ikul ikul komentáře u knih

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Těšila jsem se, že si přečtu něco o špionážní činnosti Maty a byla jsem zklamaná. Celá kniha byla o tom, že milovala luxus, mocné muže a sex. Některé vztahy byly i smyšlené.

01.04.2023 3 z 5

Psí život Psí život Jaroslav Irovský

Předesílám, že příběh jsem si zakoupila, protože jsem pejskařka, psí příběhy miluji a ráda přispěji na dobrou věc. Koupila jsem ještě jednu knížku i pro svou desetiletou vnučku.
Jako humoristický román ho hodnotím jako velice zdařilý, vulgarita a ironizace věcí lidských je solí a pepřem českého humoru posledních desetiletí. V knize vidím i prvky autobiografie, vyjádřené láskou ke svému psímu příteli a k přírodě. Také se autor zabývá povrchně celospolečenskými tématy, která rezonují a ne každý s ním může souhlasit, což nebyl můj problém. Ale jako knížku pro dítě to prozatím doporučit nemohu, byť má kniha moc hezký přebal :-). A tak o letošní vánoce nebude předána.

16.11.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Julie Tottman

Příběh Monkeyho alias Tesáka z filmu Harry Potter je již druhou knihou, kterou jsem od autorky četla. První byl příběh Pickles z filmu Co ta holka chce. Oba příběhy mi přiblížily práci trenérky filmových zvířat, která miluje zvířata a mnohdy pro ně riskuje i svůj vlastní soukromý život. Smutné osudy obou pejsků naštěstí skončily právě tím, že je Jill objevila. Měli štěstí.

10.10.2022 5 z 5

Nevěsta z kláštera Nevěsta z kláštera Manuela Schörghofer

Romantický příběh z doby křížových výprav s detektivní zápletkou. Kniha se hezky čte, docela mi bylo líto, že už příběh končí.

26.09.2022 5 z 5

Zimní slib Zimní slib Rosie Goodwin

Tenhle příběh ve stylu Ch. Dickense se mi moc líbil. Místy pochmurné scény ze života sourozenců mi hodně připomínaly jeho díla. Jediné co tomu mohu vytknout, je velice rychlý konec. Myslím, že chtělo si s tím ukončením ještě pohrát a nemělo by to chybu. Přesto dávám 5 hvězd a doporučuji k přečtení.

15.09.2022 5 z 5

Hortenziová zahrada Hortenziová zahrada Marie Lamballe (p)

Dvě dějové linky mi zpočátku nedávaly vůbec žádnou souvislost až na místo, kde se odehrávaly. Příběh z války byl živější, příběh ze současnosti byl místy docela nuda. Až před koncem se oba příběhy spojily a v tu chvíli celé vyprávění dostalo smysl.

13.07.2022 3 z 5

Na hraně noci Na hraně noci Olivia Hawker

Příběh mnicha, který se staral o postižené děti a kterému byly nacisty děti odebrány a klášter uzavřen. Muž trpící výčitkami svědomí, že nedokázal ochránit to co měl rád, ochrání alespoň zvony z obce, kde našel nový domov.
Nábožensky laděný román podle skutečné postavy Antona Starzmanna, který se ale autorce vymkl z rukou. Ač o sobě tvrdila, že ji velice zajímají dějiny, udělala pár historických přehmatů, jak už zde psaly kolegyně. Jak se zdá, raději dala přednost fikci a vyprávění příbuzných než aby se držela faktů. Bohužel mi to pokazilo konečný dojem z knihy.

14.06.2022 3 z 5

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Myslím si, že tato kniha měla v sobě všechno, co by měl mít válečný romantický román. Byla tam láska, krutost války, nepředvídatelný padouch i malinko vyfantazírovaný závěrečný sprint, aby se naplnil konec.

09.02.2022 5 z 5

Vezmi mě domů Vezmi mě domů Julie Tottman

Jsem pejskařka, takže asi nebudu objektivní. Já jsem se příběhem potěšila, i když jsem si i poplakala. To mě potkává u všech psích příběhů. A proč doporučit knihu i nepejskařům? Protože je v ní spousta lásky. Protože vás povzbudí fakt, že dobří lidé s velkým srdcem stále existují a že to s naším světem tedy není až tak špatné.

