Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny

Anežka Česká: Cesta lásky a víry hrdé Přemyslovny https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/214283/bmid_anezka-ceska-cesta-lasky-a-viry-hrd-214283.jpg 4 57 17

Anežka Přemyslovna a Jindřich, syn císaře Fridricha II., v sobě našli zalíbení. Vše nasvědčuje tomu, že jejich štěstí nic nestojí v cestě. Jenže zatímco Anežka se připravuje na roli královny, Jindřich podlehne kouzlu Markéty Babenberské a ožení se s ní. Záhy pochopí, jaké chyby se dopustil, a snaží se získat zpět lásku pokořené, přesto hrdé Přemyslovny.... celý text

Emik87
Emik87
12.02.2024 5 z 5

Výborné čtení o skvělé, statečné a hrdé Anežce.

lenyleny
lenyleny
30.06.2023 5 z 5

Posloucháno jako audio kniha a musím říci že velmi hezky namluvena. Příběh mne také zaujal, ale některé romány od této autorky se mi líbily více.

Carol1122
Carol1122
02.08.2022 5 z 5

Opět další skvělý historický román od úžasné autorky :) Doporučuji všem, které zajímá dozvědět se něco více o svaté Anežce České čtivou formou :)

radimch
radimch
02.06.2021 1 z 5

Opravdu nechci knihu kritizovat a nevím, co jsem očekával, když jsem si ji vybral, ale toto je opravdu příběh z červené knihovny a to jak dějem, tak jazykem.
Příjde mi to jako vybroušeně pěkná pohádka pro školní mládež a to je škoda, protože téma Anežky České určitě stojí za méně prvoplánové zpracování.
Kniha si najde svého čtenáře, ale je opravdu potřeba brát jako oddychovou literaturu.

Morgaine07
Morgaine07
12.01.2021 5 z 5

Audiokniha *
Audiokniha byla opravdu solidně namluvená a příjemná pro poslech. O Anežce České jsem nikdy žádnou knihu nečetla, přesto mě tato mladá princezna nepřestává udivovat. O životě Anežky se toho moc neví, byla to nejmladší dcera krále a ani ona neunikla častému zasnoubeni, díky nástupu svého bratra na trůn si mohla Anežka svobodně vybrat jakou cestou se vydá a Anežka celý svůj život zasvětila duchovnu, péči o nemocné a chudé.

Ilona70
Ilona70
06.01.2021 3 z 5

Čtivé, ale opravdu hodně oddechové. O historii se mi zdá že až tak moc nejde, nicméně pro zimní večery nebo dovolenou příjemné nenáročné čtení.

Leonor
Leonor
09.09.2020 3 z 5

(SPOILER) Zajímavý román, ovšem z nějaké alternativní historie, kde stromy na podzim mají purpurové listí, Labe teče nedaleko Vídně a všechny postavy jsou postaršené, protože to by nemělo takovou váhu, kdyby se do Jindřicha vášnivě zamilovalo osmileté dítě. Navíc mě iritovala Anežčina dokonalost, obzvlášť zdůrazňovaná ve srovnání se všemi jejími sestrami a Markétou Babenberskou, a neustálé přirovnávání k dukátům a drahým kamenům.

Opatov
Opatov
02.06.2020 4 z 5

Odpočinkové čtení o významné osobnosti českých dějin, pokud člověk výrazně nelpí na přesných historických událostech.

Stani95
Stani95
21.04.2020 5 z 5

Hezky napsaný historický román.

Haduwig
Haduwig
08.09.2019 3 z 5

Tohle je několikátá kniha, již jsem od H. Whitton přečetla, a bohužel se řadí k těm slabším. Na to, jak význačnou a zajímavou osobností Anežka byla, by si zasloužila poutavější převyprávění svého příběhu.

Kerberos
Kerberos
06.05.2019 4 z 5

Velmi příjemné čtení i když si myslím,že není historicky přesné.

jerabora
jerabora
17.08.2018 2 z 5

Relativně čtivé, ale pokud máte alespoň základní přehled o české historii, tak se nebudete stačit divit, jak autorka smíchala události, postavy, situace... Druhá kniha, kterou jsem od autorky zkusila, tentokrát jsem to zvládla vůbec dočíst, ale je na tom cítit masová produkce na právě populární vlně historických románů, kdy ale nějaký hlubší přehled a seznámení se s tématikou neproběhlo.

alnahu
alnahu
16.01.2018 5 z 5

Další krásný, čtivý román od mé oblíbené autorky se mi velmi líbil.V knize si přečteme příběh Anežky Přemyslovny dcery českého krále Přemysla Otakara I.,která byla v životě dvakrát zasnoubena a vždy ze svatby sešlo .První její snoubenec byl nešťastnou náhodou při lovu zabit a druhý snoubenec ji zradil a vzal si jinou ženu,posléze toho litoval ,ale hrdou Anežku již nepřemluvil a ta se již vdávat nechtěla a rozhodla se pro duchovní dráhu.Anežka společně s bratrem Václavem I. založila v Praze špitál a později ještě klášter Na Františku a věnovala se řeholnímu životu.Doporučuji všem ,kdo mají rádi historické knihy.

pagac17
pagac17
25.12.2017

Zajímavě napsaná historie Přemysla Otakara I. a jeho dcery Anežky. Poutavě autorka líčí osudy lásky Anežky a Jindřicha. V ději je zahrnuto celé období tohoto středověku, se všemi jeho cnostmi a necnostmi. V závěrečné kapitole pak autorka ozřejmuje skutečný děj podle dochovaných zápisů a její fabulace.

katka134
katka134
20.08.2017 5 z 5

Krásná knížka, Anežka zvolila správnou cestu, nepotkal ji alespoň osud princezen (královen), které umíraly často při porodech.

Pjater
Pjater
15.03.2017 4 z 5

Za mne doposud nejlepší kniha od této autorky. Opravdu se četla sama a já opět mohu jen doporučit.

irousek9
irousek9
23.03.2015 5 z 5

Krásná kniha, o Anežce jsem věděla jen pár "školních" informací. Tato kniha přibližuje Anežčin život tak pěkným a lidsky hřejivým způsobem, že jsem na ni začala pohlížet i z jiné perspektivy,ne jen jako na oddanou služebnici Bohu a všem potřebným...Musela být neuvěřitelně silná osobnost ...mohla být císařovnou...kolik jiných žen,by neváhalo ani okamžik...Když jsem si poté prošla její život na odborných stránkách...zjistila jsem,že spisovatelka se od faktů v jejím životě vůbec neodchýlila...je to prostě napsáno samozřejmě čtivě a s nádechem romantiky...