Zvuk slunečních hodin

Román vynalézavým způsobem spojuje několik rovin a časových pásem - Baťův Zlín, Indii třicátých let, poválečnou Ameriku. Před čtenářem se odvíjí strhující příběh, v jehož centru stojí milostný vztah Tomáše Kepplera a židovské dívky Ráchel viděný očima jejich syna Daniela. Za svůj debutový román získala autorka v roce 2002 ocenění Magnesia Litera v kategorii Objev roku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/163068/zvuk-slunecnich-hodin-DMO-163068.jpg 4.7692
Romány, Válečné, Literatura česká
Vydáno:, Odeon

Kniha Zvuk slunečních hodin

kinee

Zavedla me...vsude tam,kde se odehraval pribeh dvou lidi-Rachel a Toma,kde Bata nechal stavet tovarny a za rohem byla citit kurkuma,tam,kde Amici ctyri dny nespali,protoze se bali utoku,tam kde zidovky poustely ruku svych deti,ktere sly do plynu...

Amerika uz je jen mir cloveka,jenz ztratil oba rodice.

Nadherny pribeh

rozvera

Nádherným jazykem napsaný strhující životní příběh" baťováckého" stavaře, působícího roky v Indii ,jeho židovské manželky , kterou po návratu do vlasti čeká tragický osud a syna Daniela, který od konce války prožije život emigraci a v dospělosti vzpomíná na život svých rodičů. Každá věta naprosto uvěřitelná a jako celek velice emotivní kniha, na kterou se nedá zapomenout.

david9690

Paráda. Skoro nemůžu uvěřit tomu že se jedná o debut české spisovatelky - ten příběh je až mysteriózně pravdivý, reálný až z toho úplně mrazí a opravdu velmi strhující a čtivý. A to střídání časových rovin a míst děje tomu dodává vyloženě pozitivní gradaci. Smekám před autorkou a velice děkuji za naprosto senzační čtení.

Acamar

Příběh vášnivého milostného vztahu, rozděleného kvůli odlišnému původu Hitlerem. K jeho silným stránkám patří zajímavé prostředí rodícího se Baťova Zlína a Indie 30. let, obrazný a smyslový, až básnický styl vyjadřování a nelineární způsob vyprávění, kdy si z knihou rozsetých časových i prostorových střípků příběhu čtenář musí sám skládat kontinuální obraz.
Zvuk slunečních hodin nebyl pro mne "dokonalou" knihou, je zde mnoho motivů a ne všechny dostaly svůj prostor a hloubku, rychlé přeskakování v čase i místě na mne někdy působilo až chaoticky a rušivě, některé situace zbytečně expresivně ... ale je to povedený, výrazný a osobitý debut a Magnesia litera zde myslím ve správných rukou.

bábuška

Překrásný příběh plný lásky ale i utrpení. Splétají se osudy hrdinů knihy z dob první republiky přes žalostné zkušenosti ve sběrných táborech i rozčarování po roce 1945. Nesmíme ale zapomenout i na těžký postup západních armád při zdolávání evropských břehů. Zprvu nelehké zvykání na pobyt v Indii a pohádková vyprávění na dobrou noc české maminky Ráchel malému Danovi. Tom a Ráchel, dva lidé a jedno srdce, vzácné spojení ducha, krutě přetržené. A vyprávění a vzpomínání pamětnice té doby Aničky a syna těch dvou, už také dědečka. Není to souvislé vyprávění, ale i přesto se zarývá do paměti i do srdce. Krásná kniha.

Klobouková

Komentář píšu až dva dny po dočtení, musela jsem tuto knížku v sobě nechat doznít... Je neuvěřitelná a úžasná. Skutečně krásná kniha. Úplně mě fascinuje, kolik příběhů, kolik časových a geografických pásem dokázala autorka do nijak obsáhlé knížky nacpat tak, aby se vše příjemně prolínalo a nic podstatného nebylo ošizeno. A nebýt čtenářské výzvy, úplně bych tento literární skvost opomenula a možná nikdy jej nepřečetla. Prostě jsem jen zoufale hledala nějakou knihu s oxymórem v názvu... Čtenářská výzvo, díky!

kkackah

Má vůbec nejoblíbenější kniha.
V průběhu čtení jsem pociťovala tolik emocí, od radosti, smutku, zvědavosti až po neskutečné napětí, které mě (již dvakrát) nutilo knížku přečíst za pár dní.. Opravdu moc mě bavilo propojení jednotlivých rovin a připadalo mi, jakobych se na daném místě skutečně nacházela, zejména v barevné a pestré Indii. Dala bych 10*, pokud by to bylo možné, protože u knih moc často nebrečím..

Tarrei

Zvuk slunečních hodin je jasný případ toho, proč jsem se do knížek zamilovala. Postavy mi přirostly srdci, zprvu matoucí kompozice zapříčinila, že jsem hltala slovo za slovem a autorčiny popisy se mi zjevovaly před očima jako skutečnost.