23.01.2022 5 z 5

Dcery naděje Dcery naděje Marie Lamballe (p)

Příběh Kavárny u Anděla dospěl do svého konce. Bylo to pohodové a příjemné čtení.

25.10.2021 4 z 5

Stupně viny Stupně viny H.S. Chandler

Když jsem dočetla Stupně viny, zůstal ve mně pocit, který mívám po shlédnutí hororu. Stále jsem před sebou viděla ta pořezaná stehna. Chvíli mě bavil vztah Lottie a Camerona, ale takový vývoj jsem také nečekala. Dobře napsané na téma zneužívání žen, které teď rezonuje.

20.08.2021 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Tato kniha se mi nelíbila. Jak jsem byla příjemně překvapená Selekcí, tak teď jsem byla nepříjemně překvapená. Příběh byl nudný a nezáživný a tragické vyvrcholení na konci knihy byl takový výkřik a pokus o dramatizaci a napojení na další díl. Díky obalu by jeden řekl: Navrch huj a vespod ...

08.03.2021 2 z 5

Lvice z Maroka Lvice z Maroka Julia Drosten

Knížka se mi moc líbila. Příběh v exotickém prostředí z devatenáctého století měl spád a romance mezi Sibyllou a André se vyvíjela velmi napínavě. Obdivovala jsem Sibyllu, jak se dokázala v Maroku naučit žít v multikulturní společnosti a jak vychovávala své děti bez muže.

28.01.2021 5 z 5

Dvanáct vánočních schůzek Dvanáct vánočních schůzek Jenny Bayliss

Já všechny knihy dočítám. Ale u této knihy jsem měla opravdu smíšené pocity. Zvláště vulgarity v první půlce knihy vypadlé z úst dvou protagonistek mě nějak rušily. A to nejsem žádná puritánka. Také 12 pohledných a inteligentních mužů na seznamce mi připadal dost nevěrohodný. Ale je to fantazie autorky. Pak se to ve mně zlomilo a usoudila jsem, že se pokusím tenhle anglický styl pochopit. Jako vánoční román to nebylo špatné.

17.01.2021 4 z 5

Nízký tlak Nízký tlak Sandra Brown

Dost dobrá detektivka. Místy i thriller. Zvlášť setkání s Rayem bylo vždycky krvavé. Pachatel byl pro mě překvapením, měla jsem jiný tip.

14.11.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Kniha je psána v duchu Agathy Christie. Ve srovnání s paní Christie je tento příběh vyprávěný jednoduchým jazykem, klouže po povrchu. Nedá se mu upřít dobře vylíčená mrazivá atmosféra. Skutečný vrah mě na malou chvilku napadl, ale protože jsem nenašla motiv, tak mě ta myšlenka rychle opustila. Hezké lehké čtení.

13.12.2019 4 z 5

Podraz Podraz Sandra Brown

Sandru Brown čtu velice ráda a vím, že mě nezklame. Tentokrát se to chvilkami malinko táhlo, ale nakonec jsem tento předvídatelný příběh musela pochválit. Když se na počátku vztahu dva hašteří a nakonec se sblíží, to je to pravé okořenění knihy.

08.07.2019 4 z 5

Panský dům a jeho dcery Panský dům a jeho dcery Anne Jacobs

Druhý díl Panského domu jsem začala číst se zájmem, ale v polovině mě to trošku nudilo. Přesto mě autorka znovu vtáhla do děje. V pozadí probíhá první světová válka a ženy v domě se snaží žít statečně. Ale ani jim se nevyhnou tragické okamžiky. Když příběh skončí, napadne vás jak absurdní a zbytečná válka bývá.

02.05.2019 4 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Ani druhý díl Sestřiček tentokrát v nesnázích mě nezklamal. Dále se odvíjely příběhy tří kamarádek Dory, Millie a Heleny a tajemno tomu přidala certifikovaná sestra Violet. Hezké, čtivé, těším se na ev.pokračování.

19.09.2018 5 z 5

Pomsta Pomsta Sandra Brown

Po úvodní akční scéně jsem se nějak nemohla začíst. Byla to taková slabá chvilka, nevím jestli moje nebo autorky. Posléze se kolotoč rozjel a vtáhl mě do děje. Pár stránek lehce erotických okořenilo romanticko - detektivní příběh. Hezké čtení na dovolenou.

25.04.2018 4 z 5