha od této autorky a zcela jistě ne poslední. Bylo to napínavé, čtivé a lidské. Kniha je výborně propracovaná. Na základě své profesní deformace si však kladu otázku, zda v USA neplatí pro advokáty povinnost mlčenlivosti a zda mají oznamovací povinnost o trestném činu, o němž se dozví od klienta. Jinak si nedovedu vysvětlit proč Oliver nechtěl slyšet od Jacoba pravdu, když ta se hájí nejlépe.

Duch domu AshburnůDuch domu AshburnůDarcy Coates

Nerada se bojím. Knížku jsem objevila díky Čtenářské výzvě a opravdu se jedná o takový light horor. Kniha měla své mouchy zmíněné níže v komentářích, ale četla se relativně rychle. Za mě ok.

Mlčící fontányMlčící fontányRuta Sepetys

S hodnocením této knihy mám trochu problém. Je to opravdu velmi čtivé (na pět hvězdiček). Krátké kapitoly tomu dodávají šmrnc. Nicméně oproti jiným knihám této autorky mi byl osud hlavních postav tak trochu jedno. A rychlý konec knihy byl opravdu klišé. Kniha měla mnohem větší potenciál. Z tohoto důvodu hodnotím 4*

Měli jsme štěstíMěli jsme štěstíGeorgia Hunter

Skvělá, dechberoucí, dojemná a napínavá kniha. Je prostě jiná než ostatní díla popisující osudy židovských rodin za druhé světové války. Doporučuji.

Šikmý kostel 2Šikmý kostel 2Karin Lednická

Skvělý, strhující román. Ze začátku jsem měla obavy, když začátek druhého dílu neměl takový spád jako předchozí díl, ale druhá polovina si zaslouží šest hvězdiček. Postavy jsou uvěřitelné a nejsou ploché. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

ListopádListopádAlena Mornštajnová

Alena Mornštajnová prostě umí psát knížky, které vás vtáhnou a naprosto plasticky vidíte, co se odehrává. Někdy se bojíte, jindy hloubáte a často doufáte. Myslím, že ačkoliv autorka napsala už lepší knížky, i tato si pět hvězd bez pochyb zaslouží. Těším se s čím přijde příště.

100 perliček pro (ne)milovníky češtiny100 perliček pro (ne)milovníky češtiny Červená propiska

U jiných instagramových profilů mi vždy přišlo vydání knihy zbytečné. V tomto případě však vydání knížky vítám. Má smysl, je srozumitelná a čtení (opakování češtiny) jsem si užívala. Doufám v nějaký další díl.

Dopisy, které nikdo nečetlDopisy, které nikdo nečetlIona Grey

Výborná kniha, ke které jsem se dostala díky Čtenářské výzvě. Je krásně napsaná, děj krásně plyne a má výbornou atmosféru. Doslova jsem “viděla” dům vikáře, domek na Greenfields Lane i kostely. Je to velká romantika, avšak s nečekaným závěrem.

Konec velkých prázdninKonec velkých prázdninPavel Kohout

Asi jako většina jsem nejprve viděla seriál a pak četla knihu. Kniha vysvětluje motivy jednání jednotlivých postav a tím se z celého děje stává ucelený obraz. Seriál bych teď po přečtení knihy chtěla určitě vidět znovu. A vlastně bych chtěla i pokračování knihy. Celkem mě mrzely zbytečné překlepy, které kazí čtenářský dojem... Robina/Bobina, Ted/Teď

Dívka, která spadla z nebeDívka, která spadla z nebeSimon Mawer

Co jen té knížce chybí? Námět je super. Akce tam taky nějaká probíhá. Postrádám však motiv jednání jednotlivých postav. Škoda, čekala jsem prostě víc.

Panda v nesnázíchPanda v nesnázíchMarkéta Lukášková

Knížka je opravdu čtivá a má spád. Nemůžu však dát vyšší hodnocení. Opravdu mi vadily ty chyby již popsané níže v komentářích. Nicméně autorku nezatracuji a zkusím to za čas s nějakou její další knížkou.

Zuzanin dechZuzanin dechJ. Katalpa (pseudonym)

Ačkoliv je kniha psána poměrně zvláštním vypravěčským stylem, čte se dobře. Nemůžu však udělit plné hodnocení. Zdálo se mi, že je v ději příliš mnoho tělesných tekutin a příliš málo emocí.

Víno ve sklence a na talíři - Vinná kuchařkaVíno ve sklence a na talíři - Vinná kuchařkaKristina Šemberová

Skvělá kuchařka s originálními srozumitelnými recepty. Nadto obsahuje nádherné fotografie. Prostě "must have" každého milovníka vína.

Bez frází 3Bez frází 3František Suchan

Projekt Bez frází se neomrzí. Člověk by si mohl říct, že třetím dílem se některé příběhy či zážitky začnou opakovat, ale vůbec ne. Každý je unikát. Zpovědi některých sportovců ve mě budou rezonovat ještě hodně dlouho. Těším se na další díly.

