Issis Issis komentáře u knih

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

Jedna z nejúžasnějších knih,které jsem četla. Snad proto, že to není jen smyšlený příběh, ale napsal jej sám život. Zrovna tak mě bavilo i filmové zpracování. Zavedla bych tuto knihu do povinné školní četby.

18.02.2013 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Naprostá klasika...hřích tuto knihu nepřečíst. Moje první kniha v domácí knihovně a rozhodně jedna z mála, která se dá číst několikrát znova a znova.

05.03.2013 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Co říct...další typická Kingovka, žádný zázrak, žádná hrůza...filmové zpracování s Jackem Nicholsonem je podstatně zajímavější, ale i tak bych příběhu nedala plný počet bodů. Slabší průměr.

04.03.2013 3 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Jedna z nejpovedenějších Kingovek. Osobně Stephena Kinga jako spisovatele moc neuznávám, ale tahle kniha se celkem povedla a i její filmové zpracování není k zahození. Všeho všudy Prokletí Salemu není moc děsivé, což je pro Kinga typické, ale spíš než samotný děj mě nadchla celková atmosféra, která vyplývá z nepodstatné omáčky celého děje.

25.02.2013 4 z 5

Hororland Hororland Robert Lawrence Stine

Řekla bych, že je to nejlepší díl ze série Husí kůže. Četla jsem Hororland jako první ze všech Stineových knih a udělal na mě obrovský dojem. Od té chvíle jsem si začala kupovat všechny díly. I když člověk ví, že je to jen kniha, já osobně jsem se chvílemi přistihla, že se skoro až bojím a jsem neskutečně napnutá. Přesně to, co očekávám od knih tohoto žánru. Skvělé!!

25.02.2013 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Spolu s knihou Deník Anny Frankové je Remarqova Jiskra života tím nejsilnějším příběhem...příběhem ze života. Myslím, že by si ji měl každý přečíst, především dnešní mládež. Téma této knihy v člověku dlouho zůstává...

19.02.2013 3 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Narozdíl od Andělů a démonů, kteří mě až tak moc nenadchli ani v knize ani ve filmu, je Ztracený symbol podle mého názoru spolu s Šifrou mistra Leonarda tím nejlepším od Browna. Mohla bych samozřejmě vytknout pořád ,,to samé jedno brdo", ale to bychom mohli vytýkat všem knihám jednotlivých autorů. Každý spisovatel má prostě svůj styl a koho nebaví Brownova tematika, tak by jej vůbec neměl zkoušet číst. Já dávám Symbolu plný počet bodů.

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Ani nevím, co jsem od této knihy čekala...člověk při čtení perfektně pochopí a pozná hlavní postavu a děj kolem ní, ale to je vše co se z knihy dovíte. Pořád jsem čekala na nějaký děj, ale měla jsem spíš pocit, že čtu něčí životopis. Přiznám se, že mám tuto knihu ráda jen proto, že jsem ji dostala.

05.03.2013 2 z 5

Sto tajných dvířek Sto tajných dvířek Nathan David Wilson

Tak nějak jsem od této knihy čekala trochu víc. Chvílemi člověk čeká co se bude konečně dít, ale děj se odehrává velmi pozvolna a pořádně se rozjíždí až na posledních několika stránkách. Další díly bych si pravděpodobně nekoupila, ale jinak mám dojem z knihy celkem dobrý.

04.03.2013 4 z 5

Zkázy a zázraky Zkázy a zázraky Arnošt Vašíček

Rozhodně super věc pro ty, kteří se při čtení vážně chtějí bát. Nejhorší na této knize je fakt, že to není jen smyšlený příběh, ale všechno se to opravdu stalo, a to čtenáře dostane. Teda aspoň mě stoprocentně. K tomu navíc pár stránek s dost děsivými fotkami....

04.03.2013 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Klasika, kterou si musí přečíst každý správný čtenář. Já osobně bych sice brala trochu víc opravdu děsivých momentů, ale celková atmosféra z knihy je fakt dobrá. Jediné, co mi chvílemi TROCHU vadí je psaní formou denníkových zápisků, ale jinak v pohodě.

04.03.2013 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Jak již bylo mnohokrát napsáno, kromě povídky Prám, hodnotím tuto knihu jako jeden z nejhorších Kingových pokusů o horor. Spíš než Hodina děsu, to byla pro mě ,,hodina nudy".

25.02.2013 1 z 5

Irské duchařské historky Irské duchařské historky Patrick Byrne

Tuto knihu vřele doporučuji těm, kteří se při čtení chtějí opravdu bát. Moc ale nedoporučuji číst před spaním :-) Kniha je opravdu strašidelná a i když jsou některé povídky jen legendy, přesto je vyprávění a popis celé situace naprosto děsivý.

25.02.2013 4 z 5

Kletba egyptské mumie Kletba egyptské mumie Robert Lawrence Stine

Tato kniha ze série Husí kůže mě docela zklamala, po dílu Hororland mi přišla Kletba egyptské mumie jen jako slabý odvar.

25.02.2013 3 z 5

Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější Hana Doskočilová

Velmi pěkné zpracování dějepisu, pro děti ideální forma seznámení s jednotlivými příběhy z historie.Chválím.

Velké tajemství Velké tajemství Anne Gudule

Klasický dívčí román, osobně na tento žánr vůbec nejsem, přečetla jsem knihu jen proto, že jsem ji dostala. Nemůžu nic vytknout ani pochválit.

19.02.2013 2 z 5

Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Úžasná kniha Molly Moonové o hypnotismu Georgia Byng

Tuto knihu jsem četla hned několikrát a nikdy neváhám si ji přečíst znova i teď, když jsem starší. Moc hezky a čtivě napsáno.

Dunwichská hrůza Dunwichská hrůza Howard Phillips Lovecraft

Přiznám se, že více než samotný děj knihy, mě zaujala grafika a název knihy, atmosféra, která z knihy vyzařuje. Příběh jako takový je trochu bez chuti a bez zápachu, místy připomína některé ,,Kingovky", přesto dávám celkově této knize pozitivní hodnocení.

19.02.2013 4 z 5