InFinito InFinito komentáře u knih

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Dlouho jsem se nemohla začíst, musela jsem se do čtení nutit a v zhruba v půlce jsem ji na pár dní odložila. Pak jsem ji ale zase vzala do ruky a najednou jsem se začetla a začala mě bavit. Možná je to i podle nálady, nevím.
Líbí se mi nápad, obálka a poznámky pod čarou byly občas zajímavé. Není to ta nejlepší knížka na světě ale řekla bych, že je jistým způsobem jedinečná a zajímavá. Určitě to není knížka, která zaujme všechny, takže si na ní budete muset udělat názor sami.

22.11.2015 4 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Rozhodně se nedá srovnávat s Polibkem pro Annu - obě jsou jiné, ale přesto mají pár společných znaků - až neuvěřitelnou čtivost, sympatické postavy a originalitu. Lola mě, stejně jako 1. díl, neskutečně bavila. Těším se na 3. díl.

Mimochodem, to mi Stephanie Perkins dělá naschvál, že? Nejdřív Étienne, teď Cricket.. ach.

03.07.2016 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Konečně jsem knihu dočetla! To, co knize doopravdy chybí, je čtivost. Absolutně jsem se nemohla začíst, neustále jsem ji odkládala, chtěla jsem to vzdát. Až poslední čtvrtina mě tak nějak zaujala, až jsem jí po dlouhé době dočetla. Navíc jsem si nedokázala ani v jedné části někoho oblíbit, což knížce nijak nepřidalo.

Když to vezu jednotlivě.. Více se mi líbila ta část s Darcy. Příběh z pohledu začínající spisovatelky byl celkem zajímavý. Ta část se Zásvětím měla svůj potenciál, nápad byl celkem originální. Jenže něco jim prostě chybělo. A také mi vadilo, že - jak už zde bylo zmíněno - se postavy zamilovaly příliš rychle.

Zkráceně, autor měl velice dobrý nápad, jen zpracování trošku pokulhává. Je to škoda.
Slabé 3 hvězdy.

13.06.2016 3 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Tak dlouho mi trvalo, než jsem se ke knize vůbec dostala, ale všechno usilí za to stálo.
Knížka je skvělá. Je neuvěřitelně čtivá (přečteno za den), příběh mě bavil, místo zajímavé, spoustu postav jsem si oblíbila (a zvlášť Étienna:)).. co dodat?
Těším se na další díly.
5* jasných.

07.06.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Nemůžu uvěřit, jakou rychlostí jsem ji přečetla!
Je to hodně čtivá knížka, ale hlavně skvělá.
Postavy jsem si oblíbila, nebyly ploché.
Hlavní hrdinka - Cath - mi sedla, je vlastně v mnoha věcech stejná jako já, což je další plus, ikdyž to neplatí pro všechny. Můžu s jistotou říct, že mi Cath, Levi a další budou chybět.
Ze začátku mi části se Simonem lehce otravovaly, ale brala jsem to tak, že je to součást knihy a pak mě i bavily.
A mimochodem, obálka je taky moc pěkná.
Od Rainbow Rowell jsem četla už i Eleanor a Park, a ikdyž se nedají porovnávat (samozřejmě kvůli jiným dějům), obě jsou zajímavé, čtivé, zábavné.

09.03.2016 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Tak todle je doopravdy skvělá knížka.
Postavy jsou zajímavé, děj napínavý, poutavý, skvělý. Četla se skvěle.
A našla jsem zde svou novou knižní lásku - Chaola))
Těším se na další díl, a vlastně na celou sérii)

02.02.2016 5 z 5

Eden Eden Helen Douglas

Musím říct, že jsem už v průběhu knížky přemýšlela, zda dám 3 nebo 4*. Nakonec dávám čtyři, kvůli konci.

Musím říct, že Eden mi nesedla, byla mi nesympatická a její kamarádky totéž. Narozdíl od nich jsem měla hned na začátku ráda Connora, ale od poloviny mi také začal vadit, svým přehnaným chováním a tak. Ale od té poloviny se mi Ryan a Eden spolu dostali pod kůži a chování Eden jsem nějak dokázala ignorovat.

Knížka se ozvláštnila právě tou budoucností, bez které by to byl další nudný dívčí román. Občas jsem se zasmála a konec byl překvapivý. Jestli bude u nás druhý díl, ráda si ho přečtu.

08.01.2016 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Moje první kniha od Greena. V době, když jsem jí četla, jsem se o jiné knížky nijak nezajímala (znáte to, Green byl všude, tak jsem se do něj taky pustila), takže v té době mi přišla fajn.
Musím říct, že se mi četla celkem špatně, nic jsem si z ní nevzala, ale i tak dávám 4*, jelikož holkám, co moc jiný knihy nečtou a neznaj, se bude líbit, tak jako tenkrát mě.