Dívka, žena, jinéDívka, žena, jinéBernardine Evaristo

Na začátku knihy jsem se jen velmi těžce začítala. Forma je opravdu zvláštní, ale dá se na ni zvyknout. Postupem času jsem knize přicházela na chuť a na čtení jsem se opravdu těšila. Témata, provázanost příběhů a originalita, která rozhodně stojí za přečtení.

Farma zvířatFarma zvířatG. Orwell (pseudonym)

Knížka je geniální tím, že je aktuální prakticky v každé době. Přečíst by si ji měl každý, protože tahle alegorie z roku 1945 ukazuje, že svět se nemění, mění se jen kulisy okolo.

Eleanor se má vážně skvěleEleanor se má vážně skvěleGail Honeyman

Díky Čtenářské výzvě za objevování takových knih. Eleanor jsem si oblíbila a určitě se k ní vrátím. Ačkoliv nyní znám pointu, je to kniha, která se dá číst vícekrát.

08.12.2020

Úterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleÚterky s Morriem aneb Poslední lekce mého učiteleMitch Albom

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě. Ač pojednává o zásadních věcech, dělá to s lehkostí. Nestává se mi, že bych si vypisovala citáty z knihy, tentokrát jsem však musela. Chci se k některým myšlenkám pravidelně vracet. Stejně tak se někdy určitě vrátím k této knížce.

03.12.2020

Papírová městaPapírová městaJohn Green

Kniha mě zklamala. Mám z ní pocit, že autor chtěl sdělit něco jiného, možná i hlubšího, ale rozvíjející se děj je zabitý hloupým finále. Za mě první a asi i poslední kontakt s knihami Johna Greena.

22.11.2020

Bál šílených ženBál šílených ženVictoria Mas

Kniha je zajímavá svým námětem. Ten je za mě originální, avšak zasloužil by si trochu propracovanější uchopení, než jakého se mu dostalo. Jak už tady bylo řečeno, je to trošku ploché.

05.10.2020

HotýlekHotýlekAlena Mornštajnová

Alena Mornštajnová prostě umí psát. Jakmile se začtete máte pocit, jako by se před vámi odvíjel příběh jako na filmovém plátně. Každá postava je propracovaná. Tohle byla moje poslední knížka od autorky a nemůžu se dočkat až napíše další.

14.09.2020

Šikmý kostelŠikmý kostelKarin Lednická

Skvěle napsáno. Na knížce oceňuji především dvě věci, a to práci, kterou si autorka dala s historickými fakty a krásný jazyk, kterým je vše popsáno. Těším se na druhý díl a věřím, že nastavená laťka kvality nebude snížena.

17.07.2020

BaletkyBaletkyMiřenka Čechová

Moc jsem se na tu knížku těšila. Balet mě fascinuje odmala. Důvod, proč dávám jen 3 hvězdy je, že jsem čekala něco jiného. Je to podle mého názoru víc osobní zpověď o dospívání a katarzi než vhled do baletního světa. Možná, že kdybych měla jiná (žádná) očekávání, hodnocení by bylo vyšší.

29.06.2020

Skutečné životy hrdinůSkutečné životy hrdinůNicolas Carreau

Velmi zajímavý námět. Knížka se četla rychle, ačkoliv se mi překlad zdál trošku těžkopádný.

12.06.2020

VzdělanáVzdělanáTara Westover

Na knihu jsem narazila na knižním blogu, kde byla doporučována. Ačkoliv jsem měla představu, o čem asi bude, bylo to jiné, než jsem si myslela. Podle mě to není klasický memoár, ale krásná a pravdivá kniha o vnitřní síle a odhodlání.

10.05.2020

Tiché rokyTiché rokyAlena Mornštajnová

Ta knížka vás vtáhne, drží a nepustí až do poslední stránky. Bylo to silné, krásné a dojemné. Vztah rodičů a dětí se musí budovat jako každý jiný, je dobré si to uvědomit.

22.04.2020

Jako zabít ptáčkaJako zabít ptáčkaHarper Lee

Nechápu jak jsem se mohla s touto knihou tak dlouho míjet. Je to silný příběh, pořad aktuální. Mám blízko k trestním obhajobám a moc dobře vím jak se při procesu cítil Atikus, protože i dnes často platí, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek. Ke knize se určitě někdy vrátím.

08.04.2020

Ze života knihomolkyZe života knihomolkyD. Tung (pseudonym)

Milá jednohubka. U některých situací jsem se smála nahlas...přesné.

03.03.2020

Deník japonské manželkyDeník japonské manželkyVeronika Ageiwa

Tajemné Japonsko láká. Ačkoliv knížka obsahuje několik překvapivych faktů o japonské kultuře a mentalitě, zdálo se mi, že vlastně celou dobu klouže dost po povrchu. Přečteno díky Čtenářské výzvě.

03.02.2020