irena8302 irena8302 komentáře u knih

Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Zajímavé čtení. Pan Markovič byl skutečná legenda.

08.05.2024 5 z 5

Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Irena Sendlerová: Anděl z Varšavy Lea Kampe

Doposud jsem četla jen knihy s tématikou koncentračních táborů. Samozřejmě jsem věděla o getech v Polsku,ale tato kniha mě doslova šokovala. Nejde jinak než Irenu a všechny další anděly obdivovat.

10.02.2024 5 z 5

Doktorka za mřížemi Doktorka za mřížemi Amanda Brown

Krásná i když drsná knížka. Dobře se četla.

02.02.2024 5 z 5

Laura H. Laura H. Thomas Rueb

Hodně čtivé a chytlavé. Bála jsem se jak se budu orientovat při skákání v čase,ale kniha je tak úžasná, že nebyl žádný problém a vše jsem viděla jako film.

16.01.2024 5 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Výborná knížka. Duchařina spojená lehce s krimi mě hodně bavila.

30.12.2023 5 z 5

Hrůza na Šibeničním vrchu Hrůza na Šibeničním vrchu Darcy Coates

Hodně povedený díl. Napínavé od první do poslední kapitoly.

25.11.2023 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Romantika v podání Julie vždy potěší. V knížkách lze krásně cestovat po světě. Pohodové a klidné čtení.

17.11.2023 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Autorka nezklamala. Pohodové a nenáročné čtení na dlouhé večery. Nemusí se u knížky moc přemýšlet,jen se nechat unášet romantikou.

16.10.2023 5 z 5

Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Chlapec, který následoval svého otce do Osvětimi Jeremy Dronfield

Tato kniha by měla být zařazena jako povinná četba pro všechny mladé. Člověk jen těžko chápe,co vše se dělo a čeho je někdo schopen se na druhých dopustit. Člověk člověku největším zlem. Na tu dobu se nesmí nikdy zapomenout.

07.10.2023 5 z 5

Pět set mil od tebe Pět set mil od tebe Jenny Colgan

Pohodové nenáročné čtení. Po přečtení má člověk chuť se zabalit a odjet někam daleko a začít znovu žít.

30.09.2023 5 z 5

Knihkupectví u jezera Knihkupectví u jezera Jenny Colgan

Krásné lehké čtení. Přesně knížka u které můžu vypnout a snít o romantice a druhých šancích.

24.09.2023 5 z 5

Opravdová královna Opravdová královna Jodi Ellen Malpas

První díl byl super,ale tento mnohem lepší. Obdivuju autorčinu schopnost dokonale zamotat děj a do poslední chvíle udržet napětí.

05.09.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Když začnou docházet souvislosti,tak nedokážu knihu odložit. Stojí za přečtení.

17.07.2023 5 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Další povedená knížka. V každé knize je víc než jen romantický příběh. Třeba poselství,jak je důležité přátelství, láska, sebeúcta, smysl života a další.

10.07.2023 5 z 5

Domek u jezera Domek u jezera Jasinda Wilder

U knihy jsem si hodně pobrečela,ale přesto mě bavila. I když smutný příběh,tak i romantický. Ale nic přeslazeného. Člověk se snadno vžije do postav a všechnu bolest i radost s nimi prožívá.

26.04.2023

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Knížka není špatná, ale oproti jiným od Darcy pokulhává ve strašidelných momentech. Je čtivá, ale jiné knihy byly děsivější.

02.01.2023 4 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další kniha od Julie opět nezklamala. Jen málo spisovatelů má takový dar popisovat prostředí tak dokonale, že ho vidíte před očima a cítíte i všechny chutě a vůně. Knížky Julie Caplin nikdy nejsou zklamáním. Jsou jistotou pohlazení romantické duše.

07.12.2022 5 z 5

Vůně jasmínu Vůně jasmínu Corina Bomann

Kniha s více dějovými linkami a přesto poutavá a čtivá. Čtenář se snadno orientuje v dění i postavách. Corina nezklamala.

12.11.2022 5 z 5

Báječný krámek s čokoládou Báječný krámek s čokoládou Jenny Colgan

Pohodová knížka výborná na oddech. Nepřemýšlet a nechat se odnést do Paříže.

06.11.2022 5 z 5

Hvězda nad arabským peklem Hvězda nad arabským peklem Monika Wurm

Ani nevím jak tuto knihu popsat. Šokující, krutá, dechberoucí... Nejde se od čtení odtrhnout a zároveň děkovat, že žiju v zemi, kde žena znamená víc než jen maso s dírou...

28.10.2022 5 z 5