Ilona70 Ilona70 komentáře u knih

Děti Anglie Děti Anglie Alison Weir

Jako vždy knihy této autorky super. Vratila jsem se k této knize po letech, a znovu má výbornou. Je čtivá a přitom to není román. Líbí se mi, že nikomu nestraní, nebo to alespoň v knize není znát.

08.08.2021 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Je to moje oblibena autorka, tuto knihu jsem četla už několikrát a stále mi má co dát. Je to čtivé a přitom prosté neověřených až bulvárních spekulací. Autorka je jediná, o které vím, která nevidí manželky Jindřicha VIII. černobíle.

08.08.2021 5 z 5

Osudové okamžiky XX. století Osudové okamžiky XX. století Karel Pacner

Knihu jsem začala s nadšením číst, a velmi brzy jsem ji odložila. Jedná se o literaturu faktu a jako takova by neměla obsahovat chyby. Autorovi se pletou rodinne vazby - švagr nebo bratranec všecko jedna rodina. Když takove nepresnosti najdu, nemam už chuť číst dál, protože si říkám kolik chyb tam asi je, o kterych nevím. Čtu to proto abych se něco dozvěděla a vlastně pochybuji jestli je to pravda. To se da odpustit v historickem románu, ale ne v tomto žánru. Škoda autor napsal hodně knih se zajímavými tématy, ale už mu prostě nevěřím.

08.08.2021 odpad!

Příběh staršího bratra Příběh staršího bratra Ilona Borská

Ilona Borská si umí vybrat o kom, nebo o čem bude psát. Vždycky to stojí za to, a vždy se dozvíme něco nového. Její styl psaní mi vyhovuje. Josef Čapek má konečně knihu o sobě, která zaujme snad každého čtenáře. Jinak je neustále a pro mě nepravem ve stínu bratra Karla. Josef je mi lidsky bližší i když Karlovi knihy mám raději.

Doktorka z domu Trubačů Doktorka z domu Trubačů Ilona Borská

Tak tuhla knížku jsem četla už v 80.tych letech minulého století a vracím se k ní velmi často. Ilona Borská si proste umí vybrat o kom, nebo o čem bude psát. Vždycky to stojí za to, a vždy se dozvíme něco nového. Její styl psaní mi vyhovuje. Dr. Kalalova si tuto knihu jistě zasloužila. Po přečtení mam vždycky potřebu poděkovat za svůj život, tolik práce a bolesti co prožila ona, neměnila bych.

Doktorka Helena Doktorka Helena Gilbert Schlogel

Moc pěkná sága, dobrá exkurze do historie chirurgie. 1.a 2. díl je moc pěkný, 3.díl Doktorka Helena je jiný, ale také čtivý. Nechybí zde napětí, ani romantika, má vše co má mít dobrý román. Doktorka Helena opouští milence a práci v nemocnici, aby odjela pomáhat raněným do Afghánistánu. Tady potkává chirurga Luciena. Po návratu do Francie prosazuje nové metody chirurgie a gynekologie v nemocnici, kterou založil její dědeček.

Sága rodu chirurgů II Sága rodu chirurgů II Gilbert Schlogel

Sága rodu chirurgů I Sága rodu chirurgů I Gilbert Schlogel

Naprosto souhlasím s hrecheniukem, moc pěkná sága, dobrá exkurze do historie chirurgie. 1.a 2. díl je moc pěkný, 3.díl Doktorka Helena je jiný, ale také čtivý.

Romanovci 1613-1918 Romanovci 1613-1918 Simon Sebag-Montefiore

Tak to je super kniha. Romanovci mě zajímají už dávno, stejně jako celé dějiny, ale Montefiore je Pan spisovatel, zaujme, nadchne. Nechápu proč u nás jeho knihy nevycházejí, když je o ně tak velký zájem. Kniha nabitá informacemi a přitom čtivá jako román.

