Ženy v Kremlu

Ženy v Kremlu https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41566/zeny-v-kremlu-41566.jpg 4 11 4

Vasiljevová je ruská novinářka, která napsala knihu o ženách porevolučních kremelských vládců. Jako první poznáme život Naděždy Krupské, Leninovy ženy. Dočteme se, jaký manžel byl Stalin, co se stalo s manželkou Molotova, poznáme osud Berijovy ženy a najdeme zde spoustu zajímavých informací. Kniha končí kapitolou o Raise Gorbačovové.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Mladá fronta

Kremljovskije žony , 1993

Ilona70
02.03.2021 5 z 5

Super knížka, mohla by být podrobnější, ale i tak jsem se dozvěděla něco nového o životě "v Kremlu". A nejen o ženách, co to bylo za "chlapi", kteří nechali zavírat své manželky.

kannibal28
18.11.2016 3 z 5

celkom fajn kniha o prvých dámach ruska

maryzka
09.01.2013

Páni tak tuhle knihu bych ráda sehnala a přečetla, taky by mě zajímali osudy žen z Kremlu( jaké byli, jak žili po boku svých mužů,jaké měli záliby, zda ač byli v pozadí ovlivnovali své muže v politickém životě.).

Alix
30.10.2011 5 z 5

Velice zajímavá a svým způsobem děsivá kniha o "Zemi, kde zítra již znamená včera". Spisovatelka a novinářka se soustředila na ženy tehdejších kremelských vládců a vysokých funkcionářů, na jejich život po boku mocných mužů, kteří byli systematicky likvidováni tehdejší mašinérií, pokud se znelíbili všemocnému Stalinovi. Po jeho smrti se sice ti, co přežili, mohli cítit bezpečněji, ale růžové to ani pak nebylo.

ženy Kreml

Autorovy knížky