Domek u jezera

Před rokem pohřbila svého manžela. Před rokem ho držela za ruku a řekla mu poslední sbohem. Od té doby je zničená žalem a tráví většinu svých zoufalých dní někde mezi pokusem zapamatovat si každý sebemenší detail jejich společného života a snahou zapomenout na to všechno. Prázdnotu v srdci se snaží zaplnit prací, dře do úmoru, aby na nic nemyslela a nic necítila. Jeden rok, 365 dní – a pak jedno zaklepání na dveře všechno změní. Nečekaný dopis od zesnulého a jeho poslední přání jí přináší novou šanci na šťastný život…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/465053/big_domek-u-jezera-vqB-465053.jpg 479

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Cabin, 2020

Kniha Domek u jezera

Hypatia1010

Trochu mi to připomínalo knihu P.S. Miluji Tě, ale příběh Nadii, jejího nevyléčitelně nemocného manžela, který se chce o svou milovanou postarat i po své smrti a jeho kamaráda, který se snaží dostat přes smrt své ženy, je přece jen jiný. První část knihy byly dojemná a dost smutná, i přes některé vtipné vsuvky. Ačkoliv jsem romantického založení, úplně si nedovedu představit, že bych se tak zhroutila, kdybych ztratila milovaného člověka. Nicméně příběh byl dojemný, zprvu smutný, i nějaká ta slzička ukápla, ale nakonec se vše v dobré obrátilo a skončilo očekávaným happy endem. Autorčin styl psaní se mi moc líbil, četlo se to skoro samo.

andrea0221

Oddechové čtení u kterého už na začátku víte jak to dopadne.

Ila117

Kniha se mi líbila. Příběh byl zajímavý tím, že její první láska zmizela a ona našla jinou.
Trochu mi vadil na mě přílišný popis, mnohdy jsem přeskočila větu nebo dvě, bylo to na mě zbytečný a k tomu mi vadila asi pointa příběhu. Já zkrátka asi nevěřila, že po tak velké ztrátě, kdy jste schopni se raději udřít k smrti, kdy uvažujete o sebevraždě jako jednodušším nástroji, než samotný život, tak že se znovu zamilujete během jediného roka. V podstatě vlastně během několika měsíců.
Ale jinak pěkná kniha, jen autorčin styl psaní mě nezaujal. Na některých místech moc přeumělkovaný, hrátky se slovy podle mě dané situaci škodily (intimní situace +popis těla).

moma08

Kniha mě ze začátku dostala, ale zároveň už jsem v její čtvrtce věděla, jak to pravděpodobně skončí.
No a potom nastal takový zvláštní útlum a najednou to už nebylo takové bum, jako na začátku.
Nejvíce mi asi vadilo, že ti dva, kteří spolu zůstali, nedostali vice stránek a najednou byl konec...
Pro mě to jsou 3,5 ⭐️.

Nuttelka

Kde začít, když vás kniha úplně dostane, sevře srdce, rozbije na kousky, rozbrečí, ale i zahřeje a dojme na maximum...
Příběh je velmi bolavý, smutný, zničující... ale zároveň krásný, plný lásky, citů a uzdravení duše.
Těžko se popisuje to, co mi sebere veškerá slova, pro mě je to jedna z nejlepších knih, co jsem letos četla.

pydla

Domek u jezera je příjemná kniha o dvou bolavých duších trápících se po smrti svých protějšků. Téma zajímavé, čtivost je slušná, myšlenky hezké, ale za srdce mě moc nevzalo. Chvílemi až moc sladké, chvílemi nedopracované. Svého čtenáře si však určitě najde.

Karoll_ina

Kniha popisujici smutnou a krutou realitu, ale i nasledne ozdraveni dusi dvou osob. Zajimavy namet, skvele zpracovani, konec byl moc uspechany ale asi neslo jinak, bylo jasne jak to dopadne :)

lucka1998

Kniha popisovala smutné věci, ale byla napsána moc hezky. Mohli jsme sledovat myšlenky všech hlavních postav, které vysvětlovalo jejich chování, jejich zlomenost. Sledovali jsme jejich cestu, jejich volby a konec byl sice dle mého příliš rychlý, ale ničemu to nevadilo.