Damoklův meč a další známé příběhy z doby dávné a nejdávnější

Už dávno nechodívám s tátou za ruku, už dávno mi nic nepovídá... Ale když chce po mně Honzík nějaký nový příběh, úplně nejnovější, říkávám to samé, co mi kdysi říkal táta: "Žádný příběh není nejnovější. Než ti ho dopovím, stanou se na světě jiné a jiné, ještě novější. Ale víš co? Budu ti povídat příběhy úplně staré. A můžeš si být jist, že právě teď, v tuhle minutu, se děje spousta příběhů, které se těm starým podobají jako vejce vejci."...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31869/damokluv-mec-a-dalsi-zname-pribehy-z-doby-davne-a-nejdavnejsi-31869.jpg 4.419
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pověsti
Vydáno:, Albatros

Vidlička

Taky mě mrzí, že jsem se o tomto druhém díle dozvěděla až v dospělosti, ale i tak je to kouzelné čtení a je super, že děti mohou poznat něco z historie a legend takhle skvělou formou.
Ilustrace páně Filcíka ovšem jako vždy vévodí! Všimli jste si těch nazelenalých nebožtíků?! :-))) Trochu drsňárna, ale děcka to ráda, a určitě to zkousnou. No, jen ať se učí...

Briv
15.07.2017

Mrzí mě, že se ke mě dostala až v mé dospělosti, ale je psaná opravdu dobře. Příběhy jsou velice pěkně popsané a vysvětlené. Před ilustracemi musím rovněž smeknout - tolik vtipných detailů.
Až budu mít děti, budu si ji s nimi určitě chtít znovu přečíst.
P.S.: Některé věci jsem nevěděla a až se trochu stydím, že jsem se je dozvěděla z knížky pro děti, ale říkám si, že lépe se je dozvědět takto než-li vůbec:)

Zmiu
14.02.2017

Podobná kniha jako Diogenés v sudu. Líbila se mi ale o trochu méně, ale to bude asi tím, že jsem ji neznala z dětství a dostala se k ní až teď. Ilustrace od G. Filcíka miluji.

Issis
19.02.2013

Velmi pěkné zpracování dějepisu, pro děti ideální forma seznámení s jednotlivými příběhy z historie.Chválím.

Hana Doskočilová

Hana Doskočilová