02.01.2016 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Skvělá knížka. Prostě skvělá. Nenacházím pro ni slova. Zanechala ve mně spoustu pocitů. Nevím. Teď zrovna nic nevím. To jediné v čem jsem si jistá je, že o ní budu dlouho přemýšlet.
Vážně. Přečtěte si ji. Udělejte si názor sami.

Ano, brala bych veselejší konec, ale tak nějak tento k té knížce patří. Kdyby to bylo "žili šťastně až do smrti", nesedělo by to tam. Zkazilo by to to, co nám tato kniha dává.

01.01.2016 5 z 5

První První Kiera Cass

Skvělé ukončení trilogie. Četla se mi lépe jak Elita a byla dost napínavá. Celá Selekce si mě prostě získala.

24.12.2015 5 z 5

Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Deset – Neobyčejný deník obyčejné holky Lauren Myracle

Nedočteno. Knížku jsem dostala před lety právě k desátým narozeninám a i tenkrát mě nudila a nedočetla jsem jí. Za mě se to nepovedlo. Existujou pro děti tohodle věku zajímavější a celkově lepší knížky než tato.

05.12.2015 odpad!

Drby z dívčích záchodků Drby z dívčích záchodků Rose Cooper

Upřímně, nedočteno. Knížka mě naprosto nebavila. A ty "kresby"..
Možná se to 9ti letým holčičkám ještě líbit bude, ale... prostě ne. Za mě se to prostě nepovedlo.

04.12.2015 1 z 5

Girl Online Girl Online Zoe Sugg

Dlouho jsem přemýšelal, co ke knize vlastně napsat. Koupila jsem si jí v podstatě hned, jak se stalo to BUM, kdy se o ní všude mluvilo a tak. Prostě jsem jí v knihkupectví čapla a ani jsem si pořádně nepřečetla, o čem je, ale nelituju.
Líbilo se mi, že si Penny vedla blog, což bylo zase něco trošku jiného, než kdyby si psala např. deník. Penny mi byla celkem sympatická a jelikož jsme +- stejně staré, v několika situacích jsem se i našla. Noah je prostě dívčí idol, do kterého jsem se v podstatě zamilovala.
Děj je ale jinak tak trošku klišé a je vidět, že knížku psala slečna snad bez zkušeností (jestli se pletu, omluvte mě, nikdy jsem se o Zoe nezajímala).
Knihu jsem přečetla za den a musím uznat, že jsem se do ní opravdu zažrala a styl psaní mi sedl. Je to prostě oddechové čtení a věřím, že podobně starým slečnám se bude líbit.

04.12.2015 3 z 5

Cinder Cinder Marissa Meyer

Kniha mě zaujala anotací, už podle ní mi přišla originální. A když jsem ji potom uviděla v Levné knize, neváhala jsem ani vteřinu a popadla jí. Když jsem jí potom začala číst, potvrdil se můj dojem - je opravdu originální. Už jen to prostředí mi příjde zajímavé - Nový Peking, který zužuje smrtelná nemoc. Líbí se mi, že je to předělávka Popelky. Příběh je čtivý, nechybí mu momenty překvapení. Oblíbila jsem si Pivoňku a Iko, ale i prince Kai mě nenechal chladnou)).
Těším se na další díly.

03.07.2016 5 z 5

Ostrov Lhářů Ostrov Lhářů E. Lockhart (p)

Knížka mě nejdřív zaujala názvem. Pak obálkou a anotací. Tak nějak jsem věděla, že se mi knížka bude líbit, ale něco takového jsem vůbec nečekala.
Je nepředvídatelná, jiná, ale hlavně krásná. Postavy jsou zajímavé, jen jsem si nikoho nedokázala tolik oblíbit, jako u jiných knih, ale to není chyba spisovatelky.
Celé je to promyšlené, velmi čtivé a já nemůžu dát jinak než 5*.

14.02.2016 5 z 5

Všem klukům, které jsem milovala Všem klukům, které jsem milovala Jenny Han

Přečteno za jeden den. Chytlo mě to a nechtělo pustit.
Musím říct, že jsem si skoro celou knížku přála, aby byla s Joshem, protože toho jsem si hned zamilovala. Ale nakonec jsem si dost oblíbila i Petera, a proto mě ještě víc zamrzel ten konec. Jestli bude u nás další díl, bez váhání si ho přečtu.
Jinak Laru jsem si nijak neoblíbila, ale nevadila mi. Margot mě občas štvala a Kitty jsem si zamilovala. Až na pár vyjímek mi postavy přišli takové obyčejné, ale zase to dodalo opravdovosti příběhu.
Za mě 5*.

19.01.2016 5 z 5

Todle je velmi zvláštní ale nádherná knížka. Nevím, co o ní dál napsat.
Líbily se mi fotky i příběh, u kterého jsem je párkrát i bála a obálka i stránky jsou strašně pěkné. Takže za mě 5* a těším se, až si koupím a přečtu pokračování.

10.01.2016 5 z 5