Sága rodu chirurgů I

Do kláštera v malém francouzském městečku je jednoho březnového rána roku 1731 přineseno dítě- nalezenec. Sestry se ho ujmou, dají mu jméno a vychovají ho. Klášter spravuje rovněž místní nemocnici a malý Aubin je tak od začátku svědkem lidského utrpení. Tato okolnost a přátelství s místním chirurgem ho vedou k pevnému rozhodnutí: stane se lékařem! Tak začíná fascinující příběh pěti generací chirurgů de La Verle, na jejichž osudech autor dokládá vývoj chirurgie od opovrhovaného umění bradýřů až po vysoce oceňovanou práci dnešních chirurgů využívajících nejmodernější techniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67345/saga-rodu-chirurgu-i-67345.jpg 4.223

Sága rodu chirurgů 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Motto

Les princes du sang, 1992

Kniha Sága rodu chirurgů I

Ilona70
05.04.2021

Naprosto souhlasím s hrecheniukem, moc pěkná sága, dobrá exkurze do historie chirurgie. 1.a 2. díl je moc pěkný, 3.díl Doktorka Helena je jiný, ale také čtivý.

hrechaniuk
27.02.2017

Nádherná rodinná sága rodiny de La Verle začíná už v roce 1731, kdy je do kláštera přinesen malý nalezenec Aubin, který dostane příjmení po řece de La Verle. Tak začíná velmi barvitě vylíčený a do detailů propracovaný příběh rodiny de La Verlů - rodiny, kterou proslavili její členové, kteří se stali významnými chirurgy ve své době.

První díl se odehrává v průběhu cca 120 let a popisuje život prvních dvou významných členů rodu - Aubina a Benedikta. Sám autor je lékařem, což se odráží i v jeho románu, kde je vidět, že ví, o čem píše.

Velkým plusem této knížky je lékařské téma (vývoj chirurgie, a medicíny obecně, napříč stoletími) a bravurně vystižený tehdejší velmi těžký život a společnost. Příběh doporučuji všem, kteří mají rádi rodinné ságy, historické romány a romány z lékařského prostředí. Jediné, co mě moc nebavilo, byly zdlouhavé popisy politiky. 4*