Sága rodu chirurgů I

Do kláštera v malém francouzském městečku je jednoho březnového rána roku 1731 přineseno dítě- nalezenec. Sestry se ho ujmou, dají mu jméno a vychovají ho. Klášter spravuje rovněž místní nemocnici a malý Aubin je tak od začátku svědkem lidského utrpení. Tato okolnost a přátelství s místním chirurgem ho vedou k pevnému rozhodnutí: stane se lékařem! Tak začíná fascinující příběh pěti generací chirurgů de La Verle, na jejichž osudech autor dokládá vývoj chirurgie od opovrhovaného umění bradýřů až po vysoce oceňovanou práci dnešních chirurgů využívajících nejmodernější techniku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67345/saga-rodu-chirurgu-i-67345.jpg 4.319

Sága rodu chirurgů 1.

Literatura světová, Romány, Historické romány
Vydáno, Motto

Les princes du sang, 1992

Kniha Sága rodu chirurgů I

hrechaniuk
27.02.2017

Nádherná rodinná sága rodiny de La Verle začíná už v roce 1731, kdy je do kláštera přinesen malý nalezenec Aubin, který dostane příjmení po řece de La Verle. Tak začíná velmi barvitě vylíčený a do detailů propracovaný příběh rodiny de La Verlů - rodiny, kterou proslavili její členové, kteří se stali významnými chirurgy ve své době.

První díl se odehrává v průběhu cca 120 let a popisuje život prvních dvou významných členů rodu - Aubina a Benedikta. Sám autor je lékařem, což se odráží i v jeho románu, kde je vidět, že ví, o čem píše.

Velkým plusem této knížky je (alespoň pro mně) lékařské téma (vývoj chirurgie napříč stoletími) a bravurně vystižený tehdejší velmi těžký život a společnost. Příběh doporučuji všem, co mají rádi rodinné ságy, historické a lékařské romány.