Ilona70 Ilona70 komentáře u knih

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super oddechová smála jsem se nahlas i v tramvaji.

Čtvrtý králův pes Čtvrtý králův pes František Niedl

Dobré oddychové čtení, líbí se mi "netuctový" náhlad na Václava IV.

27.08.2023 4 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knih na toto téma je hodně a jsou si dost podobné. Mám bývalou kolegyni provdanou v Iráku a je tam šťastná, má 5 dětí a stará se pouze o ně, manžel je pro ní vším. Když přijede do Evropy nakoupí, zajde do divadel a těší se domů. Asi to jde míchat rozdílné kultury, ale musí být vůle na obou stranách, já vím, že bych to nedala, proto jsem s autorkou dost cítila. Knížka jako taková mě ale nenadchla.

27.08.2023 2 z 5

Vzpomínky Nikity Sergejeviče Chruščova Vzpomínky Nikity Sergejeviče Chruščova Nikita Sergejevič Chruščov

V politice, ať Ruské nebo Americké, je možné asi vše. Vždycky se dozvíme jen to co nám ten který autor říct chce, nikdo ve svých vzpomínkách nelíčí svá pochybení a nepravosti, kterých se dopustil. Tato knížečka mě ale oslovila, zpověď se zdála dost upřímná.

Žila jsem příliš krátce Žila jsem příliš krátce Monika Czernin

Krásné čtení. Bylo mi smutno z toho jak je život nespravedlivý. Nabyla jsem dojmu, že Nora byť jen šlechtická dcera je jejím nejschopnějším členem.

Růže od Stalina Růže od Stalina Monika Zgustová

Už jsem četla vzpomínky Stalinovy dcery, a tahle knížka nepřinesla nic nového. Přečetla jsem ji, ale nic víc.

27.08.2023 2 z 5

Stalin - Na dvoře rudého cara Stalin - Na dvoře rudého cara Simon Sebag-Montefiore

Knížka se špatně shání (jako vše od tohoto autora) a moc dobře se čte, i když se člověk brání uvěřit co vše si lidi nechají líbit.

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Po Husitské epopeji se mi tato Lucemburská (tedy její první díl) zdá strašně ochuzená o osudy běžných lidí (rodina Prokopů v Husitské). Pro mě je zde nadbytečné zbytečně zdlouhavé líčení bojů. Srovnám-li pak toto dílo historika Vondrušky s historikem prof. Spěváčkem jednoznačně vítězí Spěváčkův Král diplomat. Při srovnání spisovatele Vondrušky a spisovatelky Vaňkové pak je čtivější její Lucemburská trilogie. Uvidíme jak dopadnou další díly, ale už se mi do nich nechce moc investovat, asi mi bude stačit si je půjčit v knihovně. Připadá mi to, jako kdyby se pan Vondruška už z toho nejlepšího vydal.

27.08.2023 2 z 5

Celá epopej je čtivá, ale stejně jako u té Přemyslovské jsem od píšícího historika nečekala některé historické nepřesnosti.Pokud to čtenář přehlédne, jde o krásné čtení.

30.06.2023 4 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

30.06.2023 4 z 5

Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Husitská epopej. V, 1450-1460 - za časů Ladislava Pohrobka Vlastimil Vondruška

30.06.2023

Přemyslovská epopej Přemyslovská epopej Vlastimil Vondruška

Celá epopej je čtivá, vadí mi některé historické chyby, které bych omluvila kdyby to psal spisovatel románů, ale vadí mi, když je napíše historik.

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Jsem nadšená a poučená. Přečetla jsem od Folletta všechny knihy, a tohle je po trilogii Století nejlepší.

Hranice věčnosti Hranice věčnosti Ken Follett

Follett nezklamal, perfektní kniha, všechny 3 díly už jsem četla 2x.

Zima světa Zima světa Ken Follett

Jako vždy vše od tohoto autora perfektní, dobrý příběh, perfektní popis historie.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Moc pěkná kniha o moc smutné době. Bohužel takové to bylo, jsem moc zvědavá na druhý díl.