05.04.2021 5 z 5

Legionáři, car a rudá vlajka Legionáři, car a rudá vlajka Miloslav Alexej Fryščok

Hodně informací na úkor čtivosti. Ale kdo vydrží dozví se o konci carského Ruska a našich legiích téměř vše.

Třicátý pátý a další roky Třicátý pátý a další roky Anatolij Naumovič Rybakov

Krásně psaná kniha, skutečným vězněm Gulagu. Moc zajímavý osud studenta, kteremu zničili život. Jde o druhý díl knihy Děti Arbatu. Abych zjistila jak to dopadne další díly jsem musela přelouskat, jako elektronickou knihu, staženou v ruštině, v češtině už nevyšly

Děti Arbatu Děti Arbatu Anatolij Naumovič Rybakov

Krásně psaná kniha, skutečným vězněm Gulagu. Moc zajímavý osud studenta, kteremu zničili život. Druhý díl je taky moc pěkný, ale abych zjistila jak to dopadne další díly jsem musela přelouskat v ruštině, a dopadlo to nehezky, smrtí za Velké vlastenecké války.

Transsibiřská magistrála Transsibiřská magistrála Václav Turek

Knížku jsem sebou měla na cestě TRANSIBEM z Moskvy do Vladivostoku, byla mi úžasným průvodcem na této krásné 3 týdny trvající cestě. Určitě pojedu znovu, jen co seženu spolucestující, ještě pořád u nás trpíme předsudky, přestože do té krásné země jezdí turisté z celého světa.

Sašenka Sašenka Simon Sebag-Montefiore

Čte se jedním dechem, ja ji mam za sebou během let uz asi 5x. Montefiore je prostě Mistr, škoda že jeho knihy u nás vycházejí tak málo, přestože je o ně tak velký zájem. Sašenka je velmi smutný příběh, nečtěte ho, když máte problémy.

Alžběta - Rudá vévodkyně Alžběta - Rudá vévodkyně Ghislaine Windisch-Graetz

Knížka je hezky psaná, a pokud mohu posoudit je i pravdivým příběhem vnučky císaře, tak nepodobné své skromné matce princezně Stephanii. Alžběta mi není sympatická, ale její život také nebyl jednoduchý.

21.03.2021 5 z 5

Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu Stefanie: Životní osudy vdovy po následníkovi rakouského trůnu Irmgard Schiel

Knížka se mi líbila, všeobecně jsme, díky filmům a knihám, příznivě nakloněni chudáčku Rudolfovi a Marii, které Stefanie svým bytím dohnala k sebevraždě. Tato kniha je konečně jiným pohledem, na tuto bezesporu zajímavou, vzdělanou, kultivovanou a navzdory tvrzení Sisi i krásnou ženu.

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Měli by si to přečíst všichni, kdo si myslí že se dnes máme špatně, v této knize je popsán život, který bych s jejich aktéry rozhodně neměnila. Autorka si dala hodně práce se zjištěním historických skutečností, to bohužel není pravidlo. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Čím víc čtu tím víc zjišťuji co všechno nevím, tato knížka mě v tom znovu utvrdila. Karwiná a život v jejím okolí, pro mě byla absolutní neznámou, a teď bych o ní četla až bych brečela, a to díky této knize. Skvělá... a druhý díl ještě lepší.

Ženy v Kremlu Ženy v Kremlu Larisa Vasiljeva

Super knížka, mohla by být podrobnější, ale i tak jsem se dozvěděla něco nového o životě "v Kremlu". A nejen o ženách, co to bylo za "chlapi", kteří nechali zavírat své manželky.

02.03.2021 5 z 5

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny Hana Parkánová-Whitton

Čtivé, ale opravdu hodně oddechové. O historii se mi zdá že až tak moc nejde, nicméně pro zimní večery nebo dovolenou příjemné nenáročné čtení.

06.01.2021 3 z 5